Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
7.11.20182 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Hackathon nie tylko dla geoinformatyków

Weź udział w hackathonie #Map_IT!, który łączy z pozoru odrębne światy: IT i kartografię.

Hackathon nie tylko dla geoinformatyków

#Map_IT! Mapping Hackathon to wydarzenie współorganizowane przez firmę HERE oraz koła naukowe: Koło Geografów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Koło Naukowe Geodetów DAHLTA AGH. Jest rozgrywką dla osób, które na co dzień zajmują się kodowaniem, znają i obsługują języki programowania, ale również pasjonatów szeroko rozumianej geografii i systemów informacji przestrzennej.

Współczesna geografia i kartografia bazują na tzw. geograficznych systemach informacyjnych (GIS). Dane przestrzenne - wizualizowane za pośrednictwem GIS bądź przez API - komunikują się z systemami informatycznymi, dzięki czemu wiele procesów przebiega efektywniej. #Map_IT hackathon uświadamia, że dwa z pozoru odrębne światy: kartografii i technologii informacyjnych mogą współgrać, przyczyniając się do tworzenia rozwiązań, które usprawniają życie społeczności i organizacji.

Rozumienie otaczającego nas świata zdefiniowanego w postaci przestrzennej bazy danych (cyfrowej mapy) ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach - logistyce i transporcie, zarządzaniu kryzysowym, planowaniu i wspieraniu decyzji biznesowych, planowaniu kampanii marketingowych, IOT czy inteligentnych miastach. Budowanie takiej świadomości otwiera nowe możliwości dla rozwoju biznesu i zatrudnienia.

#Map_IT! wyróżnia się tym, że nie jest kierowany wyłącznie do środowiska IT, lecz również osób specjalizujących się w zakresie GIS, gospodarki przestrzennej czy jakichkolwiek branż, które korzystają z map. Zespoły tworzą uczestnicy reprezentujący różne specjalności. Hackathon buduje świadomość korzystania z map w różnych środowiskach zawodowych i pozwala na tworzenie interdyscyplinarnych drużyn, czego później wymaga życie zawodowe. To szansa na spotkanie programistów ze specjalistami od danych przestrzennych, którzy mogą podzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami.

W wydarzeniu będą uczestniczyć pracownicy firmy HERE oraz zaproszeni goście - eksperci min. z zakresu rozwiązań IT, GIS, technologii mapowych. Uczestnicy będą mogli zaczerpnąć wiedzę u specjalistów i poznać ich osobiście, co może przynieść efekty w postaci późniejszych propozycji praktyk, rozważenia nowej drogi zawodowej czy też sprawdzenia swojego zespołu w praktyce, np. przed podjęciem decyzji o założeniu własnej firmy. Nowe kompetencje zdobywane w krótkim czasie i niewielkim kosztem wzbogacają portfolio uczestników.

Serdecznie zapraszamy!

Dowiedz się więcej i zarejestruj: http://www.map-it.com.pl/

<p>Loading...</p>