Neuroróżnorodność w miejscu pracy
13.05.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Pracownicy Twittera już zawsze będą mogli pracować całkowicie zdalnie

CEO Twittera zakomunikował, że pracownicy firmy będą mogli pracować zdalnie tak długo, jak tylko będą chcieli.

Pracownicy Twittera już zawsze będą mogli pracować całkowicie zdalnie

Jack Dorsey, CEO Twittera, wysłał do pracowników maila, w którym zaznacza, że firma pozwoli im pracować zdalnie tak długo, jak tylko będą chcieli, nawet po ustąpieniu pandemii. Rzecznik Twittera twierdzi, że decyzja co do powrotu do biur, będzie należała wyłącznie do pracowników, a to, czy w ogóle zostaną one otwarte — do firmy. Niemniej jednak, ludzie, których stanowiska wymagają fizycznej obecności, nadal będą musieli przychodzić do biura.

Dorsey zaznacza też, że otwarcie biur wcześniej niż we wrześniu jest mało prawdopodobne. Co więcej, wszystkie wydarzenia Twittera do końca roku, które wymagają osobistej obecności, zostały odwołane. 

Praca zdalna w Twitterze

Na początku pandemii, wiele osób uważało, że konieczność pracy zdalnej całkowicie zmieni nasze podejście do formy, w jakiej wykonujemy swoje obowiązki. Miał to być wielki test, pokazujący jak to właściwie wszystko wygląda, ponieważ wiele firm było zmuszonych wysłać swoich pracowników do domu.

Twitterowi najwyraźniej taka forma bardzo pasuje. Rzecznik podkreśla jednak, że firma jest w uprzywilejowanej pozycji, ze względu na swój nacisk na decentralizację i wspieranie „rozproszonych” pracowników, którzy mogą wykonywać swoje obowiązki z jakiegokolwiek miejsca. 

Jennifer Christie, head of Human Resources Twittera, twierdzi, iż ci, którzy niechętnie podchodzili do pracy zdalnej, przekonają się, że wtedy się najbardziej rozwijają, a menedżerowie, którzy obawiali się zarządzania zespołami pracującymi zdalnie, będą mogli spojrzeć na to wszystko z zupełnie innej perspektywy. W każdym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wrócą do biura.

Zatem, jeśli rola danego pracownika w organizacji na to pozwoli, to będą mogli pracować zdalnie, jak długo zechcą. W innych przypadkach do biura cały czas będzie można wrócić.

Sytuacja w innych firmach

Nowa polityka Twittera pojawia się w momencie, w którym wiele podobnych firm stara się dopasować do zasad dystansowania społecznego i planuje swoje ruchy w świecie po pandemii. Giganci, tacy jak, Facebook, Google oraz Microsoft, szybko przenieśli swoich pracowników z biur do domów i ostrożnie planują ewentualne powroty. 

Google zakomunikował swoim pracownikom, że będą pracować zdalnie do 2021 roku, a tylko niektórzy wrócą do biura wczesnym latem. Podobnie Facebook — ich biura zostaną otwarte po 4 lipca, ale ci, którzy będą w stanie pracować zdalnie, będą mogli to robić do końca roku.

Pytanie, czy, jeśli praca zdalna sprawdza się w największych firmach technologicznych, to, czy mniejsi gracze również całkowicie postawią na model wykonywania swoich obowiązków z miejsc innych niż biuro? To pytanie, póki co zostaje bez odpowiedzi.

<p>Loading...</p>