1.07.20192 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Red Embedded Consulting z tytułem Top Tech Employer 2019

Red Embedded Consulting, firma specjalizująca się w systemach embedded, otrzymała jako druga w Polsce tytuł Top Tech Employer, który jest wynikiem pozytywnej certyfikacji, przyznawanej przez redakcję Bulldogjob.

Red Embedded Consulting z tytułem Top Tech Employer 2019

Red Embedded Consulting, technologiczna firma posiadająca jeden z najlepszych zespołów IT w Europie, specjalizujący się w systemach embedded, otrzymała właśnie tytuł Top Tech Employer, który jest wynikiem pozytywnej certyfikacji, przyznawanej przez redakcję Bulldogjob. Wrocławski oddział firmy jest kolejnym pracodawcą, który z sukcesem przeszedł cały proces.

Top Tech Employer to certyfikacja stworzona przez ekspertów IT dla ekspertów IT. Na podstawie indywidualnych doświadczeń twórców oraz ogólnopolskiego badania branży IT na próbie 1466 specjalistów IT określono zestaw cech najlepszych pracodawców IT, którzy dbają nie tylko rozwój swoich pracowników, ale także satysfakcję.

Celem certyfikacji jest zwrócenie uwagi rynku pracy IT na to, co istotne, czyli rozwój, praca w zespole doświadczonych specjalistów i tworzenie czegoś, z czego można być dumnym. Choć owocowe środy i konsola do gier w pracy są przyjemnym bonusem, to nie sprawiają one, że dane miejsce pracy jest atrakcyjne dla specjalistów IT. Dlatego weryfikujemy obietnice składane kandydatom w ofertach pracy. Sprawdzamy stan faktyczny, aby oszczędzić rozczarowań przyszłym pracownikom.

Od niedawna do elitarnego grona firm wyróżnionych certyfikatem Top Tech Employer dołączył software house - Red Embedded Consulting. Jest to jeden z czołowych zespołów inżynierów w Polsce, specjalizujących się w systemach embedded. Na co dzień zatrudnia około 150 specjalistów w biurach zlokalizowanych w Yorkshire, Los Angeles i Wrocławiu.

Statuetka dla firmy została przyznana w kategorii Programowanie, wyróżniając szczególnie możliwość rozwoju pracowników, dzięki systematycznej ocenie ich pracy (performance review), która pozwala również nakreślić ścieżki kariery. Programiści z wrocławskiego biura wyróżniają się inżynieryjnym podejściem do rozwoju oprogramowania. Skupiają się rozwiązywaniu konkretnych problemów tak, aby wpisywało się to w długoterminowy plan rozwoju i utrzymania produktu, nad którym pracują.

Red Embedded Consulting zyskał uznanie audytora nie tylko za wspieranie rozwoju zespołu, ale także za lojalność pracowników wobec pracodawcy. Tym bardziej, że w biurze nie ma fontanny czekolady i zjeżdżalni, a satysfakcję z pracy zapewniają skomplikowane projekty na światowym poziomie. Niektórzy inżynierowie RED mogą się pochwalić ponad 10-letnim stażem wspólnej pracy z General Managerem - Chrisem Thornborrowem.

Największym wyróżnikiem Red Embedded Consulting jest doświadczona i zgrana ekipa. Średnie doświadczenie zawodowe pracownika RED to 10 lat. W wypowiedziach osób, z którymi rozmawiałem, dało się wyczuć dużą dozę pragmatyzmu i spokoju. Patrząc z boku, właśnie to wydaje się powodem, dla którego ze swoimi klientami - bardzo dużymi firmami technologicznymi - nie rozmawiają jak podwykonawca, a jak równy z równym. Pozwala im to brać udział we wspólnym budowaniu rozbudowanych produktów. Dlatego uważam, że RED jest firmą, w której nawet doświadczona osoba może nauczyć się bardzo dużo, pracując z innymi ekspertami z dziedziny embedded.

– komentuje Adam Kukołowicz, programista certyfikujący pracodawców IT.

Na zdjęciu od lewej: Adam Kukołowicz (Editor-In-Chief @ Bulldogjob) i Chris Thornborrow (General Manager @ Red Embedded Consulting)

<p>Loading...</p>