27.09.20213 min

Redakcja Bulldogjob

Powraca Mobiconf - konferencja poświęcona technologiom mobilnym

Weź udział w konferencji Mobiconf, która została podzielona na trzy ścieżki tematyczne: iOS, Android i Everything Mobile.

Powraca Mobiconf - konferencja poświęcona technologiom mobilnym

Po zeszłorocznej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną, jedna z największych w Europie konferencji zrzeszających entuzjastów aplikacji mobilnych powraca w nowej odsłonie – po raz pierwszy w wersji online. Wydarzenie, które już po raz siódmy połączy programistów, designerów, managerów i liderów biznesu odbędzie się 7 i 8 października. Sprawdź, co przygotowano dla uczestników w tym roku. 


Solidna dawka wiedzy 

Tegoroczna edycja Mobiconf została podzielona na trzy ścieżki tematyczne: iOS, Android i Everything Mobile. W ciągu dwóch dni ponad 20 prelegentów o różnych specjalizacjach będzie miało szansę opowiedzieć o świecie technologii mobilnych ze swojej perspektywy. Na programowaniu się nie kończy: ścieżka Everything Mobile to przede wszystkim miejsce dla business menedżerów i dzielenie się wiedzą o zarządzaniu projektami, zespołami i usprawnianiu procesów w branży IT. 


Tematy prezentacji, które będzie można usłyszeć w trakcie Mobiconf 2021 to między innymi: 

  • 5 nieoczywistych sposobów na przyspieszenie cyklu developmentu;
  • Jak zbudować Jetpack Compose Chad SDK;
  • Jak stworzyć i podtrzymać efektywną komunikację podczas pracy nad projektem;
  • Przyszłość agile: zdalna i asynchroniczna


W trakcie konferencji, niezależnie od backgroundu uczestników – technicznego, menedżerskiego czy kreatywnego – każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. 

Miałam przyjemność występować na Mobiconfie w 2018 r., w tym natomiast przedstawię uczestnikom ideę pułapek kognitywnych. Bardzo cenię sobie Mobiconf za bycie hubem łączącym programistów, grafików i biznes. Prezentacje mają różny poziom “trudności”, ale wszystkie są wciągające i dobrze opowiedziane, można więc skakać między ścieżkami i w każdej znaleźć coś interesującego. Z punktu widzenia mówcy, Mobiconf jest super zorganizowany, można liczyć na pełne wsparcie.

- Ania Gawlikowska, prelegentka Mobiconf


Bezpieczny networking 

W tym roku konferencja została dostosowana do pandemicznych realiów i zorganizowana online, w trosce o bezpieczeństwo uczestników. 

Platforma, na której będzie hostowane wydarzenie, zapewnia streaming wystąpień prelegentów, dostęp do live chatu, możliwość spotkania 1:1 z wybranym spikerem czy uczestnikiem oraz networking z losowo wybranymi współuczestnikami konferencji. 


Doświadczeni prelegenci

Mobiconf jest konferencją skierowaną do specjalistów, dlatego też poprzeczka jest wysoko postawiona: co roku wiedzą w swojej dziedzinie dzielą się eksperci z ogromnym doświadczeniem. 

Poznaj kilku tegorocznych prelegentów z każdej ścieżki tematycznej: 


Ścieżka Android

Senior Android Developer oraz Google Developer Expert dla Androida i Kotlina. Pracuje w Chorwacji, w tym momencie skupia się na nauczaniu o Android developmencie i programowaniu w Kotlinie oraz tworzeniu unikatowych projektów z użyciem Jetpack Compose, o którym opowie na konferencji. 


Ścieżka iOS

Menadżer Inżynierii w Zalando SE, który stoi na czele teamu AppCraftMobile. Od trzech lat zajmuje się pracą nad AppCraft – mobilnego Backend-Driven UI, który używany jest wewnętrznie w Zalando. Podczas Mobiconf opowie o pracy nad projektem i wyzwaniach z nim związanych. 


Ścieżka Everything Mobile

Maria ma 10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami, których celem jest tworzenie oprogramowania idealnie dostosowanego do potrzeb użytkowników. Pracowała jako product leader w firmach takich jak Yandex. Podczas konferencji opowie o tym, jak usprawnić cykl developmentu. 


Dołącz do Mobiconf! 

Chcesz wziąć udział w Mobiconf? Zarejestruj się i pobierz bilety dla widowni pod tym linkiem. Wszelkie aktualizacje dotyczące Mobiconf 2021 są dostępne na stronie konferencji oraz na Facebooku i Twitterze. Do zobaczenia w październiku!Jaką aplikację mobilną chciałbyś stworzyć lub aby została stworzona przez kogoś? Do czego mogłaby służyć? Odpowiedz w komentarzu pod postem na FB ✍?

<p>Loading...</p>