Neuroróżnorodność w miejscu pracy
22.09.20231 min
Bulldogjob

Bulldogjob

GitHub Copilot Chat już dostępny dla wszystkich

Copilot Chat to asystent, który działa w środowisku programistycznym. GitHub udostępnił go wszystkim programistom, rozszerzając dotychczasowe biznesowe przeznaczenie narzędzia.

GitHub Copilot Chat już dostępny dla wszystkich

GitHub Copilot Chat, narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, dotychczas było dostępne tylko dla użytkowników biznesowych. Teraz dostępny jest dla wszystkich deweloperów

Copilot Chat to asystent, który działa w środowisku programistycznym. Oferuje sugestie i wskazówki w czasie rzeczywistym. Jego głównym celem jest usprawnienie procesu programowania i eliminacja powtarzalnych zadań. Programiści mogą korzystać z CC jako wsparcia przy rozwiązywaniu problemów, analizie kodu i ułatwienie w zdobywaniu nowych umiejętności.

Chat od GitHuba ma potencjał do demokratyzacji programowania, gdyż jedną z kluczowych funkcji narzędzia jest możliwość uzyskiwania wskazówek związanych z kodowaniem w języku naturalnym. Dzięki temu programiści mogą zadawać pytania i prosić o pomoc w zrozumieniu konkretnych zagadnień programistycznych. To ułatwia proces nauki i rozwoju zwłaszcza początkującym koderom.

Copilot Chat oferuje także analizę kodu oraz sugestie rozwiązań do problemów związanych z bezpieczeństwem. Redukuje też konieczność przełączania kontekstu i przyspiesza pracę nad projektem. Nie trzeba już opuszczać swojego środowiska programistycznego, aby znaleźć rozwiązania.

Dokładniej to narzędzie opisywaliśmy w artykule Nowa wersja GitHub Copilot X z GPT-4 pod maską.

Czy sam Copilot jest nadal trochę ułomny? A i owszem. Nadal nie za bardzo idzie mu chociażby upraszczanie metod. Ale fakt faktem, że Copilot i GitHub Copilot Chat to narzędzia, które mogą pomóc wielu programistom w codziennej pracy. Tutaj znajdziesz instrukcje dotyczące tego, jak zacząć korzystanie z nowego chatu w wersji beta. Daj znać, jak Twoje pierwsze wrażenia.

<p>Loading...</p>