Neuroróżnorodność w miejscu pracy
12.05.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Office 365 Encryption Service z funkcją cofania wiadomości przez end userów

Microsoft daje uprawnienia dotyczące cofania zaszyfrowanej wiadomości wysłanej za pomocą Office 365 Encryption Service użytkownikowi końcowemu.

Office 365 Encryption Service z funkcją cofania wiadomości przez end userów

Microsoft pracuje nad możliwością anulowania zaszyfrowanych wiadomości wysyłanych za pomocą Office 365 Message Encryption (OME) przez „zwykłych”, końcowych użytkowników. Microsoft wyjaśnia, że wycofywanie zaszyfrowanych maili wymagało wcześniej uprawnień administratorskich, a ludzki błąd może się w końcu zdarzyć się każdemu, nie tylko adminom. Nowa funkcja ma stać się ogólnodostępna w Q4 2020 roku. 

Office 365 Message Encryption pozwala na szyfrowanie wiadomości e-mail wysyłanych przez Outlook.com, Yahoo!, Gmail oraz inne platformy. OME zostało stworzone za pomocą usługi Microsoft Azure Rights Management (Azure RMS) i łączy rights management z możliwością szyfrowania maili. 

Rozszerzone uprawnienia

Nowa funkcja będzie dostępna jedynie dla użytkowników z następującymi pakietami Office 365: Microsoft 365 Enterprise E5, Office 365 E5, Microsoft 365 E5 (Nonprofit Staff Pricing), Office 365 Enterprise E5 (Nonprofit Staff Pricing) oraz Office 365 Education A5.

Microsoft niestety nie wyjaśnia, co stanie się z zaszyfrowaną wiadomością anulowaną przez end usera, ale według tego, co przeczytamy na tej stronie, kiedy admini wykonują tę akcję, użytkownik końcowy otrzymuje następujący komunikat:


Szczegóły dotyczące wysyłania zaszyfrowanych i chronionych wiadomości e-mail do członków danej organizacji znajdują się natomiast w tym filmiku.

Więcej ulepszeń OME

Office 365 Message Encryption zostało również ostatnio rozszerzone o kilka innych funkcji, takich, jak wspólne skrzynki odbiorcze oraz możliwość załączania plików PDF. Microsoft pracuje również nad tym, żeby zaszyfrowanie wiadomości lepiej wyglądały i nie wpadały do spamu. Firma być może wypuści jeszcze w 2020 możliwość wysyłania wiadomości one-time postcode (OTP) z domeny Office 365. 

Rozszerzenie uprawnień do anulowania zaszyfrowanych wiadomości jest natomiast częścią szerszego działania, które ma lepiej zapobiegać wyciekom danych z przedsiębiorstw. W ramach tego działania, Microsoft planuje również wprowadzenie funkcji blokowania przekazywania maili poza swoją własną organizację, które ma się również pojawić w czwartym kwartale 2020 roku.

<p>Loading...</p>