19.06.20225 min
Mohammad Faisal

Mohammad FaisalSenior Software EngineerAdvanced Mobility Analytics

GitHub - jak stworzyć wyjątkowy profil w 5 minut!

Sprawdź, jak stworzyć wyjątkowy profil na GitHubie w 5 minut i zrobić piorunujące pierwsze wrażenie na odwiedzających.

GitHub - jak stworzyć wyjątkowy profil w 5 minut!

Pierwsze wrażenie to ostatnie wrażenie. A więc niech się liczy! Zapewne Twój profil na GitHub to dla Ciebie jeden z ważniejszych jako programisty. Jest to pierwszy, a czasem nawet jedyny profil, który widnieje w Twoim CV. Posiadanie na nim czegoś wyjątkowego może więc wywrzeć pozytywne wrażenie na innych ludziach. A nie jest to takie trudne do wykonania. Dlaczego by więc nie spróbować?

Zobaczmy, jak możesz samodzielnie wykreować piękną stronę docelową Twojego profilu na GitHub. Zajmie nam to jedynie 5 minut!

Krok 1: Stwórz profil na GitHub

Jestem prawie pewny, że już go posiadasz. Na potrzeby tego artykułu stworzyłem świeżutki nowy profil. Jeśli przejdziesz do strony głównej Twojego profilu, zobaczysz coś takiego.


Nie ma tutaj nic skomplikowanego. Po lewej stronie znajdują się Twoje dane personalne, a po prawej wizualizacja Twojego wkładu w projekty na GitHubie.

Krok 2: Stwórz nowe repozytorium

A teraz, stwórz nowe repozytorium i nadaj mu taką samą nazwę jak Twoja nazwa użytkownika.

Nazwa użytkownika profilu, którego tutaj używamy, to medium-showcase. Tworzymy zatem repozytorium o nazwie medium-showcase.


Spójrz również na dolną część strony, gdzie pojawia się informacja, że to repozytorium jest wyjątkowe i powinno być dostępne publicznie. Zaznacz checkbox "Add a README.md file", by stworzyć taki plik README.md. Cokolwiek tam napiszesz, będzie widoczne na Twoim profilu.

Domyślnie pojawia się tutaj tekst “Hi there!  ?.” Jeśli otworzyłbyś teraz swój profil, wyglądałoby to w ten sposób.


Udoskonalmy zatem nieco nasz plik Readme.MD, aby stworzyć atrakcyjny profil.

Krok 3: Zaktualizuj plik Readme

Przejdźmy teraz do repozytorium i edytujmy plik. Na początek skopiujmy i wklejmy poniższy kod i zobaczmy, co z tego wyjdzie.

### Hello World ?
I am a fullstack software engineer from bangladesh
- ? Working on multiple frontend and backend project using React and Nodejs
- ? Learning design patterns in depth
<br>
## Connect with me[<img align="left" alt="linked-in" src="https://img.shields.io/badge/linkedin-%230077B5.svg?&style=for-the-badge&logo=linkedin&logoColor=white" />](https://www.linkedin.com/in/mohammad-faisal-2665b5134)[<img align="left" alt="medium" src="https://img.shields.io/badge/medium-%2312100E.svg?&style=for-the-badge&logo=medium&logoColor=white" />](https://56faisal.medium.com/)[<img align="left" alt="stack-overflow" src="https://img.shields.io/badge/stack%20overflow-FE7A16?logo=stack-overflow&logoColor=white&style=for-the-badge" />](https://stackoverflow.com/users/5379437/mohammad-faisal)[<img align="left" alt="facebook" src="https://img.shields.io/badge/facebook-%231877F2.svg?&style=for-the-badge&logo=facebook&logoColor=white" />](https://www.facebook.com/56faisal/)[<img align="left" alt="twitter" src="https://img.shields.io/badge/twitter-%231DA1F2.svg?&style=for-the-badge&logo=twitter&logoColor=white" />](https://twitter.com/Mohamma88766694)<br>
<br>
## Expertise
<img align="left" alt="react" src="https://img.shields.io/badge/react%20-%2320232a.svg?&style=for-the-badge&logo=react&logoColor=%2361DAFB" />
<img align="left" alt="nodejs" src="https://img.shields.io/badge/node.js%20-%2343853D.svg?&style=for-the-badge&logo=node.js&logoColor=white" /><img align="left" alt="aws" src="https://img.shields.io/badge/Amazon%20AWS-%23232F3E?logo=amazon-aws&logoColor=white&style=for-the-badge" /><img align="left" alt="medium" src="https://img.shields.io/badge/postgres-%23316192.svg?&style=for-the-badge&logo=postgresql&logoColor=white" /><img align="left" alt="android" src="https://img.shields.io/badge/Android-3DDC84?logo=android&logoColor=white&style=for-the-badge" /><img align="left" alt="spring" src="https://img.shields.io/badge/spring%20-%236DB33F.svg?&style=for-the-badge&logo=spring&logoColor=white" /><br>
<br>


A teraz otwórz swój profil i zobacz, jak dzieje się magia. Twój profil wygląda teraz tak. Super! Ale mamy jeszcze trochę pracy do wykonania!

Krok 4: Indywidualizacja

Dodałem tutaj dwie sekcje — Connect with me oraz Expertise. Jeśli przyjrzysz się bliżej ikonom pod Connect with me, zauważysz linki do każdej platformy mediów społecznościowych.

[<img align="left" alt="linked-in" src="https://img.shields.io/badge/linkedin-%230077B5.svg?&style=for-the-badge&logo=linkedin&logoColor=white" />](https://www.linkedin.com/in/mohammad-faisal-2665b5134) -> see here


Musisz więc zamienić te linki z linkiem do swojego profilu.

Ponadto, jeśli chciałbyś dodać więcej ikon i linków do swojego profilu, przejdź do https://img.shields.io i stwórz tam swój własny znak rozpoznawczy!

Bonus: Pokaż swoje społecznościowe „stories”

Udzielasz się w socialach i chciałbyś/chciałabyś również zamieścić swoje stories na profilu? W sumie byłoby fajnie. Ale czy musimy ręcznie aktualizować nasz profil za każdym razem, gdy publikujemy nowe story?

Oczywiście, że nie. Jesteśmy programistami, a automatyzacja to nasz najlepszy przyjaciel. Utworzymy zadanie cron, które będzie uruchamiane przez github-actions.

Jeśli nie wiesz nic o github-actions, nie przejmuj się! Jest to kawałek kodu, który będzie dla nas uruchamiany automatycznie przez GitHub.


Przejdź do pliku Readme.md, który właśnie utworzyłeś i dodaj następującą sekcję na dole pliku.

## Blog posts
<!-- BLOG-POST-LIST:START -->

<!-- BLOG-POST-LIST:END -->


Zadziała to jak placeholder dla linków do Twoich wpisów.

Kolejny krok: Dodaj akcje

Utworzymy teraz nową akcję do Twojego repozytorium. Istnieje szablon akcji, który można bezpośrednio wykorzystać. Akcja ta wywoła wpisy z Twojego profilu w Medium i zamieści je na stronie Twojego profilu w GitHub.

Przejdź do zakładki Actions i kliknij opcję Set up a workflow yourself.


Na ekranie pojawi się okno z edytorem kodu. Umieść tam następujący kod.

name: Latest blog post workflow
on:
 schedule: # Run workflow automatically
  - cron: '0 0 * * *' # Runs every day at 12 am
 workflow_dispatch: # Run workflow manually (without waiting for the cron to be called), through the Github Actions Workflow page directly
jobs:
 update-readme-with-blog:
  name: Update this repo's README with latest blog posts
  runs-on: ubuntu-latest
  steps:
   - uses: actions/checkout@v2
   - uses: gautamkrishnar/blog-post-workflow@master
    with:
     feed_list: "https://medium.com/feed/@56faisal"


Na dole pliku zobaczysz link. To link do mojego profilu
na Medium. Zamień go na Twój własny.

Następnie wykonaj plik, używając wskazanego na obrazku przycisku i już prawie jesteśmy w domu.


W tym momencie uruchamianie następuje co północ. Możesz to jednak zmienić w każdym momencie. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działają zadania cron, sprawdź tutaj. Jeśli chcesz uruchomić akcję teraz i zobaczyć efekty, przejdź ponownie do zakładki Actions i kliknij przycisk Run Workflow.


Przepływ pracy zostanie uruchomiony, a Twoje wpisy pojawią się na profilu w GitHub. Przekonaj się sam i sprawdź swój profil.

Podsumowanie

Istnieje wiele innych sposobów, aby uatrakcyjnić profil w GitHub. Ja zastosowałem proste i funkcjonalne rozwiązania. Daj znać, jeśli Ci się spodobało. Jeżeli jesteś zainteresowany, to mój aktualny profil znajdziesz tutaj.

Miłego dnia!Oryginał tekstu w języku angielskim przeczytasz tutaj.

<p>Loading...</p>