Jak stworzyć prostą stronę internetową w godzinę (lub krócej!)
Czy zdarzyło Ci się dostać dużo zleceń na zaprojektowanie stron dla klientów w krótkim czasie? Jak można przyspieszyć prace nad prostymi zleceniami i zachować estetyczny, funkcjonalny wygląd strony? Są witryny, których stworzenie wymaga miesięcy prac i skryptowania. Ale są też zlecenia na tyle proste, że część developerów, zamiast pisać takie strony od zera, oszczędza czas i korzysta z edytorów.
W tym wpisie przedstawię Ci edytor Landingi i podam tych kilka jego cech, które mogą ułatwić Ci pracę, jeśli realizujesz dużo zleceń dla klientów i potrzebujesz przyspieszyć działania, by nie kodować wszystkiego od zera za każdym razem.
Landingi powstały jako edytor drag and drop i narzędzie WYSIWYG skierowane do użytkowników, którzy nie programują i chcą samodzielnie projektować proste strony. To, że edytor jest prosty w obsłudze, nie znaczy jednak, że ma ograniczone funkcjonalności.
Kiedy opłaca się wykorzystać Landingi?
- Potrzebujesz zrealizować zlecenie jak najszybciej
- Strona, którą tworzysz, ma być prosta i służyć bardziej jako wizytówka firmy niż witryna lub sklep
- Klient potrzebuje strony, na której będzie promować pojedynczy aspekt działalności
- Klient potrzebuje strony, na której będzie pozyskiwać klientów i zbierać dane kontaktowe
- Celem klienta jest zachęcenie do wykonania konkretnej, jednej akcji na tej stronie (czy to zakup pojedynczego produktu, czy pobranie pliku)
- Klient chce mieć dostęp do danych statystycznychna temat efektywności swojej strony (czy po wejściu na nią użytkownicy wykonują akcję)
- Klient woli mieć kontrolę nad swoimi pikselami
Kiedy lepiej sprawdzi się inne narzędzie?
- Gdy nad pixel-perfect przedkładamy szybkość rozwiązań bazujących na gotowych blokach
- Masz do stworzenia rozbudowaną witrynę lub stronę, która ma działać dłuższy czas i z której linki wychodzące prowadzą w więcej niż jedno miejsce, np. serwis informacyjny, blog, sklep internetowy
Powody, dla których możesz działać w Landingi
Landingi to edytor WYSIWYG tworzony z myślą o osobach nietechnicznych. Sam kreator stron to narzędzie drag and drop – jest proste w obsłudze i ma niski próg wejścia w porównaniu do np. narzędzi do tworzenia sklepów internetowych. Landingi wyróżnia to, że nie musisz się opierać na gotowych sekcjach na stronie – możesz zamiast tego modyfikować każdy element strony osobno i przesuwać, gdzie wolisz. Poza tym masz możliwość niezależnej edycji widoku desktopowego i mobilnego.
W idealnym świecie raz gotowa strona przechodzi od razu akceptację klienta, ale wszyscy wiemy, że zleceniodawcy lubią wracać z poprawkami. Jeśli korzystasz z Landingi, możesz szybko wyklikać i przesunąć element strony zamiast szukać w kodzie, co trzeba zmienić. W edytorze możesz oszczędzić czas na prostych operacjach. Masz też możliwość dodawania własnych klas CSS do wszystkich elementów na stronie.
Poza zdjęciami, wideo i tekstami możesz dorzucać dodatkowe widgety. Te często wykorzystywane przez użytkowników edytora i efektywne to m. in. licznik z odliczaniem do końca przedstawianej na takiej stronie promocji albo pole zapisu na newsletter.
Widget licznika można skonfigurować tak, by np. odliczał 48 godzin od momentu wejścia konkretnego użytkownika na stronę.
Formularz zapisu można skonfigurować tak, by dane były automatycznie wysyłane do innych miejsc poza platformą Landingi. Dostępne są integracje z narzędziami do marketingu, narzędziami CRM i Dokumentami Google.
Rozszerz możliwości edytora
...ale nie musisz się opierać na gotowych integracjach.
Dzięki Webhookom możesz zintegrować z Landingi dowolne narzędzie i wysłać dane z formularza w takiej formie, jaka jest wymagana po drugiej stronie. Integracja Webhook pozwala na wstawienie na stronę formularza i przesyłanie danych z niego zarówno metodą POST, jak i GET.
Integracja z Zapierem pozwala z kolei połączyć aplikacje webowe i narzędzia oraz zautomatyzować taski związane z przesyłaniem danych między dwiema aplikacjami lub innymi czynnościami.
Za pomocą JavaScript możesz dodawać customowe rozwiązania, np. slidery czy wjeżdżające elementy. W Landingi istnieje też możliwość edycji klas oraz ID w CSS.
Gotową stronę możesz bez problemu podpiąć pod własną domenę lub zintegrować z WordPressem. W Landingi wykorzystujemy serwery AWS, więc nie musisz się przejmować skalowaniem i samodzielnie dodawać infrastruktury. Jeśli Twój klient woli inne rozwiązanie, możesz wyeksportować stronę do PHP, by dało się ją wgrać na serwer klienta.
Dodatkowo do strony stworzonej w Landingi możesz dodać kody śledzące (np. Google Analytics).
Twórz strony szybciej i pracuj wydajniej
Czas pracy w Landingi skraca też 250 gotowych szablonów dostosowanych do konkretnych branż oraz celu strony. By nie tworzyć stron od zera, możesz wyjść od tych szablonów i podmienić treści na dostarczone przez klienta.
Landingi to edytor do tworzenia tzw. landing page’y – w marketingu tak określa się strony, na które kieruje się ruch w ramach konkretnej kampanii marketingowej. Landing page zwykle dąży do jakiejś akcji, którą użytkownik wykonuje. Domyślnie każda strona zaprojektowana w Landingi posiada również “thank you page” – stronę po konwersji, która wyświetla się użytkownikowi po wypełnieniu formularza i przesłaniu danych.
Kolejność sekcji na stronach marketingowych rządzi się swoimi prawami, dlatego też w szablonach Landingi są zawarte wskazówki, jakiego typu treści wstawiać w poszczególne sekcje. Wystarczy, że klient dostarczy Ci treści, a Ty możesz je wkleić w najlepsze do takiego komunikatu miejsce na landing page’u.
Podsumowując, edytor Landingi może być pomocny, jeżeli masz do obrobienia bardzo dużo zleceń na proste strony i chcesz przyspieszyć pracę. To prawda, że edytor stron nie zastąpi całej gamy możliwości, jakie daje otwarty Framework i sprawny programista czy developer. Jeśli jednak w tej chwili chcesz przede wszystkim szybko stworzyć i opublikować prostą stronę, sprawdź, jak mogą pomóc ci w tym Landingi.