mBank
mBank

Jakość, współpraca i agile - poznaj DCI Titanium

Dołącz jako Developer do zespołu DCI Titanium, buduj rozwiązania w oparciu o technologie jBASIC, C#, C++ i wdrażaj produkty do obsługi kredytów.
30.06.20213 min
Jakość, współpraca i agile - poznaj DCI Titanium

Jesteśmy DCI Titanium – zespołem, który jest częścią Departamentu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji Korporacyjnych mBanku. Realizujemy biznesowe projekty w obszarze obsługi kredytów dla klientów korporacyjnych. Nasze rozwiązania budujemy w oparciu o technologie C#, C++, jBASIC. To natywne języki naszego centralnego systemu transakcyjnego GLOBUS. Technologię GLOBUS dynamicznie zmieniamy na .NET. Wszystkie testy automatyczne tworzymy używając języka C# i nowoczesnych narzędzi developerskich. Nowe funkcjonalności również piszemy w języku C#. Proces deweloperski realizujemy w oparciu o zautomatyzowany pipeline CI/CD, w którym istotną częścią są testy jednostkowe i testy funkcjonalne. Opiekujemy się również paroma systemami satelitarnymi dla centralnego systemu transakcyjnego, których serwisy REST, MQ i RPC wykorzystywane są w procesie obsługi kredytów w bankowości elektronicznej. 

Projekty realizujemy całościowo w oparciu o metodykę scrum. Rozwiązania projektujemy wspólnie z biznesem przy udziale analityków i developerów w naszym zespole. Po realizacji i wdrożeniu zajmujemy się również utrzymaniem ich na produkcji.

Co jest dla nas ważne w pracy?

Po pierwsze, jakość

Tworzymy wysokiej klasy rozwiązania, które testujemy automatycznie, w trybie ciągłym. Lubimy się sprawdzać. Dzięki testom widzimy, że wykonaliśmy dobrą robotę i wszystko działa jak należy. Każdy, kto tworzył rozwiązania IT, wie jak dużą radość sprawia, gdy to co zostało zbudowane, działa zgodnie z założeniami, nie sprawia kłopotów, nie wymaga poprawek. To ma duży wpływ na naszą pracę.  Jak wiadomo, rzeczy wysokiej jakości rzadko się psują, więc możemy koncentrować naszą uwagę na budowaniu nowych funkcjonalności, a nie poprawianiu błędów i gaszeniu pożarów. 

Cieszy nas, gdy klienci doceniają budowane przez nas rozwiązania. Ten moment, gdy nowe funkcjonalności są udostępniane klientom. Monitorujemy nasze liczniki w Splunk. Ich wyniki to twarde dowody, że to, co stworzyliśmy pomaga klientom. To daje nam satysfakcję.

Po drugie, współpraca

W zespole duży nacisk kładziemy na współpracę. I to już od pierwszego dnia. Każdy, kto do nas dołączy, może być pewien, że nie zostanie sam ze swoimi zadaniami. Będzie miał opiekuna, który pomoże mu odnaleźć się w nowym miejscu. Będzie mógł liczyć na wsparcie w wykonywaniu zadań, a także w poznawaniu zasad współpracy w zespole, w departamencie i w całym banku. Nie raz już słyszeliśmy, że takie ciepłe przyjęcie nowych członków zespołu wyróżnia nas na tle innych.

Po trzecie, agile

Nasz codzienny rytm pracy wyznaczają ceremonie scrumowe. Pracujemy w trybie 2 tygodniowych sprintów. W pracy zdalnej taki sposób działania bardzo się sprawdza. Stałym punktem dnia jest spotkanie daily, na którym dzielimy się swoimi osiągnięciami, wspieramy w rozwiązywaniu problemów. W czasie pandemii częściej pojawiają się na tu także wątki prywatne. Każdy z nas ma swoje pozazawodowe pasje, bardzo różnorodne i ciekawe. Gdy tylko czas na to pozwala, chętnie o nich rozmawiamy. 

Z kim chcemy pracować?

Rośniemy. Dlatego potrzebujemy deweloperów, którzy będą chcieli wspólnie z nami tworzyć innowacyjne rozwiązania w obszarze produktów kredytowych dla korporacji. Szukamy osób, którym się chce, takich, które lubią pracować, a radość sprawia im, gdy widzą na wspomnianych już licznikach, jak budowane przez nich rozwiązania zyskują na popularności. Ważne, by tak jak my cenili jakość swojej pracy i lubili współpracować z innymi. 

Pracujemy głównie nad rozwojem centralnego sytemu transakcyjnego banku, który stworzony jest w dość niszowym dzisiaj języku jBASIC. Baza danych tego systemu to jBASE, którą mimo swojego wieku można zaklasyfikować do baz typu NoSQL. Jego znajomość będzie z pewnością atutem. Jednak nie jest to wymóg konieczny. Jeśli znasz .NET i masz solidny warsztat inżynierski, członkowie zespołu wdrożą Cię w pracę w jBASIC i jBASE.

Brzmi intrygująco? Skontaktuj się z nami, z chęcią opowiemy Ci więcej o możliwości współpracy. Sprawdzaj na bieżąco możliwości dołączenia do naszego zespołu – mamy otwarte rekrutacje pod tym linkiem!

<p>Loading...</p>