15.02.20223 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Dlaczego warto tworzyć mikroserwisy z NestJS 

Poznaj różnice między frameworkami dla monolitów i mikroserwisów — weź udział w Engineering T@lk.

Dlaczego warto tworzyć mikroserwisy z NestJS 

Czy myśleliście o zastosowaniu Node.js w projektach opartych na mikroserwisach? Jeżeli tak, to zapraszamy na webinar Engineering T@lk, gdzie odpowiemy na pytanie, dlaczego NestJS sprawdzi się w ich budowie.

Już 10.03 Capgemini Engineering zaprasza do udziału w webinarze Engineering T@lk, w którego czasie ekspert Artiom Matusenco Software Engineer w Capgemini Engineering podzieli się własnym doświadczeniem w budowaniu mikroserwisów opartych na frameworku NestJS. W czasie blisko godzinnego wykładu porozmawiamy o wymaganiach technicznych dla framework’a, które są niezbędne przy tworzeniu wspomnianych mikroserwisów i sprawdzimy, w jaki sposób framework NestJS może przyjść nam z pomocą. 

Engieering T@lk będzie dobrą okazją do sprawdzenia, jakie możliwości rozwoju w branży IT ma do zaoferowania Capgemini Engineering. Oprócz części wykładowej związanej z Node.js organizatorzy przygotowali panel poświęcony karierze, z udziałem Mateusza Sławińskiego, Talent Acquisition Managera z Capgemini Engineering. 

Najważniejsze punkty webinaru – część poświęcona Node.js/NestJS: 

  • Wymagania technicznedla frameworka przeznaczonego do budowy mikroserwisów i problemy, jakie musi on rozwiązać. Różnice pomiędzy frameworkami dla monolitów i mikroserwisów.  
  • Framework NestJS– jego główne funkcje. Jakie daje możliwości i co możemy zyskać, wykorzystując go w naszych projektach? 
  • Przejście przez każde z wymagańwymienionych w poprzedniej części webinaru i sprawdzenie, jak NestJS je pokrywa. Wyjaśnienie, w jaki sposób NestJs implementuje każde z wymagań i jak rozwiązuje problemy, które można napotkać podczas budowania mikroserwisów. 


Zapisz się tutaj >>

Agenda:  

18:00 – 18:15 – Powitanie uczestników i kilka słów wstępu na temat Capgemini Engineering (Mateusz Sławiński Talent Acquisition Manager) 

18:15 – 19:00 – Webinar: Dlaczego warto tworzyć mikroserwisy z NestJS?  (Artiom Matusenco Software Engineer) 

19:00 – 19:15 – Q&A – pytania dotyczące webinaru 

19:15 – 19:45 – kariera w Capgemini Engineering – prezentacja najciekawszych ofert pracy (Mateusz Sławiński)

O prelegentach:


Artiom Matusenco - Software Engineer w Capgemini Engineering

Posiada ponad 6-letnie doświadczenie w budowaniu skalowalnych rozwiązań webowych dla różnych dziedzin. Z Capgemini Engineering jest związany od ponad 3 lat, realizując się przy ambitnych projektach o wysokim profilu technologicznym, a także koordynując prace projektowe jako team leader. Za najciekawszy i pełen wyzwań projekt uważa stworzenie systemu autoryzacji i autentykacji dla super-aplikacji oraz jednej z platform streamingowych. W jego portfolio znajdziemy również prace nad aplikacją do kontroli misji, która zapewnia monitorowanie i kontrolę roju UAV (bezzałogowych statków powietrznych). Po pracy spełnia się jako pilot i konstruktor dronów FPV (first person view), mieszka w Odessie (Ukraina) z żoną i córką.


Mateusz Sławiński - Talent Acquisition Manager w Capgemini Engineering

Pierwszy pracownik zatrudniony przez Capgemini Engineering w Polsce, od października 2021 bierze udział w procesie tworzenia polskiego oddziału tej organizacji. Jako Talent Acquisition Manager kieruje zespołem rekruterów i researcherów, odpowiedzialnych za pozyskiwanie nowych pracowników Capgemini Enigneering w Polsce. Od wielu lat związany z branżą IT w rolach rekrutera i HR Managera. Przed dołączeniem do Capgemini pracował zarówno w międzynarodowych korporacjach, jak i młodych, dynamicznie rozwijających się, polskich software-house’ach. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Mieszka we Wrocławiu z żoną i psem. Kibic FC Barcelony i Maxa Verstappena.

Zapisz się tutaj >>

*W trakcie trwania webinaru wymagane będzie logowanie na YouTube

<p>Loading...</p>