Bulldogjob
Bulldogjob

Pythonowi marzyciele

Jak wygląda Twoja najśmielsza wymarzona komenda w Pythonie? Oto najlepsze odpowiedzi z naszego Facebooka.
5.08.20192 min
Pythonowi marzyciele

Python na poważnie” Juliena Danjou, czyli odświeżony i odnowiony egzemplarz “The Hacker's Guide to Python”, jest nareszcie dostępny w języku polskim, wydany przez PWN. A my z dumą jesteśmy jednym z patronów tego wydania. To kopalnia wiedzy o Pythonie dla nie tak mocno już początkujących i średniozaawansowanych.

Warto mieć marzenia, dlatego aby uczcić wydanie, postanowiliśmy oddać trzy egzemplarze “Pythona na poważnie” trójce najmniej poważnych marzycieli. Aby wygrać, należało się podzielić najefektywniejszą wymarzoną, ale nieistniejącą komendą w Pythonie. Dostalismy wiele naprawde kreatywnych odpowiedzi, a lajki od społeczności wybrały naszą zwycięzką trójkę. 

Zwycięzcy konkursuCo za marzenie! Wystarczyłoby znać Pythona, by radzić sobie w każdym innym języku. Niestety, mało które języki programowania można łatwo i bezproblemowo “tłumaczyć” między sobą, przynajmniej bez gigantycznej ilości komplikacji w kodzie. Ale hej, marzenia to marzenia. 


No właśnie, dlaczego nazywanie nawiasów klamrowych wąsami wciąż nie jest międzynarodowym standardem? Umiejętność czytania między wąsami? Od wąsa do wąsa? Och przepraszam, czy moje marzenia są dla Ciebie za WĄSkie?


Internet jest pełen ludzi którzy mają dla ciebie idealny sposób na zdobycie natchnienia i zarobienie nim milionów dolarów... Wystarczy że kupisz subskrypcje na ich newsletter, obejrzysz webinar, kupisz ich success story (podpisany egzemplarz za jedyne 159,99 dolarów) oraz tygodniowe szkolenie w Dubaju (materiały szkoleniowe dodatkowo płatne). 

Za darmo może pomogą Ci apki jak Brainsparker lub Unstuck (mi nie pomagają). Teoretycznie możesz też odejść od komputera, przejść się na spacer, pogadać z kolegami lub posłuchać muzyki, ale nie masz tej samej gwarancji, jaką daje Ci Inspire Guru w Dubaju.

Ale gdybyśmy tylko mogli uzyskać inspirację komendą, bez wychodzenia z edytora? By od razu wykorzystać ją na miejscu? Granie w życie na kodach :3 Python daje, Python odbiera.

Piotr zebrał swoim marzeniem największą ilość lajków, sugerując, że brak inspiracji to chyba powszechny problem programistów. Aż 35 osób marzy o podobnej komendzie.

Inni marzyciele

A oto parę świetnych odpowiedzi, które nie wygrały, ale rozbawiły nas do łez.Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział, nie tylko zwycięzcom. Python na poważnie jest dostępny w lepszych księgarniach :) 

Trzymajcie się swoich marzeń! Na poważnie lub nie :3 

<p>Loading...</p>