5.03.20242 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Instagram, Messenger i Facebook padły! Globalna awaria Mety

Awaria Mety. Facebook, Messenger i Instagram nie działają na całym świecie.

Instagram, Messenger i Facebook padły! Globalna awaria Mety

Facebook, Messenger i Instagram po godzinie 16 przestały działać. I to nie tylko w Polsce, a na całym świecie. Miliardy użytkowników nie mają dostępu do swoich kont na najpopularniejszych platformach społecznościowych.

Problem dotyczy zarówno aplikacji mobilnych, jak i desktopowych. Prawdopodobną przyczyną są problemy z uwierzytelnianiem.

Co się dzieje?

Użytkownicy raportują, że zostali wylogowani ze swoich kont i nie mogą się zalogować, nawet z poprawnym loginem i hasłem. To wskazuje, że cały system do logowania w Mecie padł. Przywrócenie systemu na nogi w krótkim czasie jest mało prawdopodobne.

Miliony użytkowników na całym świecie próbują się logować w jednym czasie. Długie czasy odpowiedzi wskazują, że nawet jeżeli usługa ponownie zacznie działać, to przez duże obciążenie nie wszyscy będą mogli się zalogować od razu. Dodatkowo wszystko wskazuje na globalną awarię, co komplikuje sprawę.

Meta, jeszcze o 16:30 na stronie ze statusami systemów biznesowych, zgłaszała problemy tylko z API WhatsAppa, natomiast teraz wskazują na awarię większości kluczowych systemów i API, a sama strona statusu ma problemy z ładowaniem.

Przewidujemy, że to będzie dłuższa awaria, ale mimo to śledzimy sytuację na bieżąco, stay tuned.

[Update - godzina 18:10]

Ku naszemu zaskoczeniu coraz więcej systemów zaczyna działać i większość usług powraca do użyteczności. Udało nam się już zalogować do Facebooka i Instagrama. Zarówno początkowy zasięg awarii i jej nagłość, jak i rozwiązanie jej przez Metę w około 2 godziny sprawiają, że cała sprawa jest nadzwyczaj ciekawa. Liczymy na to, że Meta udostępni post mortem!

<p>Loading...</p>