Neuroróżnorodność w miejscu pracy
19.11.20193 min
Mustufa Ansari

Mustufa AnsariProgrammer / Android Developer

Jak nauczyć się programować na Androida

Sprawdź listę kursów, które przeprowadzą Cię od podstaw po bardziej zaawansowane zagadnienia programowania na Androida.

Jak nauczyć się programować na Androida

Obecnie jest duże zapotrzebowanie na rozwój aplikacji androidowych. Wiele osób prosiło mnie o wsparcie ich dążeń do zostania programistą Androida. Jak się za to zabrać, aby osiągnąć sukces w tym zawodzie?

Oto kilka kursów, które uważam za bardzo przydatne, jeśli chcesz zostać programistą Androida. Są to całkowicie bezpłatne kursy z Udacity. Zyskasz wiedzę, którą profesjonalni deweloperzy Androida wykorzystują w codziennej pracy

Poziom początkujący

Interfejs użytkownika

Na tym kursie poznasz podstawy języków do programowania na Androidze i Javie. To pierwszy krok na drodze do pisania na Androida. Aby wziąć udział w tym kursie, nie potrzebujesz żadnej wiedzy na temat programowania.

Obsługa akcji użytkownika

Ten kurs jest również bardzo podstawowy, przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z Androidem i Javą. Nie wymaga posiadania wiedzy na temat programowania.

Aplikacje wieloekranowe

Ten kurs jest częścią Programu Nanodegree firmy Google. Nauczysz się tam tworzyć aplikacje na Androida na wiele ekranów.

Sieć

Na tym kursie nauczysz się, jak obsługiwać sieć w aplikacjach na Androida. Po ukończeniu tego kursu możesz stworzyć aplikację Earthquake.

Przechowywanie danych

Na tym kursie nauczysz się, jak utrwalać dane w swoich aplikacjach na Androida. Przejdziesz przez podstawy SQL, czyli język programowania niezbędny do interakcji z bazą danych SQLite.

Poziom średniozaawansowany

Rozwijanie aplikacji na Androida

Na tym kursie zdobędziesz praktyczne doświadczenie w tworzeniu aplikacji na Androida. Stworzysz wysokiej jakości aplikacje połączone z chmurą, korzystając z instrukcji krok po kroku.

Material design na Androidzie

Ten kurs przeprowadzi Cię przez podstawowe zasady material design na Androida, a następnie dowiesz się, jak stosować te reguły w przykładowych aplikacjach na Androida. Material design jest bardzo istotną częścią rozwoju aplikacji na Androida. To wręcz element niezbędny.

Google Firebase

To kurs wprowadzający do Firebase. Firebase to platforma ważna do obsługi funkcji back-endowych, do tworzenia takich elementów, jak bazy danych czasu rzeczywistego i powiadomienia push w aplikacjach na Androida.

Google Firebase Analytics

Firebase ma wiele funkcji, ale najważniejszą i najbardziej przydatną jest Firebase Analytics. W Firebase dostępne jest nieograniczone narzędzie do analityki. W trakcie tego kursu nauczysz się, jak powiększać bazę użytkowników aplikacji.

Kotlin do Androida

Na tym kursie poznasz podstawy Kotlina, obecnie głównego języka do programowania na Androida.

Wydajność Androida

Ten kurs jest ważny, ponieważ każda aplikacja na Androida ma problemy z wydajnością i użytecznością. Musisz nauczyć się diagnozować takie problemy.

Poziom zaawansowany

Tworzenie zaawansowanych aplikacji na Androida

Ten kurs dotyczy zaawansowanych zaawansowanych tematów dotyczących Androida. Dowiesz się o fragmentach, odtwarzaniu mediów, widżetach, testowaniu i wielu innych. Będziesz tworzyć aplikacje gotowe na produkcję.

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej w Google

Po przyswojeniu niezbędnej wiedzy z obszaru programowania na Androida, nadszedł czas, aby przygotować się do wywiadów technicznych. Ten kurs pomoże Ci przejść przez cały proces wywiadu, poprzez mockowanie wywiadów. W ten sposób najlepiej przygotujesz się z zakresu pytań dotyczących zachowań i problemów rozwiązywanych przy tablicy.

Gradle dla Androida

Ten kurs dotyczy Gradle i kompilacji przy jego pomocy. Nauczy Cię, jak Gradle kompiluje i pakuje aplikacje.

Podsumowanie

Ten zestaw kursów jest przygotowany dla osób, które chcą piąć się po szczeblach kariery programowania na Androida. Wszystko, czego potrzebujesz, to cierpliwość do rozpoczęcia i skrupulatnej nauki.

Przejdź każdy kurs we własnym tempie. Nie panikuj! Jeśli z powodzeniem ukończysz te kursy, możesz starać się dostać jako młodszy programista Android lub pomogą Ci on przyspieszyć swoją już rozpoczętą karierę.

<p>Loading...</p>