Neuroróżnorodność w miejscu pracy
16.03.20222 min
Maciej Olanicki

Maciej OlanickiRedakcja Bulldogjob

Domeny Google po 7 latach opuszczają betę, atrakcyjne zniżki cen na start

Google Domains tkwiło w becie aż 7 lat. W końcu jednak ukazała się wersja stabilna, dzięki której można nieco zaoszczędzić.

Domeny Google po 7 latach opuszczają betę, atrakcyjne zniżki cen na start

Cykl życia części produktów Google ma już niemal status memiczny, co zaowocowało powstaniem takich stron jak The Google Cemetry. Google ma także zwyczaj wieloletniego utrzymywania wersji beta, mimo że mamy do czynienia z popularnymi i w pełni sprawnymi produktami. Tak było z Google Domains, które dziś, po 7 latach w becie, ma premierę w wersji stabilnej. 

Domains po 7 latach opuszcza betę

Google Domains, jak wskazuje sama nazwa, pozwala na rejestrowanie domen. W ofercie jest ponad 300 rozszerzeń, przy czym należy zaznaczyć, że dostępne są w zasadzie wszystkie „nowe” domeny najwyższego poziomu przydatne szczególnie w konkretnych branżach, np. developerzy mogą rejestrować domeny z rozszerzeniami .software, .codes, .technology czy .engineer.

Wybór jest ogromny, a ceny – oczywiście w zależności od dostępności i atrakcyjności domeny – startują od 30 zł za rok. W tej kwocie otrzymujemy przekierowanie maili i wiele dodatkowych usług: opcjonalne Google Workspace, Google Sites czy łatwą integracją z Google Ads i Search Consoles. Ponadto Google oferuje wydajne DNS-y i dodatkowe funkcje bezpieczeństwa: DNSSEC czy łatwą w implementacji dwustopniową weryfikację użytkowników. 

Co równie ważne trudno zakładać, aby Google pozwalało sobie na chwyty znane z rodzimego rynku hostingowego, gdzie niejednokrotnie kwota na fakturze lub warunki przedłużania usług mogą być dla końcowego użytkownika niemałym zaskoczeniem. Trudno sobie także wyobrazić, aby Google w ciągu najbliższych lat miało porzucić domenowy biznes.

20% zniżki na nowe domeny

Z okazji opuszczenia fazy beta Google przygotowało także kod zniżkowy. Podając przy zakupie kod DOMAINS20, można otrzymać 20-procentową zniżkę. Nie obyło się jednak bez haczyka – maksymalna kwota zniżki wynosi tylko 21 zł (a w zasadzie 5 euro). W przypadku mniej popularnych domen może to być jednak miły prezent. Aby skorzystać z kodu, należy przejść tutaj

<p>Loading...</p>