26.08.20194 min
Bulldogjob

Bulldogjob

IV edycja Innovation@Amazon w Polsce

Weź udział w IV edycji Innovation@Amazon! 28 września 2019 w gdańkim Teatrze Szekspirowskim spotkasz polskich i zagranicznych profesjonalistów z sektora IT.

IV edycja Innovation@Amazon w Polsce

Zbliża się jedno z największych wydarzeń dla programistów i deweloperów w Polsce – konferencja Innovation@Amazon. To już IV edycja spotkania profesjonalistów z sektora IT: naukowców, inżynierów i wszystkich fanów nowych technologii. W ostatnią sobotę września, specjaliści Amazon z całego świata podczas swoich prelekcji opowiedzą o najbardziej innowacyjnych i najciekawszych rozwiązaniach nad jakimi obecnie pracują. W programie pojawiły się już zapowiedzi wystąpień na temat: Amazon Web Services, Machine Learning, IoT, Amazon Game Studios, Echo oraz Alexa.

Innowacyjny Gdańsk 

Już 28 września Gdańsk ponownie stanie się polską stolicą innowacyjności. W pięknym budynku Teatru Szekspirowskiego wystąpią eksperci Amazon z różnych państw. Wśród prelegentów m.in.:

 • Stefano La Rovere, menadżer Europejskiego Departamentu Zaawansowanych Technologii, który odpowiada za opracowanie następnej generacji centrów logistyki e-commerce Amazon,
 • Max Amordeluso z Alexa Skills Kit, odpowiedzialny za rozwój możliwości Amazon Alexa i współpracę z deweloperami zewnętrznymi,
 • Giuseppe Porcelli, główny architekt rozwiązań w Amazon Web Services,
 • Barbara Pogorzelska, kierująca zespołem Amazon Search na terenie UE,
 • Tomasz Stachlewski, główny architekt systemów IT w Amazon Web Services.


Goście konferencji Innovation@Amazon będą mieli okazję poznać rozwiązania i technologie, które wykorzystywane są w różnych oddziałach Amazon. Amir Saffari opowie o rozwijaniu Alexy oraz o wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem w wielu językach oraz krajach.

To właśnie w gdańskim Centrum Technologii inżynierowie oraz specjaliści z całego świata pracują nad udoskonalaniem asystenta głosowego Amazon Alexa. Dla fanów systemów chmurowych Tomasz Stachlewski poprowadzi specjalny panel o tym jak zbudować od zera globalną aplikację internetową VOD, obejmującą Europę i Amerykę bez korzystania z pojedynczego serwera (architektura serverless). 

Warsztaty dla programistów 

W tym roku uczestnicy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i uzyskać profesjonalne wskazówki, będą mogli wziąć udział w prowadzonych przez ekspertów Amazon specjalnych warsztatach programistycznych skierowanych zarówno do początkujących, jak i doświadczonych programistów. Każdy będzie miał do wyboru jeden z dwóch dostępnych paneli. Pierwszy z nich, poświęcony zostanie możliwościom jakie daje Alexa, a poprowadzi go Max Amordeluso. Natomiast w kolejnym warsztacie Giuseppe Porcelli pokaże, jak zbudować własną aplikację wykorzystujaca Machine Learning przy pomocy Amazon SageMaker, AWS Glue oraz Amazon API Gateway.

Możliwości rozwoju zawodowego w Amazon Development Center

Organizatorem konferencji jest Amazon Development Center Poland, który w Gdańsku działa od 2013 roku. To właśnie tam wykwalifikowani programiści i inżynierowie pracują nad technologiami wykorzystywanymi przez Alexę, rozwijają integrację asystenta z rozwiązaniami dla branży motoryzacyjnej oraz rozbudowują serwisy AWS.

To dzięki ich osiągnięciom do Alexy możemy skierować zapytanie o trasę dojazdu, prognozę pogody czy poprosić o zamówienie jedzenia. Amazon Alexa wykorzystuje technologię NLU (rozumienie języka naturalnego), rozpoznawanie mowy (ASR), mechanizm syntezy głosu (TTS).  Ze względu na szeroki wachlarz działalności i wiele jednostek biznesowych, Amazon jako globalna spółka nieustannie zwiększa zatrudnienie, w tym także na terenie Polski.

Nieustannie poszukiwani są programiści, inżynierowie, naukowcy oraz lingwiści. Konferencja Innovation@Amazon to świetna okazja, aby poznać ekspertów Amazon Development Center w Gdańsku oraz dowiedzieć się więcej na temat innowacji wykorzystywanych w różnych działach firmy na całym świecie. 

Aby wziąć udział w konferencji, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej https://innovation-amazon.com/. Warto jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie będzie można śledzić na polskim koncie firmy na Twitterze oraz dedykowanej stronie konferencji na FB.

Informacje o Amazon.com

Amazon wyznaje 4 zasady przewodnie:

 • koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji,
 • pasję do innowacyjnych rozwiązań,
 • zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej
 • myślenie długofalowe.Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi:

 • opinie klientów,
 • zakupy za pomocą jednego kliknięcia,
 • spersonalizowane rekomendacje,
 • Prime,
 • Fulfillment by Amazon,
 • AWS,
 • Kindle Direct Publishing,
 • Kindle,
 • tablety Fire,
 • TV Fire,
 • Amazon Echo
 • Alexa.


Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.biuroprasoweamazon.pl lub śledź konto firmy na Twitterze.

Centrum Rozwoju Technologii Amazon

Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku to miejsce pracy wyspecjalizowanych, interdyscyplinarnych zespołów, które dostarczają innowacyjne rozwiązania wdrażane w produktach i usługach Amazon na całym świecie. To tutaj deweloperzy i naukowcy pracują nad rewolucyjnymi rozwiązaniami jak Text-to Speech, czy Natural Language Understanding.

Umiejscowione w jednym z najszybciej rozwijających się regionów Polski, Centrum Rozwoju Technologii Amazon oferuje również wiele możliwości zdobycia i poszerzenia kompetencji zawodowych absolwentom studiów technicznych różnorodnych specjalizacji. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.gdansk-amazon.com 

<p>Loading...</p>