Iwona Tur
Iwona TurCEO @ Bulldogjob

Ciekawe staże IT dla studentów.

11.11.20164 min
Ciekawe staże IT dla studentów.

Staże organizowane dla studentów to okazja dla firm, żeby już na uczelni wyłowić najzdolniejsze osoby, które zasilą w przyszłości zespół pracowników. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie w branży IT, gdzie coraz trudniej pozyskać osoby o odpowiednich kompetencjach.

Jak wynika z najnowszego raportu magazynu ComputerWorld, 73% firm IT zaprasza do siebie stażystów. W ubiegłym roku 81% tych młodych osób stało się pracownikami przedsiębiorstw, w których zdobywali doświadczenie w formie stażu. Warto dodać, że w branży IT staże są na ogół płatne i często traktuje się je jako wstęp do stałego zatrudnienia. Staże to popularna forma wychwytywania talentów w branży IT szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy wielu etatowych pracowników korzysta z urlopów i trzeba ich w jakiś sposób zastąpić. Oczywiście chodzi tutaj raczej o wsparcie w wykonywaniu zadań i o zdobywanie doświadczenia, które może zakończyć się nie tylko zwiększeniem kompetencji studenta, ale również jego zatrudnieniem. Wspominaliśmy o wakacjach, ale nie oznacza to jednak, że w czasie roku akademickiego nie ma szansy na staż. Sprawdziliśmy, że taka mozliwość istnieje. Oto propozycje kilku ciekawych staży, jakie właśnie teraz oferują firmy z branży IT:

DataArt – Młodzi programiści

DataArt jest amerykańską firmą, która została założona w 1997 roku i koncentruje się na konsultingu oraz outsourcingu IT. Firma posiada centra rozwoju oprogramowania zarówno w Europie, jak i w Ameryce Południowej, a także zdobywała liczne, prestiżowe nagrody i tytuły. DataArt posiada program stażowy, do którego zaprasza studentów ostatnich lat studiów oraz młodych programistów. Stażyści mają do wyboru dwa biura, w których będą zdobywali doświadczenie: w Lublinie i we Wrocławiu.

Staż trwa 3 miesiące i trzeba na niego zarezerwować 40 godzin w tygodniu. Najlepsze osoby będą miały szanse zatrudnienia w DataArt. Należy jednak wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego (poziom B2), a także wiedzą na temat algorytmów i miedzy innymi .NET, Java, Android, Ruby, PHP, C++, iOS, Python itp.

DataArt zapewnia wynagrodzenie każdemu stażyście. Młodemu programiście przydzielany jest mentor i opiekun. To właśnie on wyznacza zadania do zrealizowania w aktualnie rozwijanych projektach. CV należy składać w języku angielskim. Rekrutacja składa się z trzech etapów. DataArt przygotowała również spis źródeł informacji, które mogą być pomocne każdemu stażyście.

C4IT – Staż w dziale programowania

C4IT zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem systemów informatycznych, szczególnie w obszarze oprogramowania ERP. Firma przygotowała program stażowy, który trwa 3 miesiące i odbywa się we Wrocławiu. Program ten kierowany jest do studentów, którzy znają podstawy programowania, a szczególnie C#, SQL i Windows Form.

Staż jest płatny (na podstawie umów zleceń), a po jego zakończeniu najlepsze osoby będą miały szanse na stałe zatrudnienie. Osoby przyjęte na staż będą uczestniczyły w projektach polegających na tworzeniu aplikacji wspomagających systemy ERP, wykorzystywane do zarządzania firmami. Pozwoli to zdobyć praktyczną wiedzę. Dla studentów ważny jest także elastyczny czas pracy, oparty na modelu zadaniowym (minimum 15 godzin tygodniowo), co pozwoli łatwo łączyć naukę z pracą.

Fujitsu Technology Solutions – Stażysta Python, C++ lub C/low-level

Fujitsu to japońska korporacja, która zajmuje się między innymi półprzewodnikami, serwerami, telekomunikacją, produkcją komputerów oraz oprogramowania. Na świecie firma zatrudnia około 160 tys. pracowników i posiada oddziały w 70 krajów, a także zarządza licznymi spółkami zależnymi. Tym razem korporację od przysłowiowej podszewki mogą poznać studenci III, IV i V roku studiów informatycznych, dla których Fujitsu przygotowało staże w swoim dziale R&D (do wyboru zespoły Promergy, Eternus, CCD-BIOS lub BS2000).

Staż odbędzie się w Łodzi w terminie od końca listopada 2016 roku do lutego 2017 roku, czyli będzie trwał 3 miesiące (32 godziny tygodniowo). Uczestnicy zdobędą doświadczenie w obszarze projektowania, implementacji, wdrażania oraz testowania produktów i aplikacji. Można również liczyć na szkolenia IT. Fujitsu wymaga jednak wykazania się solidną wiedzą w programowaniu obiektowym lub skryptowym. W zależności od wybranych działów, stażyści musza również znać takie języki, jak C, Python z Linux, C++, Java i programowanie niskopoziomowe.

Sygnity – Młodszy Programista .NET

Sygnity jest firmą produkującą oprogramowanie, systemy informatyczne oraz wykonująca usługi IT dla wielu przedsiębiorstw. Spółka jest notowana na warszawskiej GPW, a powstała z połączenia firm ComputerLand i Emax. Dla studentów 4 i 5 roku studiów informatycznych Sygnity przygotowała ofertę stażową do swojego biura we Wrocławiu.

Stażyści będą zajmowali się tworzeniem i modyfikowaniem kodu źródłowego systemów, będą wykonywali zadania developerskie, a także będą współpracowali z analitykami i projektantami. Firma wymaga jednak przynajmniej podstawowej wiedzy i doświadczenia w pracy z .NET, a szczególnie C# lub VB. Staż jest płatny.

Zachęcamy wszystkich studentów do skorzystania z powyższych ofert stażów, a także do aktywnego poszukiwania innych programów stażowych. Czekamy również na Wasze opinie na temat stażów, w których uczestniczyliście.

<p>Loading...</p>