Neuroróżnorodność w miejscu pracy
2.08.20234 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Data & Analytics Comarch Meetup – wykorzystaj potencjał analityki danych

Weź udział w Data & Analytics Comarch Meetup, który odbędzie się 19 i 20 października 2023 roku w Krakowie i online.

Data & Analytics Comarch Meetup – wykorzystaj potencjał analityki danych

Zapraszamy na wydarzenie Data & Analytics Comarch Meetup, które odbędzie się 19 i 20 października 2023 roku w Krakowie i online. Podczas meetup’u poszukamy sposobów na pracę z dużą ilością danych. Prelekcje podczas pierwszego dnia wydarzenia będą odbywały się w siedzibie firmy Comarch przy ul. Prof. Michała Życzkowskiego. Kolejny dzień upłynie pod znakiem warsztatów online. Dowiedz się, dlaczego warto inwestować w analitykę danych i poznaj szczegóły dot. eventu.

Czym jest analityka biznesowa?

Analityka danych big data to działanie, które pomaga w zrozumieniu procesów zachodzących w firmie. Może dotyczyć każdego aspektu działalności przedsiębiorstwa, a jej nadrzędnym celem jest optymalizacja procesów i kosztów w taki sposób, aby przynosiły one firmie jak największy zysk. 

Żeby móc przystąpić do efektywnej analizy danych, należy spełnić kilka kluczowych kryteriów. Warto mieć do dyspozycji dobrze przygotowane bazy danych i odpowiednie narzędzia. Controlling strategiczny coraz częściej wykorzystuje uczenie maszynowe oraz AI, które automatyzują wiele czynności i odejmują analitykom powtarzalnej pracy. Dzięki temu mają oni więcej czasu na szukanie trafnych rozwiązań poszczególnych problemów. Automatyzacja analizy danych jest możliwa wyłącznie wtedy, kiedy są one odpowiednio uporządkowane i ustrukturyzowane.

W jaki sposób przygotować dane do analizy? Dowiesz się tego w trakcie konferencji Data & Analytics Comarch Meetup – wydarzenia online na żywo, podczas którego specjaliści z branży opowiedzą o najnowszych trendach dotyczących analityki big data.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Korzyści z analityki biznesowej

W realiach obecnego biznesu to właśnie informacja jest najcenniejszym aktywem. Analiza danych pozwala w pełni zrozumieć procesy zachodzące w firmie i poza nią. Analityka biznesowa może dotyczyć każdego aspektu działalności firmy: od procesów produkcyjny, przez zarządzanie, aż po marketing i interakcje z klientami. W każdej z tych dziedzin pojawiają się działania, które można zoptymalizować, wydatki, które można uciąć, albo dane, z których można wyciągnąć wnioski. 

Dobrze przeprowadzona analiza pozwala znaleźć nowe okazje do rozwoju, a nawet przewidywać trendy i potrzeby konsumentów. Dodatkowo analizowane dane umożliwiają wczesne wykrywanie potencjalnych zagrożeń, co pozwala firmie przygotować się na nadchodzące kryzysy. 

Kto w organizacji powinien analizować dane? 

Można analizować różne dane, od wyników finansowych, przez zachowania klientów, aż po tendencje rynku i trendy dotyczące rozwoju produktów. Dlatego analizą danych powinni zajmować się wszyscy specjaliści, którzy kierują projektami oraz kontrolują procesy. Praca specjalisty zajmującego się analizą danych polega na rozpoznaniu i zrozumieniu potrzeb danej grupy oraz stworzeniu dopasowanego rozwiązania i wytycznych, które umożliwią jego wprowadzenie. Analiza danych jest więc tylko narzędziem, które pomaga lepiej rozeznać się w sytuacji, a nie celem samym w sobie. 

Dlaczego warto analizować dane? 

Każdy z używanych systemów generuje duże ilości danych, pochodzą one od klientów, pracowników i użytkowników. Jednym ze sposobów na zyskanie przewagi nad konkurencją jest wykorzystanie ich we właściwy sposób. Zaawansowana analiza danych nie jest wyłącznie domeną globalnych korporacji. Obecnie, analiza danych staje się popularna także wśród mniejszych firm i przedsiębiorstw, które chcą lepiej rozeznać się w sytuacji na rynku. 

Konferencja Data & Analytics Comarch Meetup to sposób na to, aby poznać narzędzia, na których opiera się analiza danych. Podczas Data & Analytics Comarch Meetup poznasz najnowsze trendy w analityce, wizualizacji oraz bezpieczeństwie danych. Zobaczysz, w jaki sposób należy przygotowywać dane, aby ich analiza przyniosła najlepsze efekty. 

Dlaczego warto uczestniczyć w wydarzeniu?

Dane dotyczące procesów i produktów są równie cenne, jeśli nie cenniejsze niż sam produkt. Informacja rozumiana jako wynik analizy danych mówi o tym, co zrobiono lub należałoby zrobić, by osiągnąć przewagę nad konkurencją lub ją utrzymać.  

Zapisz się na wydarzenie online Data & Analytics Comarch Meetup i poznaj powody, dla których warto inwestować w analitykę danych. Podczas pierwszego dnia będą odbywały się eksperckie prelekcje w siedzibie firmy Comarch. Drugi dzień będzie poświęcony praktycznym warsztatom online. Motywem przewodnim konferencji będą rozwiązania i narzędzia do przeprowadzania skutecznej analizy danych. Wśród nich pojawią się rozwiązania Business Intelligence (Power BI), modele i algorytmy uczenia maszynowego (ML), Data literacy, Big Data, Data Science, Google Cloud Data Analytics, Python oraz MS Excel z PowerQuery, DAX i PowerPivot. Specjaliści z różnych branż opowiedzą o tym, w jaki sposób w pełni wykorzystać ich potencjał, by ułatwiały codzienną pracę z dużą ilością informacji. 

Data & Analytics Comarch Meetup 2023

19 października 2023 - Prelekcje stacjonarne 

Comarch, budynek SSE4, Atrium, ul.prof. Michała Życzkowskiego 23, Kraków


20 października 2023 -
warsztaty online

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA

ZAREJESTRUJ SIĘ

<p>Loading...</p>