6.09.20194 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Hackyeah 2019 czyli darmowa pizza i 325 000 PLN do wygrania

Trzecia edycja Hackyeah już 14 i 15 września a my mamy dla Was darmowe wejściówki!

Hackyeah 2019 czyli darmowa pizza i 325 000 PLN do wygrania

Trzecia edycja największego hackathonu w Europie odbędzie się już 14-15 września w Warszawie. Chodzi o HackYeah! Interdyscyplinarne wydarzenie, podczas którego uczestnicy muszą znaleźć rozwiązania zadań postawionych im przez organizatorów.


Czy warto brać udział?

Zdecydowanie! W zeszłym roku wydarzenie odbywało się w Październiku i zebrało ponad 2500 uczestników, na których czekało kilkadziesiąt zadań z łączną pulą nagród wynoszącą ponad pół miliona złotych

Na ten moment pula nagród wynosi 325 000 PLN, ale organizatorzy zapewniają, że to jeszcze nie koniec. 

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem, ale nie macie zespołu nic straconego! Organizatorzy przygotowali serwer na Discordzie, gdzie możecie znaleźć zespół, skonsultować się z mentorami lub porozmawiać z zespołem realizującym HackYeah! Do discorda możecie dołączyć klikając w ten link.


Z jakimi zadaniami możecie się zmierzyć na HackYeah?

W tym roku uczestnicy będą stawiać czoła wyzwaniom z zakresu Bezpieczeństwa, Środowiska i Komunikacji — to trzy główne kategorie tegorocznej edycji hackathonu, objęte patronatem BGK — Banku Gospodarstwa Krajowego. Zadaniem uczestników będzie stworzenie aplikacji, programów lub urządzeń, które wspierają poprawę warunków życia właśnie w ramach tych trzech tematów. W każdej z tych kategorii na uczestników czekają nagrody o wysokości 10 000 PLN.

Oprócz tego uczestnicy mogą wziąć udział w zadaniach przygotowanych przez partnerów HackYeah. Są wśród nich: 

  • CTF(czyli drużynowy turniej, podczas którego drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań z kategorii powiązanych z cyberbezpieczeństwem) przygotowany przez Wojsko Polskie z pulą nagród wynoszącą 30 000 PLN oraz wyjątkowymi nagrodami rzeczowymi;
  • ORLEN Mobile – First Aid module - stworzenie niezależnego modułu do aplikacji ORLEN Mobile mającego na celu wsparcie kierowców w udzielaniu pierwszej pomocy np. w przypadku kolizji i wypadków drogowych, jako kolejny element działania PKN ORLEN w zakresie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Zakłada się, że aplikacja będzie dostępna zarówno na smartphonie, jak i w jednym z serwisów internetowych PKN ORLEN. Pula nagród w ramach tego zadania to 20 000 PLN;
  • PKN Orlen — Internal employee communication chatbot — nazwa mówi sama za siebie, Orlen poszukuje narzędzia, które ułatwi pracownikom pozyskiwanie informacji z zakresu HR, opartego na rozbudowanych bazach danych i pozwalającego dodatkowo na interakcję pracowników z działem HR — do wygrania 20 000 PLN.
  • GovTech — Woda -organizatorzy zapraszają ekologów, inżynierów, programistów, aktywistów, prawników oraz wszystkich chętnych, pełnych pomysłu obywateli do podjęcia wyzwania wody! Zajmijmy się zagadnieniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem, inżynierią wodną, problematyką zanieczyszczeń oraz odpowiedzialnością społeczną. Podczas HackYeah będą czekały na Was 3 kategorie związane z wodą, więc każdy znajdzie coś dla siebie! Pula Nagród: 80 000 PLN
  • PKN Orlen — IT Security — w tym przypadku uczestnicy mają do wyboru dwa zadania: rozwiązanie zbierające dane o konfiguracji serwerów i stacji roboczych w obszarze automatyki przemysłowej i porównujące zebrane informacje z konfiguracją wzorcową w formie raportu lub 2) narzędzie do wsparcia procesu szacowania ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa automatyki przemysłowej i sieci produkcyjnych generujące szczegółowy raport na ten temat. W ramach tych zadań do wygrania jest 20 000 PLN.
  • Bosch — Optical Feedback Task — celem zadania jest wykorzystanie dostępnych narzędzi i bibliotek do przetwarzania obrazu i sterowania napędem Bosch Rexroth w celu precyzyjnego pozycjonowania wału przy użyciu obrazu z kamery w czasie rzeczywistym. Zwycięzcy w tej kategorii mogą liczyć na nagrody o łącznej sumie 20 000 PLN.
  • Totalizator Sportowy — Enter the world of entertainment— Świat loterii pochłania coraz więcej rozwiązań z zakresu nowych technologii. Ważne jest, aby osiągnąć synergię między wieloma kanałami komunikacji i zbudować wielowymiarowe narzędzia poszerzające horyzonty rozrywki. Poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam potwierdzić wiek i tożsamość graczy na podstawie danych internetowych i biometrycznych, wykorzystywanych zarówno w internetowych kanałach sprzedaży, jak i naziemnych. Wygrać możecie 25 000 PLN.
  • ARP — Data Categorizing Software— Czy potrafisz stworzyć mechanizm, który zbiory nieuporządkowanych danych – takich jak tweety, wpisy na blogach, logi, pcapy – pogrupuje na kategorie. Kategorie na przykład takie jak tematyka treści?


Celem działania takiego mechanizmu opartego na uczeniu maszynowym jest odrzucenie danych nieistotnych, aby pozostałym mógł bliżej przyjrzeć się człowiek. Czy takie narzędzie mogłoby oszacować wartość informacji i posortować je w użyteczny sposób? Innymi słowy – czy da się nauczyć program oceniania treści danych? Jeżeli chcesz zmierzyć się z nienadzorowanym uczeniem maszynowym i przy okazji wygrać 10 000 to to zadanie jest dla Ciebie!

Szczegóły dotyczące tych zadań oraz więcej możecie znaleźć na tej stronie.


Co poza hackathonem?

Dodatkowo w ramach HackYeah uczestnicy mogą brać udział w konferencji, z topowymi polskimi prelegentami (szczegóły tutaj), wskoczyć do basenu z kulkami, potańczyć na wieczornej dyskotece w stylu lat 90, zrelaksować się na zajęciach z jogi, wziąć udział w Treasure Huncie czy zobaczyć wojskowego HMMWV. 

Ekipa HackYeah zapewnia pełne wyżywienie oraz, dzięki Pizzy Hut (która podjęła wyzwanie rzucone online przez organizatorów HackYeah), 3000 pizz dla uczestników!


Komunikator HackYeah

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem, ale nie macie zespołu, nic straconego! Organizatorzy przygotowali serwer na Discordzie, gdzie możecie znaleźć zespół, skonsultować się z mentorami lub porozmawiać z zespołem realizującym HackYeah! Do Discorda możecie dołączyć klikając w ten link.


Wejściówki i lokalizacja

Wydarzenie odbędzie się w Ptak Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Organizatorzy zapewniają bezpłatne pociągi do Warszawy (szczegóły tu) i darmowy dojazd autobusami na miejsce wydarzenia.

Udział w wydarzeniu jest płatny i wynosi 49,00 PLN, jednak cała pula z biletów jest przeznaczana na rzecz fundacji edukujących dzieci w tematyce programowania — Szkoły 3.0 i Hearty Foundation!

A teraz do wracamy do kwestii click baitu z początku artykułu ;) - Pierwsze 50 osób, które zarejestruje się na stronie hackyeah.pl z kodem: MP_BULLDOG wchodzi za darmo!

<p>Loading...</p>