11.10.20212 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Czego pragną programiści? Ankieta

Cytując Lucifera Morningstar’a “What is Your Desire” drogi programisto?

Czego pragną programiści? Ankieta

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to trudne pytanie - na rozgrzewkę przypomnijmy sobie, kim jest programista. Dla przeciętnego zjadacza chleba to informatyk (? !) wpatrujący się w komputer z dużą pensją. Z kolei ci bardziej kumaci wiedzą, że to władca komputerów władający tajemnymi językami, zmuszając maszyny do posłuszeństwa. Zawistnicy pewnie powiedzą, że to blady, niedospany nieogarniacz w dziwnej koszulce. 

Na szczęście my wiemy, że jesteś w firmie szarą eminencją, dzięki której wszystko działa jak należy (zazwyczaj ?).

What do You truly desire ??


Nad tym zagadnieniem głowią się największe mózgi znanego nam świata. Próba sprostania Twoim oczekiwaniom wręcz spędza sen z powiek wielu rekruterom/headhunterom, którzy też muszę wcześniej to wycyganić u prezesa. Zamiast kombinować i wymyślać owocowe czwartki — my stawiamy na konkretne badania.


Jeśli tak jak my, Ty też nie samym kodem żyjesz - wypełnij ankietę! Kto wie, może Twoje 15 minut i udzielone odpowiedzi zmienią niebawem warunki pracy programistów w całej Polsce? ?

Jak zawsze, angażujemy się tylko w ciekawe projekty, dlatego liczymy na Waszą pomoc ?


To jak? Pomożecie nam Towarzyszu ??

PS: Prosimy tylko o realne do spełnienia oczekiwania. Nie chcemy przecież skazywać rekruterów na poszukiwanie mistycznych 7 smoczych kul ?

Recepta na zadowolonego programistę

W dzisiejszym odcinku kuchni Bulldoga polecamy prosty przepis na zadowolonego specjalistę. Poniżej składniki:

  • duże wygodne biurko,
  • co najmniej 2 monitory - najlepiej na dobrych mocnych uchwytach,
  • wypasione krzesło - wygodne, podtrzymujące kręgosłup itd,
  • elastyczny czas pracy,
  • możliwości rozwoju własnego poprzez udział w konferencjach branżowych itd,
  • ciekawe projekty,
  • dobre zarządzanie czasem.

Przygotowanie

Do biurka przymocuj monitory, udekoruj ergonomiczną myszką i klawiaturą. Dostaw wypasione krzesło i zaproś programistę. Następnie pozwól mu pracować i wysłuchaj (lub przeczytaj), co ma Ci do przekazania, ponieważ sam da Ci znać czego potrzebuje :)

A na poważnie - streściliśmy Wam powyżej najczęstsze udogodnienia proponowane specjalistom z branży IT w Polsce. A przecież może być lepiej ?

W następnym odcinku

Zgodnie z zapowiedzią wrócimy do Was z wynikami wypełnionych ankiet, więc bądźcie czujni. Będzie nam też niezmiernie miło, jeśli pod artykułem podzielicie się opiniami - również na temat ankiety ? 

? Pssssssst - jeśli po wypełnieniu ankiety doszedłeś do wniosku, że jednak możesz mieć w pracy lepiej - wal do nas śmiało ?

<p>Loading...</p>