Konferencja testerska, jakiej jeszcze nie było
Stawiamy na merytorykę i konkrety. Chcemy obnażyć absurdy panujące w środowisku testerskim i zachęcić do krytycznego i konstruktywnego myślenia.
Naszym wyróżnikiem pośród innych testerskich eventów jest formuła (dyskusja merytoryczna) i osobowości (Wy - ludzie gotowi do prezentacji i rozmowy o własnych poglądach). Inicjatywę i formułę konferencji docenił słynny James Bach, autor podejścia Rapid Software Testing.
Chcielibyśmy zwrócić uwagę na często ukrywane problemy w projektach, a także wspólnie poszukać i zaproponować możliwe rozwiązania. Naszym celem jest pokazanie, jak wiele można osiągnąć włączając myślenie w pracę testera.
Merytoryczni speakerzy bez ściemy
Trzon konferencji to grupa doświadczonych praktyków – testerów i entuzjastów, którzy wystąpią w roli speakerów. To właśnie Prelegenci zmierzą się z Uczestnikami i ich potrzebami ze środowiska testerskiego zadbają o wymianę najlepszych praktyk, poszerzanie wiedzy i zachęcą ich do myślenia. Nasi prelegenci są otwarci na dyskusje i gotowi do zmierzenia się nawet z najbardziej trudnymi pytaniami.
Czy prawdziwa interakcja między uczestnikami i prelegentami jest możliwa?
Zazwyczaj na konferencjach odbywają się dyskusje moderowane, gdzie tylko kilka wcześniej zgłoszonych pytań ma szansę na uzyskanie odpowiedzi… Nam chodzi o coś bardziej wartościowego..
Stawiamy przede wszystkim na autentyczną interakcję z ludźmi. Chcemy wiedzieć, co uczestnicy myślą o konkretnych przykładach czy rozwiązaniach. Właśnie dlatego po każdym wystąpieniu odbędą się panele dyskusyjne, podczas których uczestnicy mogą wejść w bezpośrednią interakcję ze speakerami.
Po co ten Detektor Bullshitu…
Liczymy na naszych uczestników, dlatego to właśnie Im chcemy powierzyć Detektor Bullshitu. Detektor bullshitu jako zapalnik wymiany poglądów.
Detektor Bullshitu nie jest po to, by hejtować. Ma sprowokować wymianę poglądów.
Chcemy zachęcić i zainspirować wszystkich do rozwijania w sobie umiejętności myślenia i debaty, aby zarówno uczestnicy jak i prelegenci wychodzili z konferencji z bogatszą wiedzą.
Wierzymy, że detektor będzie świetną formą zainicjowania merytorycznej dyskusji, a także możliwości wymiany poglądów i spojrzenia z różnej perspektywy na istotne aspekty testowania.
Podsumowanie
„Chcielibyśmy zbierać wokół nas ludzi nietuzinkowych, myślących, otwartych na rozwój i znających swoją wartość.”
- powiedział pomysłodawca inicjatywy NOBS Jarosław Szewczuk z Rivet Group.
„Nie oczekujemy, że będziemy najpopularniejszym eventem – celujemy w jakość nie w ilość. Ta konferencja to nasz debiut - pierwszy krok, uczymy się i jesteśmy gotowi na błędy, jest to „eksperyment-prototyp” i po jego wykonaniu na pewno wyciągniemy wnioski czy warto się angażować w tego typu wydarzenia czy nie. Wiemy, że budzimy kontrowersje – jesteśmy gotowi się z tym zmierzyć, zależy nam na konstruktywnej krytyce, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych z obszaru QA, którzy chcieliby zabrać głos w tej merytorycznej dyskusji. Spróbujmy razem obnażyć absurdy panujące w środowisku testerskim i zachęcić do krytycznego i konstruktywnego myślenia.
Chcielibyśmy zwrócić uwagę na często ukrywane problemy w projektach, a także wspólnie poszukać i zaproponować możliwe rozwiązania. Naszym celem jest pokazanie, jak wiele można osiągnąć włączając myślenie w pracę testera.”