24.10.20182 min
Bulldogjob

Bulldogjob

GUS organizuje hackathon, którego celem jest zrównoważony rozwój

Weź udział w hackathonie SDG, w którym pula nagród sięga 30 tysięcy złotych!

GUS organizuje hackathon, którego celem jest zrównoważony rozwój

Główny Urząd Statystyczny ogłosił hackathon pod nazwą SDG. To 27-godzinny maraton programistyczny, poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy chcą podczas wydarzenia propagować ideę zrównoważonego rozwoju (SDGs), promować zasoby informacyjne statystyki publicznej oraz zachęcać młodych użytkowników do zdobywania wiedzy i korzystania z danych statystycznych. Maraton to szansa nie tylko na nowe doświadczenie, ale także wpis w CV, który może być trampoliną dla Twojej kariery zawodowej.

Jaki jest cel?


Zadaniem postawionym przed zespołami jest stworzenie prototypu interaktywnej aplikacji webowej, adresowanej do młodzieży promującej ideę zrównoważonego rozwoju i wykorzystującej dane statystyczne, dotyczące co najmniej jednego wskaźnika pochodzącego z bazy danych ONZ, dedykowanej wskaźnikom zrównoważonego rozwoju. Dopuszcza się możliwość korzystania z innych źródeł danych związanych z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju, udostępnianych przez inne instytucje publiczne. Prezentowane dane muszą dotyczyć Polski. Dla celów porównawczych, dopuszcza się możliwość przedstawienia danych dla innych krajów oraz regionów świata. Bez obaw, dane te będą udostępnione.

Dla kogo?


Do udziału w Hackathonie zapraszane sa zespoły 2-4 osobowe składające się z osób, które ukończyły 18 lat i które mają pomysł, jak w interesujący sposób zbudować narrację wokół celów zrównoważonego rozwoju. Nie jest to wydarzenie tylko dla ludzi ze świata IT. Hackathon SDG skierowany jest do szerokiego grona kreatywnych osób - programistów, grafików, inżynierów, naukowców, ale także marketingowców i dizajnerów. Liczy się pomysł! 

Czy warto?


Oprócz atrakcyjnych nagród finansowych: 15 tys. za I miejsce, 10 tys. za II miejsce i 5 tys. za III miejsce, na uczestników czeka cenne doświadczenie. Podczas wydarzenia będą mogli korzystać z wiedzy i umiejętności mentorów z zakresu IT czy statystyki publicznej.

Kiedy i gdzie?


Rejestracja internetowa zgłoszeń zakończy się 6 listopada 2018 r.
, a sam event odbędzie się w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego przy al. Niepodległości 208 w Warszawie.

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona. Dlatego warto zgłosić drużynę najszybciej jak to możliwe.
Nie zapomnij wziąć ze sobą sprzętu! O miejsce do pracy, dostęp do Internetu, catering oraz strefę wypoczynku zadba GUS.

Zarejestruj się: https://kodujsdg.stat.gov.pl

<p>Loading...</p>