Neuroróżnorodność w miejscu pracy
19.10.20212 min
Justyna Szatan

Justyna SzatanRedakcja Bulldogjob

Facebook chce zatrudnić 10 000 pracowników z Europy do tworzenia Metaverse

Ambitne plany Marka Zuckerberga i urzeczywistnienia nowego wymiaru internetu. Sprawdź, czy będziesz mógł wziąć w tym udział.

Facebook chce zatrudnić 10 000 pracowników z Europy do tworzenia Metaverse

Mark Zuckerberg - szef Facebooka zapowiedział, że chce zrewolucjonizować korzystanie z internetu, by czerpać z niego więcej doświadczeń. Dokładniej planuje stworzyć metaverse — rozszerzenia wirtualnej rzeczywistości we wspólnej przestrzeni online. Czy to mu się uda? Jak planuje to osiągnąć? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

Czym jest metaverse?

Metaverse ma być rozszerzeniem rzeczywistości wirtualnej,  której spotkamy się z przyjaciółmi, przeniesiemy w dowolne miejsce naszymi avatarami, a w przyszłości nawet będziemy mieć przestrzeń do pracy. Dotychczas takie rozwiązania mogliśmy znaleźć w książkach science fiction, natomiast wraz z rozwojem technologii z czasem może to się stać faktem. 

Nad swoimi wizjami metaverse pracują również inne większe firmy jak Microsoft wraz z konsorcjum XR Association, czy dostawcy gier jak Fortnite, Roblox czy Minecraft  co potwierdza ostatni koncert online Wiki Gabor. W przypadku Facebooka na początku stawiają na komunikację międzyludzką i rozrywkę, ponieważ tym aspektom użytkownicy poświęcają najwięcej czasu. W dalszych planach wirtualna rzeczywistość ma umożliwiać edukację, spotkania kulturalne i nawet pracę zarobkową. Cały wywiad Marka Zuckerberga o jego wizji metaverse znajdziesz tutaj.

Zmiana kierunków działań nowym początkiem?

Szef Facebooka ogłosił, że planują rebranding przez wielkie R! Planują nie tylko zmienić kierunek swoich działań i wyjść poza obszar mediów społecznościowych, ale również zmienić nazwę firmy.

? Czy nowa nazwa będzie miała związek z rozwijaną przez FB platformą gier VR “Horizon Worlds”? Na Wasze propozycje nowych nazw społecznościowego giganta czekamy w komentarzach pod artykułem ?

Oficjalna zmiana nazwy ma być ogłoszona 28 października na dorocznej konferencji Facebooka.

Facebook szuka pracowników z Europy

Szefowie FB widzą duży potencjał w Europie nie tylko ze względu na zaangażowanie firm w mediach społecznościowych, ale również ilości wyspecjalizowanych pracowników. Na razie zadeklarowali w ciągu 5 lat stworzenie 10 000 miejsc pracy dla Europejczyków do zespołu tworzącego metaverse. Oczywiście ilości te mogą wzrosnąć wraz z kolejnymi etapami realizacji wymagającego projektu. Na pewno będą potrzebni specjaliści z różnych dziedzin  odpowiedzialnych m.in. za zarządzanie projektem, stworzeniem planu sieci, analityków danych, developerów, testerów itd.  

Wizjonerzy widzą w metaverse ogromny potencjał, ale również morze potrzeb nie tylko w zakresie umiejętności twórców, ich czasu, ale również nakładów finansowych, jakie są niezbędne do tej ogromnej inwestycji. Obecnie nie są w stanie określić realnego czasu powstania wirtualnej przestrzeni dostępnego dla wszystkich.

Pssssst. Czy wybranie Europy jako główne źródło zasobów ludzkich ma związek z problemami FB w USA? Jak myślicie?  ?

Czas pokaże 

Ogromny projekt jest obecnie na etapie tworzenia koncepcji. Czekamy z niecierpliwością na przetwarzanie tego w proces, a później jego realizację i problemy, z jakim musiały się mierzyć poszczególne zespoły. 

Czy według Was są szanse na stworzenie metaverse w ciągu najbliższych 10 lat? Czekamy na Wasze opinie w komentarzu ?

<p>Loading...</p>