5.11.20211 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Największy strach programisty (pół żartem, pół serio)

Czego boi się każdy, kto pracuje w IT? Zobaczmy!

Największy strach programisty (pół żartem, pół serio)

Zacznijmy od początku: czym jest strach? "To jedna z podstawowych cech pierwotnych (nie tylko ludzka), mających swe źródło w instynkcie przetrwania. Stan silnego emocjonalnego napięcia, pojawiający się w sytuacjach realnego zagrożenia. Naturalną reakcją organizmu jest np. odruch silnego napięcia mięśni, a w konsekwencji ucieczka lub walka" - tak przeczytamy na Wikipedii. 

Jak uruchamia się instynkt przetrwania w dżungli IT? Czego boi się każdy przedstawiciel gatunku: programista? Że nie jest tak dobry, jakby się mu wydawało, albo jakby chciał być? Że inni ludzie wyśmieją jego poziom wiedzy? Że pracodawcy nie będą chcieli go zatrudnić? 


Może jest to strach przed porażką, doprowadzający do ograniczania swojego działania. I w konsekwencji urzeczywistnianie swoich lęków, bo nie daje z siebie wszystkiego. Lęk przed porażką, nie posiadaniem racji, byciem w błędzie, przed zmianą. Lęk przed zrobieniem czegoś inaczej.

Dużo tego, ale to nie tych rzeczy najbardziej boi się programista. Przed Wami lista NAJWIĘKSZYCH lęków speców IT. Uwaga: przeczytanie jej grozi trwałymi zaburzeniami kodu.

Czego boi się każdy programista?

Kliknij w obrazek, aby powiększyć

<p>Loading...</p>