5.11.20228 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Przydatne ebooki i kursy wideo dla IT

Poznaj 6 ebooków i 4 kursy wideo z rewiru IT, o programowaniu i nie tylko.

Przydatne ebooki i kursy wideo dla IT

Pandemia, wojna i inflacja sporo pozmieniały - stały się rewolucją w podejściu do codziennej pracy. Tysiące osób postanowiło zmienić dotychczasowe zajęcie i zadało sobie pytanie - na co najlepiej się przebranżowić? Wielu z nich wybrało sektor IT – ten jednak nieustannie się rozwija, a przydatne źródła wiedzy mogą szybko się dezaktualizować. Na co warto zwrócić uwagę w obecnych czasach? Jaki kierunek w IT wybrać? Podsuwamy Wam dziś literaturę godną uwagi. Mamy też dla Was niespodziankę!

Branża informatyczna wymaga stałego szlifowania swoich umiejętności, bez względu na to, czy dopiero zaczynamy z nią przygodę, czy zajmujemy się tym od lat i po prostu chcemy na bieżąco udoskonalać swoje kompetencje. To, z jakich źródeł korzystamy, może okazać się w takich momentach kluczowym czynnikiem rozwoju. Im więcej wiedzy, tym większe szanse podczas rekrutacji i poszukiwań nowego źródła zarobku 😊

Wybraliśmy dziś kilka ebooków oraz kilka kursów video z technologii, które warto wziąć pod uwagę, próbując się przebranżowić lub podreperować swoje umiejętności.

Wszystkie wymienione ebooki oraz kursy znajdziecie między innymi w księgarni ebookpoint.pl – warto zajrzeć tam do 5 listopada – księgarnia organizuje ogromną urodzinową akcję promocyjną (rabaty do -98%), więc oprócz sporej dawki wiedzy wyniesionej z wyłowionej literatury, można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Przy każdym z ebooków podaliśmy obowiązujące do soboty ceny. A na samym końcu artykułu mamy jeszcze jedną, ciekawą informację 😊


Zrównoważony kod. Dobre praktyki i heurystyki dla inżynierów oprogramowania

Programowanie nie należy do najłatwiejszych zadań, a grupy projektowe najczęściej składają się z dużej ilości osób. Aby w takim środowisku stworzyć funkcjonalną aplikację, musimy współdziałać – a niestety kod najczęściej zaczyna być chaotyczny, bardzo złożony, trudny w utrzymaniu. A musi przecież być przede wszystkim funkcjonalny! Jak uniknąć przeszkód i rozwiązać takie problemy?

„Zrównoważony kod” będzie dobrym wyborem dla programistów, którzy chcieliby pogłębić wiedzę o dobrych praktykach tworzenia złożonego oprogramowania.

Ebook jest zbiorem technik, ułożonych w odpowiedniej kolejności do stosowania podczas dużych projektów programistycznych.

Programista dowie się z niego, jak wybierać sprawdzone procesy, tworzyć listy kontrolne, przeciwdziałać degradacji kodu, unikać jego złożoności, lepiej go modyfikować i rozwiązywać problemy, które mogą się pojawić – a do tego wszystkiego pogodzić wymogi bezpieczeństwa z wydajnością.

W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 39,90 zł (przeceniony z 99zł)


Git i GitHub. Kontrola wersji, zarządzanie projektami i zasady pracy zespołowej

GitHub to serwis internetowy przeznaczony do projektów programistycznych wykorzystujących system kontroli wersji Git. Według Microsoftu, z usługi korzysta aktualnie ponad 90 milionów osób – tworzą aplikacje dla dowolnej chmury i dowolnych platform. Warto więc GitHubem zainteresować się nieco szerzej, a ten ebook będzie w tym celu bardzo pomocny.

Ebook doskonale posłuży programistom, którzy dopiero zaczynają pracę z Gitem i Githubem. Wiedze teoretyczną uzupełniono w nim licznymi ćwiczeniami, które pozwalają szybko opanować system. Przewodnik podzielono na trzy części tematyczne – dotyczą one kontroli wersji, zarządzania projektami oraz pracy zespołowej. Dowiesz się, czym są kontrole wersji, jak rozpocząć pracę z Gitem, co to są konflikty scalania i jak je rozstrzygać, jak zarządzać zmianą kodu, a także jak rozwiązywać najczęstsze problemy.

Publikacja z pewnością ułatwi odnalezienie się i nabranie pewności w pracy zespołowej.

 W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 33,90 zł (przeceniony z 69zł)


Python i praca z danymi. Przetwarzanie, analiza, modelowanie i wizualizacja. Wydanie III

Coraz częściej na rynku pracy poszukiwani są analitycy danych. Coraz więcej firm decyduje się na tworzenie działów analiz – być może dobrym kierunkiem dla Ciebie będzie praca z danymi.

Szczegółowe analizy z pozoru nic nie mówiących informacji mogą przekształcić się w sporą dawkę wiedzy – a to pozwoli na podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. Dane mają ogromną wartość, a Python udostępnia obecnie specjalne narzędzia i biblioteki, które służą analizom – jeśli więc dobrze poznamy metodologię oraz zasady ułatwiające pracę z takimi narzędziami, możemy łatwo wykorzystywać interesujące techniki wydobywania wiedzy.

 W książce zaczynamy od podstaw – czyli od statystyki i zasad analizy danych. Poznajemy biblioteki NumPy i pandas, różne formaty danych oraz dostajemy wiedzę, jak przygotowywać, przetworzyć i modelować dane. Autorzy wyjaśniają, jak działa wizualizacja interaktywna z bibliotekami Matplotlib, seaborn i Bokeh. Podjęte zostały także zagadnienia z zakresu inżynierii cech, analizy szeregów czasowych i przetwarzania sygnałów.

 W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 33,90 zł (przeceniony z 89zł)


Informatyka śledcza. Gromadzenie, analiza i zabezpieczanie dowodów elektronicznych dla początkujących

A może cyberśledztwo? Informatyka śledcza zdobywa coraz większe zainteresowanie – cyberprzestępcy sięgają bowiem po coraz bardziej wyrafinowane metody ataków.

Temat bezpieczeństwa oprogramowania nie jest zatem trywialny, a ta publikacja dobrze uzupełni wiedzę wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć karierę informatyka śledczego.

Od podstaw kryminalistyki, poprzez narzędzia i techniki badań nad cyberprzestępstwami, pozyskiwanie potrzebnych danych z systemów, aż do zbierania, utrwalania i wykorzystywania dowodów elektronicznych.

Dowiemy się także, jak spisywać raporty oraz czego spodziewać się w postępowaniu sądowym lub administracyjnym.

 Praktyczne kompendium na temat inżynierii bezpieczeństwa.

 W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 38,90 zł (przeceniony z 79zł)


Python i AI dla e-commerce

Branża e-commerce staje się coraz większą potęgą. Nic dziwnego, że coraz chętniej wdrażane będą rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji.

Czy wiesz, że do 2025 w Polsce może brakować nawet 200 tysięcy specjalistów od AI? Temat wcale nie musi dotyczyć dużych korporacji – nawet średnie i mniejsze firmy mogą odczuć potrzebę zatrudniania takich fachowców.

 „Python i AI dla e-commerce” to zestaw gotowych przepisów na algorytmy optymalizacyjne, systemy rekomendacyjne, przetwarzanie ogromnych ilości danych z ruchu odnotowanego w sklepie i zamianę ich w wiedzę o kliencie. To wiedza do wdrożenia „od zaraz” i to stosunkowo niewielkim kosztem – ebook będzie świetny dla początkujących programistów a także dla tych, którzy mieli już kontakt z programowaniem w branży e-commerce.

W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 39,90 zł (przeceniony z 99zł)


Bezpieczeństwo kontenerów w DevOps. Zabezpieczanie i monitorowanie kontenerów Docker

Kontenery to rozwiązanie coraz chętniej stosowane przy tworzeniu nowoczesnych środowisk aplikacyjnych. DevOps z kolei, to innowacyjna metodyka prowadzenia projektów, zakładająca integrację programistów oraz osoby odpowiedzialne za administrację systemową. Metodologia DevOps coraz mocniej zyskuje na popularności, a tacy specjaliści są coraz częściej poszukiwani na rynku pracy. Połączenie jej z konteneryzacją to dobry przepis na rozwijanie aplikacji.

Do korzystania z kontenerów skłania szeroka możliwość skalowania oraz duża odporność na awarie. Choć technologię uważa się za nowoczesną, nie można lekceważyć kwestii bezpieczeństwa. Ebook dobrze wprowadza do tematyki DevOps, wyjaśnia, czym są platformy kontenerowe: Docker, Kubernetes, Swarm, OpenShift, a następnie klaruje związek między metodyką a praktyką dotyczącą kontenerów Docker i klastrów Kubernetes z perspektywy bezpieczeństwa, monitoringu i zarządzania. Poznajemy narzędzia do audytów bezpieczeństwa i monitorowania aplikacji.

 W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 38,90 zł (przeceniony z 79zł)


Kurs: Power BI. Kurs video. Kompleksowe przygotowanie do pracy Power BI developera

BI, czyli business intelligence, coraz częściej pojawia się na ustach specjalistów. Najpopularniejszą usługą w tym zakresie okazuje się Power BI od Microsoft.  Za jej pośrednictwem można podłączyć się do źródła danych, zamodelować je, a następnie zwizualizować przy użyciu interaktywnych dashboardów. Dodatkowo, jest to bardzo konkurencyjne rozwiązanie w stosunku do innych narzędzi, dlatego Power BI developerzy są bardzo intensywnie poszukiwani na rynku.

 Kurs będzie dobry dla każdego, kto pierwszej kroki z Power BI ma już na koncie, ale chciałby zagłębić się w realną pracę nad tym serwisem oraz współdzielenie raportów w środowisku dużej albo średniej firmy – zostały w nim poruszone takie zagadnienia, jak pobieranie i przekształcanie danych, tworzenie i optymalizacja modelu danych, budowanie efektywnych raportów i zarządzanie nimi. Po tym kursie będziesz mógł aplikować na takie stanowiska jak Power BI developer, business analyst, data analyst czy BI analyst.

 W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 274,45 zł (przeceniony z 499zł)


Excel VBA. Kurs video. Budowanie procesu automatycznego raportowania

A jeśli nie Power BI, to może VBA? Automatyczne generowanie raportów to niezwykle istotna kwestia we współczesnych organizacjach, jeśli chcemy uzyskać czytelne, przejrzyste dane. Przy użyciu VBA proces żmudnej, ręcznej pracy przy kopiowaniu, przeliczaniu danych i ostatecznej obróbce można łatwo automatyzować i poprawić jego wydajność.

 Kurs łączy wiele różnych elementów - język zapytań SQL na poziomie pozwalającym samodzielnie pobierać dane z serwera SQL, a także automatyzacja pracy w Excelu. Zdobędziesz również umiejętność tworzenia tabel przestawnych, dowiesz się, jak z różnych źródeł pobierać dane do Excela, czym są i jak działają ConnectionStrings i nie tylko.

Nowe umiejętności wzbogacą Twoje CV, może warto spróbować iść w tym kierunku?

 W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 39,90 zł (przeceniony z 179zł)


Linux DevOps. Kurs video. Jenkins, Ansible, Terraform i Traefik

Wracamy do metodyki DevOps – tak jak wspomnieliśmy, metodyka ta zakłada ścisłą współpracę administratorów oraz programistów, bierze pod uwagę zależności między rozwojem i utrzymaniem IT, kładzie nacisk na skrócenie wdrażania funkcji w oprogramowaniu. I tu w odniesieniu do DevOps pojawia się automatyzacja.

Kurs skupia się na kilku aspektach związanych z automatyzacją w duchu DevOps. Omawia takie zagadnienia jak wirtualizacja i wirtualizatory, tworzenie skryptów i budowanie pipelinów w Jenkinsie, planowanie infrastruktury z Terraform, użycie Ansible do automatyzacji pewnych czynności i wykorzystania proxy. Uzyskasz dzięki niemu wiedzę dotyczącą forward i reverse proxy oraz ich zastosowania.

Autor w przystępny sposób tłumaczy każde zagadnienie i przeprowadza kursanta przez kolejne aspekty. Z pewnością warto poświęcić mu nieco więcej uwagi.

W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 33,90 zł (przeceniony z 69zł)


Frontend developer. Kurs video. JavaScript. Poziom podstawowy

JavaScript to jeden z najpopularniejszych języków programowania. Tworzone w nim skrypty pozwalają między innymi reagować na zdarzenia, walidować dane wprowadzane do formularzy czy tworzyć złożone efekty wizualne. 

Opanowanie JavaScriptu powinno być dla frontend developerów jednym z kluczowych aspektów programowania.

Aby przystąpić do tego kursu, warto znać podstawy języka HTML, będącego bazą do tworzenia stron i aplikacji. Samo szkolenie podejmuje tematy takie jak: historię i powód powstania języka JavaScript, środowiska uruchomieniowe, zym jest JavaScript dla frontend, a czym dla backend developera, tworzenie zmiennych oraz stałych, pisanie nowoczesnych aplikacji webowych i praca z Bootstrapem 4. Kurs umożliwia także realizację dwóch projektów. Po jego ukończeniu kursant będzie przygotowany do tworzenia aplikacji webowych dowolnego typu, w tym zawierających elementy interaktywne, oraz dodawania tego typu elementów do funkcjonujących już aplikacji.

W Ebookpoint do 5 listopada w cenie 39,90 zł (przeceniony z 59zł)A Ty, jakie poleciłbyś/poleciłabyś materiały do szlifowania swoich umiejętności? Na co według Ciebie warto zwrócić uwagę przy przebranżawianiu się na IT?

Na rynku czeka wiele ciekawych publikacji, z którymi zapoznać się bliżej. Takie ebooki, książki czy kursy można znaleźć w dobrych księgarniach internetowych, również na wspomnianym Ebookpoint.pl. Warto zajrzeć tam w dniach 3-5 listopada 2022 – trwa wówczas ogromna promocja z okazji 11. Urodzin księgarni – rabaty są bardzo wysokie, więc setki publikacji upolujecie w naprawdę dobrych cenach.

<p>Loading...</p>