23.10.20203 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Książkowe szaleństwo IT – wirtualne targi książki

Weź udział w internetowych targach książki "Targi to MY”, które potrwają do 25 października 2020.

Książkowe szaleństwo IT – wirtualne targi książki

Schyłek października to zazwyczaj czas Targów Książki.  Co roku setki wydawców oraz tysiące książkoholików spotykają się w Krakowie, by dzielić się swoją pasją. Tegoroczna sytuacja zmusiła niestety organizatorów do odwołania imprezy w formie stacjonarnej i przeniesienia ich na formę online – po raz pierwszy w historii krakowskich Targów. Na szczęście, Wydawcy, którzy zadeklarowali swój udział, nie próżnują i przygotowali doskonałe promocje, nie chcąc utracić atmosfery wydarzenia.

Nie brakuje wśród nich także tematyki specjalistycznej, e-biznesowej oraz IT.

Świetne propozycje w dobrych cenach przygotowała Księgarnia Ebookpoint.pl oraz Wydawnictwo Helion. Wybrali oni ponad 2 tysiące tytułów specjalistycznych, w tym nowości oraz bestsellery, oraz zdecydowali się dać klientom wybór odnośnie oferowanego rabatu:

Kod rabatowy na -40%: TARGIKSIAZKI2020 – w przypadku, gdy kupujemy pojedynczą książkę, lub 2 książki w cenie 1 – gdy decydujemy się na zakupów dwóch (lub wielokrotności dwóch) tytułów. 


Znajdziemy tam hity takie jak:

 „REMOTE. Pracuj zdalnie, biuro jest zbędne”; Jason FriedDavid Heinemeier Hansson

Praca zdalna to z pewnością obietnica przyszłości. Dynamiczny rozwój technologii pozwala coraz większej liczbie firm na rezygnację z tradycyjnych biur. Do wdrożenia takiego modelu zatrudnienia - jak do każdej większej zmiany - musi się jednak odpowiednio przygotować zarówno pracownik, jak i pracodawca. Jak zabrać się za pracę zdalną, jakie zalety i wady wiążą się z tym modelem pracy, jak wyznaczyć sobie granicę pomiędzy obowiązkami zawodowymi, a życiem prywatnym oraz jak jak zarządzać pracownikami zdalnymi?
Odpowiedzi kryją się 


„Czysty Kod. Podręcznik Dobrego Programisty”;
Robert C. Martin 

O tym, ile problemów sprawia niedbale napisany kod, wie każdy programista. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak napisać ten świetny, „czysty” kod i czym właściwie powinien się on charakteryzować. Co więcej – jak odróżnić dobry kod od złego? Odpowiedź na te pytania oraz sposoby tworzenia czystego, czytelnego kodu znajdziesz właśnie w tej książce. Podręcznik jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto chce poznać techniki rzetelnego i efektywnego programowania.

W książce „Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty” szczegółowo omówione zostały zasady, wzorce i najlepsze praktyki pisania czystego kodu. Podręcznik zawiera także kilka analiz przypadków o coraz większej złożoności, z których każda jest doskonałym ćwiczeniem porządkowania zanieczyszczonego bądź nieudanego kodu


„Od matematyki do programowania. Wszystko, co każdy programista wiedzieć powinien”,
Wiesław Rychlicki

Wybrane zadania zaprezentowane są w popularnych językach programowania: Pascal, C i C++. Stosowane algorytmy wymagają także sięgnięcia po różne funkcje matematyczne, dostępne standardowo w bibliotekach języków programowania oraz konstruowane na podstawie wzorów.W tej książce nie znajdziesz typowego abecadła. Zapoznasz się za to z danym problemem, a następnie programem komputerowym służącym do jego rozwiązania. Jeśli chcesz wreszcie rozpocząć przygodę z programowaniem i nawiązać dialog ze swoim komputerem, ta publikacja jest właśnie dla Ciebie! Różnorodne obliczenia, mniej lub bardziej skomplikowane, znane Ci z lekcji matematyki lub nieznacznie wykraczające poza program nauczania, stanowią tutaj podstawę do zdobywania informacji na temat programowania w wybranych językach.

 
Poza wymienionymi bestsellerami, na klientów czeka mnóstwo innych książek drukowanych oraz ebooków z zakresu programowania, testowania, zarządzania projektami IT, pracy zdalnej. To jednak nie wszystko. Poza gałęzią IT, w promocji znalazło się także sporo książek z innych branż – psychologicznej, biznesowej, podróżniczej, literatury non-fiction oraz beletrystyki. Łącznie ilość produktów objętych akcją wynosi prawie 4 tysiące! 

Wszystkie one znajdują się w jednym miejscu.

Książki to nieograniczone źródło wiedzy – warto oddać się więc czytelniczemu szaleństwu już teraz.

Akcja „Targi to MY” trwa do 25.10.2020 (niedziela).

<p>Loading...</p>