9.01.20182 min
Melissa McEwen

Melissa McEwenSoftware Developer

jQuery jest lepszy niż React

Jest co najmniej 5 powodów, dla których jQuery wygrywa ten pojedynek.

jQuery jest lepszy niż React

Jeśli obracasz się w świecie programowania, nazwa “React” na pewno obiła Ci się o uszy. Możesz nawet nie wiedzieć, co to jest, ale wiesz, że jest super sexy. A jQuery to jego całkowite przeciwieństwo. Dzisiaj wszyscy nienawidzą jQuery i są z tego dumni. Robiłam jeden głupi zdalny test (modne firmy technologiczne wysyłają je, kiedy szukają kogoś do pracy) i powiedzieli mi, że mogę użyć dosłownie wszystkiego oprócz jQuery.

Typowe zachowanie w tej branży. W 5% winna jest wydajność albo architektura jQuery, a pozostałe 95% to zwykły snobizm.

Ten snobizm to głupota, bo jQuery jest lepszy niż React


jQuery jest bardziej niezawodny.

React dopiero zrobił się modny, kto wie, co się z nim stanie za parę lat? Możesz nienawidzić jQuery, ale ludzie od dawna na nim pracują i dobrze go znają. Wiesz w ogóle, dlaczego React jest lepszy? Czy używasz go, bo wszyscy mówią, że jest super?

Modny nie zawsze znaczy dobry

Nacisk na naukę Reacta oznacza, że ​​niedługo pojawią się tak wątpliwe reactowe strony, że nawet kiepski jQuery to będzie mocna konkurencja.

jQuery jest tani

Jest tani, bo łatwo się go nauczyć. Mogę nauczyć jQuery pięcioletnie dziecko. Naprawdę chcesz budować swój produkt w czymś, czego developerzy kosztują 250 dolarów za godzinę? Bo pracowałam w Reakcie i tyle mi zapłacili. W sumie, może to dlatego programiści tak za nim szaleją.

Nowość, bardzo hipsterska!
Bardzo trudna!
= $$$$$$ dla programistów. ????????

jQuery jest łatwy

Jak mówiłam, każdy może nauczyć się jQuery. To trochę stąd bierze się snobizm. Ale kiedy masz w zespole ludzi na różnych poziomach umiejętności albo robisz coś z ograniczonym budżetem, snobizm niezbyt się przydaje. Oczywiście wygląda na to, że branża ma już rozwiązanie: nie mieć juniorów, ale to temat na inny artykuł.

Nawet nie potrzebujesz Reacta

Serio, przecież większość z Was buduje proste, jednorazowe strony, z których za rok nikt już nie będzie korzystał. Naprawdę potrzebujesz Reacta żeby zbudować tę zwykłą stronkę informacyjną?

Czemu wszystkim musi rządzić moda?

React jest w porządku, w niektórych przypadkach React to najlepsze rozwiązanie, ale w innych najlepszy jest jQuery. Może przestańmy używać Reacta w każdym przypadku tylko dlatego, że jest modny?

Ja czasem korzystam z Reacta, a czasem z jQuery. I dalej będę dopasowywać rozwiązania do projektu, nad którym pracuję, a nie do trendów.

Poza tym, jeśli jesteś naprawdę trendy, pewnie używasz Vanilla JS ;) Albo retro DHTML, tak jak ja.


Oryginał artykułu w jezyku angielskim znajdziesz tutaj.

<p>Loading...</p>