18.06.20212 min
Bulldogjob

Bulldogjob

HBO Max zaliczył wpadkę przy testach i zrzucił winę… na stażystę

HBO Max zaliczył wpadkę przy testach i postanowił zrzucić całą winę na jednego stażystę.

HBO Max zaliczył wpadkę przy testach i zrzucił winę… na stażystę

Tysiące subskrybentów HBO Max otrzymało jakiś czas temu dziwnego e-maila z tytułem "Integration Test Email #1", a winę za niego firma właściwie od razu zrzuciła na stażystę. To jest jeden z tych momentów, w których żart staje się rzeczywistością. 

Sama wiadomość była najprawdopodobniej zwykłym błędem jakiegoś developera pracującego dla HBO Max i przeprowadzającego testy na platformie. W treści wiadomości nie znajduje się właściwie nic ważnego. Żeby nie powiedzieć po prostu, że nie ma tam nic. E-mail zawierał tylko następującą wiadomość: 


Jakby tego było jeszcze mało, to HBO Max postanowił zrzucić winę za tę wpadkę na stażystę w firmie. Oto, co napisali na Twitterze:


Może być i tak, że to stażysta się pomylił. Jednak to tworzy kolejne pytania - czemu miał dostęp do konfiguracji produkcyjnej i w jaki sposób to odpalił? Testy na produkcji czy dane produkcji na teście? Wygląda na to, że to nie tylko wina stażysty, ale również osób, które projektowały i/lub konfigurowały system. Zrzucać wszystko na jednego stażystę i pisać jeszcze o tym na Twitterze? Nieładnie.

Co więcej, niepokojący jest również fakt, że developerzy z HBO prawdopodobnie przeprowadzali testy integracyjne na produkcji, zamiast robić to w bezpiecznym środowisku testowym. Też nieładnie.

Ale żeby rozluźnić trochę nastrój, zobaczmy, jak internauci skomentowali wpadkę HBO Max.


I to nie wszystko:


I jeszcze jeden:


Na szczęście cała sprawa wydaje się raczej nieszkodliwa - nie odnotowano żadnych strat, włamań, czy wycieków danych. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że developerzy HBO Max mogliby przestać przeprowadzać testy na produkcji i zrzucać wszystko na stażystów. 

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że stażysta się jakoś po tym wszystkim trzyma. 

<p>Loading...</p>