27.08.20192 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Ericsson z tytułem Top Tech Employer 2019

Ericsson, jeden z głównych dostawców rozwiązań infrastruktury telekomunikacyjnej, otrzymał tytuł Top Tech Employer, który jest wynikiem pozytywnej certyfikacji, przyznawanej przez redakcję Bulldogjob.

Ericsson z tytułem Top Tech Employer 2019

Ericsson to pierwsza międzynarodowa korporacja, która otrzymała certyfikat Top Tech Employer. Ericsson to jeden z głównych dostawców rozwiązań infrastruktury telekomunikacyjnej. Każdego dnia około 40% światowego ruchu komórkowego przechodzi przez produkty i urządzenia firmy. My sprawdzaliśmy, jak na co dzień pracuje się specjalistom IT w łódzkim oddziale Ericsson.

Dlaczego Top Tech Employer?

Celem certyfikacji jest zwrócenie uwagi na rynku pracy IT na to, co istotne, czyli profesjonalny rozwój, praca w zespole doświadczonych specjalistów i tworzenie czegoś, z czego można być dumnym. Choć pizza i owoce w pracy są przyjemnym bonusem, to nie to sprawia, że dane miejsce pracy jest interesujące.

Audytorem jest doświadczony programista, który przeprowadza wywiady zarówno z szeregowymi programistami, jak i kadrą menadżerską. Sprawdzane obszary to:

  • środowisko pracy,
  • procesy związane z wytwarzaniem oprogramowania,
  • przyjazność kodu dla programistów, którzy na nim pracują,
  • możliwości rozwoju,
  • satysfakcja z pracy.


Na podstawie wywiadów przygotowywana jest ocena firmy. Więcej o idei, jak i o samej certyfikacji, możesz dowiedzieć się na stronie dedykowanej nagrodzie Top Tech Employer.

Dlaczego Ericsson?

Mocną stroną Ericsson są dobrze ułożone procesy wytwarzania oprogramowania, które pomagają w dostarczaniu produktów wysokiej jakości i nie są przy tym obciążeniem dla developerów. Jest to ważne, ponieważ oprogramowanie i sprzęt w telekomunikacji muszą spełniać bardzo wyśrubowane normy niezawodności. Zespoły projektowe korzystają z dużej autonomii, która pozwala na elastyczność, którą bardzo cenią sobie pracownicy. Kolejnym wysoko ocenionym elementem jest środowisko pracy, które sprzyja zarówno kodowaniu, jak i współpracy. Jest jednak szczególnie ważny składnik, który nie wynika wprost z zadanych pytań, a bardzo podobnej narracji każdej z osób.

Po wywiadach z pracownikami Ericsson zauważyłem wspólne dążenie - tworzenie produktów wysokiej jakości. Było to niezależne od projektu, więc podejrzewam, że jest to standard w firmie. Oczywiście by stworzyć taką kulturę trzeba odpowiednich ludzi. Spotkałem entuzjastów, którzy bardzo cenili sobie, że mogą pracować nad produktami, których każdy z nas używa każdego dnia. W końcu każdy przecież używa telefonu komórkowego. Przez to czują, że mają realny wpływ na rzeczywistość i widać, że pracownicy Ericsson są z tego dumni.

– komentuje Adam Kukołowicz, programista certyfikujący pracodawców IT.

Dlatego z przyjemnością przekazujemy firmie Ericsson tytuł Top Tech Employer w kategorii programowanie.

Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Bem (Global Account Management Unit Director @ Ericsson) i Adam Kukołowicz (Editor-In-Chief @ Bulldogjob)

<p>Loading...</p>