6.05.20212 min

Poznaj projekt Piekło Internetu, który walczy z cyberprzemocą

Poznaj projekt społeczny "Piekło Internetu", który ma na celu uświadamianie swoich odbiorców w tematyce cyberprzemocy.

Poznaj projekt Piekło Internetu, który walczy z cyberprzemocą

Projekt społeczny "Piekło Internetu" ma na celu uświadamianie swoich odbiorców w tematyce cyberprzemocy. Jest on realizowany przez uczniów z Koszalina w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii". Naszym celem jest przede wszystkim rozwój dzieci i młodzieży oraz uświadamianie ich o zagrożeniach wypływających z sieci, aby nie dochodziło do tego typu przestępstw. Tylko poprzez aktywne i świadome działania można temu zapobiec.

Zależy nam, aby wyeliminować to zjawisko, a nie jedynie je uśpić. Chcemy dotrzeć m.in. do domów dziecka czy młodzieżowych ośrodków wychowawczych i szkół na terenie całego kraju. Zależy nam na kształtowaniu prawidłowych zachowań i postaw. Dlatego w ramach naszego projektu stworzyliśmy edukacyjno–rozrywkową grę planszową.

Dzięki połączeniu nauki i zabawy, a więc przyjemnego z pożytecznym, zrozumienie tak poważnego problemu, jakim jest przemoc wirtualna, stanie się znacznie łatwiejsze.

W obecnej sytuacji postawiliśmy na wykorzystanie mediów, jako źródła przekazu. Chcemy pokazać, że rozwój technologii ma również pozytywne skutki. Regularnie działamy w mediach społecznościowych, gdzie również publikujemy edukacyjne treści. Na naszym kanale na YouTube - ,,Piekło Internetu” –  dostępne są filmy z pedagogiem, psychologiem, prawnikiem, a także influencerami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi właśnie z cyberprzemocą.

Działamy także na Instagramie, gdzie za pomocą tworzonych przez nas grafik, przedstawiamy rodzaje przemocy wirtualnej. Prowadzimy tam również akcję #pieklointernetu, polegającą na umieszczaniu nadsyłanych przez grono naszych odbiorców zdjęć ze stworzonym przez nas hashtagiem. Staramy się, aby nasze działania przyczyniły się do ograniczenia, a następnie nawet całkowitego wyeliminowania tego problemu oraz pobudzenia świadomości społeczeństwa o skali tego zjawiska.

Niestety temat ten często jest pomijany i dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje może powodować. Właśnie dlatego tak ważna jest dla nas edukacja w tym zakresie. Jesteśmy pewni, że działając wspólnie, w grupie, jesteśmy w stanie dokonać naprawdę dużych zmian i walczyć o lepsze jutro.

Zachęcamy do:


Facebook
TikTok
Twitter
Strona internetowa

<p>Loading...</p>