5.07.20192 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Dlaczego warto nauczyć się Rusta w 2019

Powody by nauczyć się Rusta oraz rozwiązanie bulldogowego konkursu.

Dlaczego warto nauczyć się Rusta w 2019

Rust to nowoczesny systemowy język programowania, zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. Jak każdy język programowania, wzbudza wiele emocji, zarówno bardzo pozytywnych, jak i frustracji, histerii i długich niekończących się dyskusji na wykopie. Dla niektórych jest kontrowersyjny, inni chwalą go gdzie mogą, nawet w dyskusjach o innych językach. Zapewnia bezkosztowe abstrakcje, wsparcie dla programowania generycznego i funkcyjnego i wiele więcej. 

Rok 2019 to świetny moment na naukę Rusta. Rozpoczęcie nauki Rusta nigdy nie było tak łatwe jak teraz. Obecne wydanie Rusta posiada wiele ulepszeń idiomów języka, co czyni Rusta dużo przyjemniejszym w czytaniu i zrozumieniu. Rośnie również jego baza użytkowników, community wydoroślało i całe środowisko zaczyna być coraz bardziej zgrane. Szerokie wsparcie i aktywna społeczność gwarantują, że następna wersja Rusta będzie jeszcze przyjemniejsza w obsłudze.

Rusta wybrało już sporo firm, w tym Yelp i Dropbox, ale również Cloudfare. Wiele innych firm regularnie wypuszcza produkty stworzone w Ruście, udowadniając, że jest to język, który może się przydać w naprawde szerokiej gamie projektów 

W polskich księgarniach możecie w końcu znaleźć wydaną przez PWN polską edycję książki “Programowanie w Języku Rust” autorstwa Steve’a Klabnika i Carol Nichols. Bulldogjob dumnie pręży się na okładce jako jeden z patronów tego wydania. 

Aby uczcić to wydanie, i przy okazji celebrować samego Rusta jako super język programowania, postanowiliśmy oddać dwa egzemplarze “Programowania w Języku Rust” w naszym konkursie na facebooku. Aby wygrać egzemplarz, wystarczyło lekko wysilić kreatywność i dokończyć zdanie.

Nauczę się Rusta, bo…

Jak zawsze w naszych konkursach, zwycięzcę wybierali użytkownicy facebooka z pomocą cennej internetowej waluty, jaką są lajki. A największą ilość lajków zebrał Michał.

Type O Negative jest faktycznie urzekające. To chyba najsmutniejsze i najwolniejsze heavy metalowe piosenki o orgiach druidów, jakie słyszałem. I najwyraźniej jest to najlepszy powód, by nauczyć się w tym roku Rusta, zdaniem aż dwudziestu osób. 

Naszym drugim zwycięzcą jest Dariusz

Część z tych reakcji to niestety smutne buźki. Ale damit, dobry suchar to sztuka! 

Obaj finaliści dostaną od nas Polskie wydanie “Programowanie w Rust”, wydane przez PWN. A ja pozwolę sobie jeszcze na koniec umieścić honorowego zwycięzcę nieistniejącego trzeciego miejsca.

O dziwo, ze wszystkich komentarzy, tylko ten zawierał grę słów o rdzy. Osobiście liczyłem na festiwal słabych sucharów i najwyraźniej razem ze mną 8 innych osób, czyniąc Marcina naszym honorowym zwycięzcą trzeciego miejsca. Nagrodą jest wirtualny uścisk dłoni ?.

Wszystkim, którzy faktycznie postanowili nauczyć się w tym roku Rusta, polecamy książkę oraz nasze artykuły. 

Powodzenia!

<p>Loading...</p>