25.11.20203 min
Bulldogjob

Bulldogjob

GitHub dostępny w Visual Studio 2019

Microsoft wprowadził możliwość dodawania konta GitHub i jego zasobów bezpośrednio z poziomu Visual Studio 2019.

GitHub dostępny w Visual Studio 2019

Microsoft ogłosił, że Visual Studio 2019 ma teraz pełną integrację z GitHubem, która zapewni developerom możliwość dodania tamtejszych kont prosto z poziomu tego środowiska programistycznego. Według firmy z Redmond, dostęp do kont GitHuba oraz GitHub Enterprise podczas programowania będzie teraz tak prosty, jak korzystanie w tym IDE ze swoich kont Microsoftu. Nowa integracja da tutaj przede wszystkim większy dostęp do zasobów GitHuba z poziomu Visual Studio.

Pojawi się ona wraz z wersją 16.8 Visual Studio 2019, której teraz dostępny jest preview.

GitHub w Visual Studio

Według tego, co mówi Microsoft, istnieje kilka sposobów na dodanie konta GitHub w Visual Studio. Po pierwsze można to zrobić z poziomu Account Setting dialog (File > Account Settings…) i zostawić korzystanie z nich na później, albo dodać je od razu z account pickera w momencie, w którym istnieje taka potrzeba podczas pracy. 

Rozpoczęcie procesu dodawania konta wyrzuci nowe okno w przeglądarce, w którym trzeba będzie wpisać swoje dane do logowania na GitHubie. Po ich wpisaniu konto będzie już dostępne w account pickerze oraz widoczne wraz z innymi kontami użytkownika.


Dodawanie konta GitHuba w Visual Studio 2019


Co więcej, jeśli dany programista chce stworzyć nowe repozytorium Git i postawić je na GitHubie, to może dodać swoje konto i stworzyć repozytorium z tego samego okna dialogowego. Proces dodawania swoich internetowych przybytków z GitHub Enterprise wygląda dość podobnie, ale najpierw trzeba jednak włączyć w Visual Studio obsługę tej wersji platformy.

Preview Visual Studio v16.8 i v16.9

Jakiś czas temu Microsoft podzielił się wersjami preview Visual Studio 16.8 i 16.9. Warto przyjrzeć się ogólnie, co nowego znalazło się w tym środowisku programistycznym.

Od teraz Git będzie domyślną wersją kontroli w Visual Studio 2019. Wraz z nowym wydaniem można klonować, tworzyć oraz otwierać repozytoria prosto z nowego menu Git. Co więcej, zintegrowane okno Git tool może zostać wykorzystane m.in. do tworzenia commitów i wprowadzania zmian w kodzie. Takie posunięcie wynika z intensywnego feedbacku użytkowników, a twórcy utrzymują, że starali się dobrze wdrożyć tę nowość w ciągu dwóch poprzednich wersji. 

Mamy tutaj jeszcze ulepszoną obsługę funkcji C++ 20 w kompilatorze, standardowej bibliotece oraz w samym IDE. Można więc teraz używać modułów, współprogramów oraz range w tym samym projekcie, a wszystkie główne funkcje będą dostępne w /std:c++latest

Kolejną rzeczą są nowe funkcje w Standard Template Library (STL). Przykłady to m.in. std::atomic_ref<T>, które pozwala na wykonanie operacji atomowych na nie-atomowych obiektach, oraz std::execution::unseq, które pozwala na wektoryzacje uruchomionego algorytmu w pojedynczym wątku. 

Wersja preview daje nam jeszcze rozmaite usprawnienia dotyczące kompilatora .NET oraz ulepszenia dla programistów C#. Pełną listę zmian można zobaczyć tutaj

Podsumowanie

Nie jest niespodzianką, że Microsoft usprawnia integrację z GitHubem we wszystkich swoich produktach. Możemy więc liczyć na to, że pojawią się jeszcze inne nowości ułatwiające współpracę między produktami Microsoftu a platformą do hostowania kodu.


Jeśli masz jakieś przemyślenia, podziel się nimi w komentarzu ?

<p>Loading...</p>