2.02.20212 min
Mateusz Lewandowski

Mateusz LewandowskiContent SpecialistBulldogjob

Elon Musk doprowadził do wzrostu ceny Bitcoina

Elon Musk doprowadził do wzrostu ceny Bitcoina poprzez... zmianę swojego opisu na Twitterze.

Elon Musk doprowadził do wzrostu ceny Bitcoina

Jakiś czas temu wartość Bitcoina znacznie skoczyła w górę. Dlaczego? A dlatego, że Elon Musk dodał hashtag #bitcoin w swoim bio na Twitterze. Cena tej wirtualnej waluty wzrosła o około 5000 dolarów w godzinę po powyższej zmianie, co daje jej blisko 20-procentowy wzrost. Rzecz miała miejsce w zeszły piątek, 29 stycznia, a 1 Bitcoin kosztował wtedy ok. 38 000 dolarów. Jego wartość niestety spadła do ok. 34 000 dolarów już następnego dnia, ale Bitcoin i tak się teraz nieźle trzyma. Co więcej, żeby poprawić sytuację, chociaż na chwilę, wystarczył jeden hashtag od najbogatszego człowieka na świecie. 

Zmianie hashtagu towarzyszył enigmatyczny tweet o następującej treści:


A wszystko razem zostało przez społeczność bitcoinową potraktowane jako znak, że wartość kryptowaluty niedługo poszybuje w górę. I tak też się stało.

Tweety Muska = profit

To nie pierwszy raz, kiedy aktywność twórcy Tesli na Twitterze doprowadziła do wzrostu wartości jakiegoś kapitału. Musk pomógł ostatnio amerykańskiemu sprzedawcy gier wideo o nazwie GameStop. Akcje sklepu wzrosły po tym, jak miliarder zatweetował „Gamestonk!!” i dołączył link do WallStreetBets, czyli subredditu, na którym uczestnicy omawiają handel akcjami i opcjami.


Warto wspomnieć, że użytkownicy serwisu Reddit wykupili już sporo akcji GameStop, biorąc przy okazji odwet na inwestorach z Wall Street, którzy grali na niekorzyść amerykańskiego sprzedawcy gier. W konsekwencji duże firmy finansowe poniosły spore straty, a tweet Muska linkujący do podforum Reddita tylko napędził całą akcję. 

Co ciekawe, talent do tweetowania Muska odbił się również echem na polskim rynku. A to dlatego, że przywódca SpaceX sprawił, iż akcje firmy CD Projekt wzrosły o 12,6% po stwierdzeniu na Twitterze, że gra Cyberpunk 2077 mu się podobała. 

Obecna sytuacja Bitcoina

Z Bitcoinem jest różnie - raz jego wartość rośnie, a raz spada, a znaczne zmiany mogą mieć miejsce w ciągu kilku tygodni, ale to raczej nic dziwnego. W poprzednim miesiącu jeden Bitcoin był przez chwilę warty 41 940 dolarów, co jest najwyższą wartością, jaką kiedykolwiek osiągnął. W zeszłym miesiącu skurczył się on też do ceny poniżej 30 000 dolarów. 

Niemniej jednak wartość tej kryptowaluty wzrosła o ponad 4 raz w ciągu 2020, co wskazuje raczej na tendencję wzrostową.

Podsumowanie

Elon Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie w styczniu 2021 roku - wyprzedził on wtedy Jeffa Bezosa, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Jego akcja z Bitcoinem pojawiła się natomiast po wielu spekulacjach dotyczących tego, czy twórca Tesli tę kryptowalutę wykupi. 

Na razie Musk poprzestaje na wsparciu przez Twittera, ale jak się okazuje, jest to naprawdę sporo warte. 

<p>Loading...</p>