1.04.20212 min
Redakcja Bulldogjob

Redakcja Bulldogjob

Kompetencje na polskim rynku pracy IT – badania, stan, trendy

Weź udział w konferencji organizowanej przez Sektorową Radę ds. Kompetencji – Informatyka.

Kompetencje na polskim rynku pracy IT – badania, stan, trendy

Zapraszamy na konferencję „Kompetencje na polskim rynku pracy IT – badania, stan, trendy”. Jednym z prelegentów będzie CTO Bulldogjob.pl, programista z 10-letnim doświadczeniem - Adam Kukołowicz. 

 

Link do rejestracji


Organizatorem konferencji jest Sektorowa Rada ds. Kompetencji – Informatyka. Z wielorakiej perspektywy będziemy starali się przyjrzeć panoramie polskiego rynku pracy IT. Swoimi przemyśleniami podzielą się eksperci Rady i zaproszeni przedstawiciele firm i instytucji, specjalizujących się w analizie trendów na rynku pracy IT: zespołów naukowych, stowarzyszeń zawodowych, firm szkoleniowych, portali IT i fundacji związanych z działaniami na rzecz cyfryzacji. Spróbują udzielić wyczerpujących odpowiedzi na pytania:

  • Jak długo jeszcze utrzyma się ten wzrastający trend zainteresowania pracą informatyków?
  • Czy uda się w pełni nasycić rynek potrzebnymi specjalistami?
  • Jak będzie wyglądała struktura zatrudnienia na rynku pracy sektora IT?
  • Jakie umiejętności, kwalifikacje i kompetencje będą najbardziej poszukiwane przez pracodawców?
  • Na ile polski system edukacji i kształcenia kadr informatycznych jest i będzie w stanie sprostać obecnym i przyszłym potrzebom rynku pracy?
  • Jakie trendy i kierunki rozwoju cywilizacyjnego będą miały najbardziej znaczący wpływ na kształt rynku pracy przyszłości?

 

Termin: 8.04.2021, 10:00-14:30
Platforma: Webex PTI

Adam Kukołowicz - programista z 10-letnim doświadczeniem, woli backend (głównie ruby), ale w swojej karierze zajmował się frontendem (HTML / CSS, JavaScript) oraz aplikacjami mobilnymi. Uwielbia optymalizować - niezależnie od tego, czy oznacza to refaktoryzację kodu, aby był czystszy, bardziej przejrzysty, lepiej zaprojektowany i łatwiejszy w pracy, czy też znajdowanie i radzenie sobie z wąskimi gardłami wydajności. Współzałożyciel portalu dla specjalistów IT Bulldogjob.pl. Autor i redaktor bloga IT Bulldogjob.

Tematem prelekcji Adama będą wyniki Badania społeczności IT 2021 vs. potrzeby firm z branży. Raport na próbie ponad 6 tys. ankietowanych jest najnowszym i najbardziej szczegółowym dostępnym źródłem danych o branży IT. Pozwala na wysnucie wielu ciekawych wniosków dotyczących motywacji zawodowych, kwalifikacji, wykorzystywanych narzędzi pracy, wynagrodzeń, oczekiwań w stosunku do pracodawcy oraz otoczenia. Analiza tego raportu jest bardzo przydatna w projektach mających na celu dopasowanie kompetencji zawodowych do potrzeb rynku pracy IT.


Pełny program konferencjiPartnerem naukowym konferencji jest specjalizujący się m.in. w badaniach gospodarki cyfrowej Digital Economy Lab (DELab UW) – interdyscyplinarny zespół naukowców działający na Uniwersytecie Warszawskim. 

<p>Loading...</p>