17.04.20232 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Google z Project Magi próbuje nie dać się przegonić GPT i Bingowi

Poznaj Project Magi od Google, który ma być ważnym krokiem w wyścigu gigantów wokół sztucznej inteligencji.

Google z Project Magi próbuje nie dać się przegonić GPT i Bingowi

Google intensywnie pracuje nad tym, aby jako najpopularniejsza wyszukiwarka, nie dać się przegonić ChatPGT i Bingowi. Firma pracuje nad narzędziem opartym na sztucznej inteligencji o roboczej nazwie Project Magi. Nowa wyszukiwarka miałaby uczyć się tego, co użytkownicy chcą wiedzieć na podstawie tego, czego szukają.

Poza tym o projekcie wiadomo niewiele, a premiera ma się odbyć już w przyszłym miesiącu. Jesienią mają się również pojawić dodatkowe funkcje.

Nowe funkcje będą dostępne tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i początkowo zostaną udostępnione maksymalnie milionowi użytkowników. Szczegółowe informacje na temat nowych funkcji nie są jeszcze znane, ale prawdopodobnie będą opierać się na eksperymentalnym Bardzie, opracowanym przez Google.

Ten krok jest częścią działań Google mających na celu konkurowanie z nowymi systemami, które w przyszłości mogą zastąpić tradycyjne silniki wyszukiwania, takie jak Google, pomimo ich wad.

Zagrożenie pozycji Google?

Według informacji NYT pozycja Google jest tak zagrożona, że Samsung rozważa zastąpienie Google’a Bingiem i używania go jako domyślnego silnika wyszukiwania na swoich urządzeniach mobilnych. Taka umowa warta około 3 miliardów dolarów rocznie dla Google (podobna umowa z Apple jest warta około 20 miliardów dolarów). 

Nie wiadomo na ile poważnie Samsung rozważa taką zmianę, ale faktycznie to dobry trigger dla giganta wyszukiwarek, aby przyspieszyć działania w obszarach związanych z AI. 

Inne narzędzia AI od Google

Oprócz nowych funkcji opracowywanych w ramach projektu Magi, Google planuje również gruntowną modernizację swojego silnika wyszukiwania. Jednak w tym temacie brakuje jeszcze jasnego harmonogramu i zapowiedzi konkretnych zmian.

Google podobno pracuje także nad innymi narzędziami opartymi na sztucznej inteligencji, takimi jak generator obrazów o nazwie GIFI, systemem nauki języka o Tivoli Tutor oraz funkcją o nazwie Searchalong, która zintegrowałaby chatbota z przeglądarką Google Chrome, aby udzielać odpowiedzi na pytania związane z aktualnie przeglądaną stroną internetową. 

Będziemy śledzić zmiany w tych obszarach i informować Was o najciekawszych. Dajcie znać, komu kibicujecie w tym wyścigu na innowacje i liczby rekordów w swoich silnikach.

<p>Loading...</p>