Neuroróżnorodność w miejscu pracy
23.04.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Google Meet z nowymi funkcjami

W Google Meet zaczęły się pojawiać takie usprawnienia, jak nowy layout umożliwiający wyświetlenie 16 użytkowników na jednym ekranie oraz możliwość udostępnienia jednej zakładki z Google Chrome zamiast całego ekranu.

Google Meet z nowymi funkcjami

Google Meet zaczęło stopniowo wprowadzać rozmaite usprawnienia w swojej aplikacji do wideokonferencji w związku z cały czas rosnącym zapotrzebowaniem na narzędzia do pracy zdalnej. Do nowości należą m.in. layout, który pozwoli na wyświetlenie większej ilości uczestników spotkania jednocześnie oraz możliwość udostępnienia pojedynczej zakładki z Google Chrome zamiast całego ekranu. Co więcej, Meet będzie wkrótce również miało wbudowaną funkcję eliminacji dźwięków z otoczenia. 

Javier Soltero, dyrektor naczelny G Suite, omówił już pokrótce powyższe funkcje z agencją Reuters w zeszłym tygodniu, ale teraz wiadomo o nich wiele więcej.


Kafelkowy layout przypominający Zooma

Na pierwszy ogień idzie kafelkowy layout, który pozwoli na wyświetlenie do 16 użytkowników jednocześnie. Poprzednio, liczba ta wynosiła zaledwie 4. Google obiecuje również wprowadzić jeszcze lepsze layouty, które pozwolą użytkownikom na organizowanie jeszcze większych spotkań i lepszych prezentacji. Co więcej, w przyszłości Google Meet będzie można odpalić na większej liczbie urządzeń.

Jedna zakładka zamiast całego okna

Do istotnych usprawnień aplikacji Google Meet należy również fakt, że teraz użytkownicy będą mieli możliwość zaprezentowania jednej zakładki z Google Chrome zamiast pokazywania całego ekranu. Co więcej, udostępnianie pojedynczej zakładki sprawi, że będzie ona prezentowana w lepszej jakości niż, na przykład, obraz z kamery. 

Low-light mode

Ekscytującą zmianą jest również wprowadzenie do Google Meet trybu low-light mode, który z pewnością ułatwi przeprowadzanie wideokonferencji w nocy lub ciemnych pomieszczeniach. Normalnie w takich sytuacjach nic nie widać, ale funkcja low-light mode używa AI, aby rozjaśnić Twoje wideo. Możecie zobaczyć, jak to dokładnie wygląda na poniższym filmie:


Funkcja „low-light mode” jest na razie wprowadzana jedynie na urządzenia mobilne.

Wyciszanie otoczenia

Ciekawym usprawnieniem, jakie pojawiło się w Google Meet, jest wyciszanie dźwięków pochodzących z otoczenia. Redukcja hałasu działa najlepiej dla powtarzalnych i przewidywalnych dźwięków, więc jeżeli Twój sąsiad znowu będzie borował dziury wiertłami udarowymi na drugim końcu bloku, uczestnicy spotkania nie będą już musieli tego słuchać. To jednak nie wszystko. Nowa funkcja może wyciszać również takie dźwięki jak szczekanie psów, uderzenia w klawiaturę, czy kliknięcia myszką. Funkcja ta nie pojawiła się jeszcze w Google Meet, ale firma zapowiada, że użytkownicy będą się nią mogli niedługo cieszyć. 

Podsumowanie

Google Meet, podobnie do innych popularnych narzędzi do wideokonferencji, jest teraz o wiele szerzej używane. Firma twierdzi, że każdego dnia pojawia się u nich około 2 milionów nowych użytkowników. Co więcej, Google zapewnia również darmowy dostęp do niektórych zaawansowanych funkcji Google Meet do 30 września 2020

<p>Loading...</p>