11.05.20215 min
mBank

mBank

BPM Commando: co robimy i co cenimy w swojej pracy?

Dołącz do zespołu BPM Commando, który implementuje i wdraża procesy w obszarze korporacji, ryzyka, operacji, rynków finansowych, compliance na platformach klasy BPM.

BPM Commando: co robimy i co cenimy w swojej pracy?

Zastanawialiście się kiedyś, co decyduje o tym, że w jednej pracy czujecie się na swoim miejscu i zwyczajnie Wam się chce, a w innej niby wszystko jest ok, ale zawsze jakby pod górkę? W mBanku wierzymy, że podstawą sukcesu są zadowoleni pracownicy. Zapytaliśmy członków zespołu BPM Commando, co cenią w swojej pracy. Główne elementy, jakie wskazali to wolność, rozwój, dobra atmosfera, satysfakcja klientów i poczucie, że menedżer jest zawsze po ich stronie.

Zespół BPM Commando pracuje dla niemal całego banku. Implementuje i wdraża procesy w obszarze korporacji, ryzyka, operacji, rynków finansowych, compliance na platformach klasy BPM. Digitalizuje, automatyzuje… jednym słowem tworzy innowacyjne rozwiązania, które zwiększają efektywność operacyjną i jakość usług mBanku. Co ważne, robi to kompleksowo – od pomysłu po wdrożenie ‘na środowisko’ produkcyjne, a jego członkowie mają dużo samodzielności.

Nikt nie blokuje mojej wizji kreowania własnych rozwiązań.

– mówi Kamil Bandzwołek. 

W tej pracy mam realny wpływ na ostateczny kształt wprowadzanych rozwiązań.

– podkreśla Marta Marcinkowska

Bardzo cenię sobie także pracę w zespole z osobami, z którymi rozumiem się w pół słowa.

Biznesowa perspektywa

Dla zespołu ważna jest satysfakcja klientów, dla których budują rozwiązania.

Cenię możliwość kreowania nowych rozwiązań w zakresie cyfryzacji produktów i rozwoju, zarówno technicznych, jak i analitycznych umiejętności. A także satysfakcję, jaką daje każdy zadowolony odbiorca biznesowy.

– mówi Damian Kuras.

Największą satysfakcję mam, gdy klient banku poświęci swój czas, żeby napisać maila z pozytywnym feedbackiem, że podobało mu się nasze rozwiązanie w bankowości. Lubię, gdy nasza praca przekłada się na wymierne korzyści, które przede wszystkim wracają do nas jako miłe słowa.

– zauważa Maciej Szymański.

Jak podkreśla Malwina Grzeszczyk, Starszy Menedżer IT, takie podejście wśród członków BPM Commando daje szczególną wartość.

Choć działamy w obszarze IT, jesteśmy zespołem, który musi dobrze czuć potrzeby klienta, a także doskonale odnajdywać się w zmiennym środowisku ‘biznesowym’. Jeśli mamy zbudować satysfakcjonujące rozwiązanie, musimy dobrze rozumieć perspektywę odbiorców naszych rozwiązań – zarówno klientów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dlatego duży nacisk kładziemy na empatię i komunikację, rozwój nie tylko kompetencji ‘technicznych’, ale i tych miękkich. Do zespołów szukamy osób, które mają szeroką perspektywę, kreatywnych, chcących rozwijać nowe umiejętności – takich, dla których satysfakcja klienta jest jednym z kluczowych wyznaczników sukcesu.

Wśród ostatnich projektów zrealizowanych przez zespół, warto wymienić wdrożenie zdigitalizowanego procesu onboardingu klienta korporacyjnego, który pozwolił na całkowite wyeliminowanie papieru, a także wielu rozwiązań, umożliwiających samodzielne składanie przez klientów korporacyjnych wniosków m.in. o zmianę danych, wydanie karty itd. Dużym sukcesem było wdrożenie w ekspresowym tempie rozwiązań umożliwiających przyjmowanie wniosków i dystrybucję subwencji rządowych oferowanych w ramach tzw. Tarczy PRF.  

Wdrożenie rozwiązań związanych z Tarczą PFR to niesamowite doświadczenie. Działaliśmy pod dużą presją czasu, w trudnym momencie, gdy poszczególne zespoły docierały jeszcze sposoby współpracy w realiach pracy zdalnej. Do tego dochodził duży niepokój i niepewność jutra, związane z panującą pandemią, które w tamtym okresie towarzyszyły każdemu z nas.

– mówi Malwina Grzeszczyk.

Myślę, że w takich momentach szczególnie docenia się zgrany, zaangażowany zespół i wsparcie, jakie otrzymuje się od swoich współpracowników. Takie doświadczenia wzmacniają poczucie odpowiedzialności i solidarności, budują autentyczne relacje. Dla takich ludzi chce się pracować i spełniać w roli managera – to daje dużo satysfakcji.

Scrum i profesjonalizm

Członkowie zespołu BPM Commando podkreślają także, jak duże znaczenie ma dla nich profesjonalizm i dążenie do doskonałości. Cenią sobie zwinną pracę oraz różnorodność i dostępność aplikacji, na których mogą pracować.

Dla mnie ważna jest praca w scrumie i pilnowanie, żeby faktycznie w tym scrumie pracować. To jest moja pierwsza firma, w której wspiera się inicjatywy dążenia do doskonałości w scrumie. Podoba mi się możliwość pracy nad jakością wytwarzanych projektów – ocenia Zofia Stryjewska. – Dążenie do doskonałości procesu deweloperskiego przy dużym nacisku na jakość. Dużo szkoleń wewnętrznych pozwalających rozwijać się nie tylko w swojej domenie – wymienia zalety Kamil Danielski.

Cały obszar digitalizacji i automatyzacji procesów w Departamencie Rozwoju Usług Ogólnoorganizacyjnych w mBank (DRU), którego częścią jest BPM Commando, pracuje w scrum – w jego skład wchodzi 7 multikompetencyjnych, dedykowanych zespołów, które łączą umiejętności programistyczne, analityczne, konfiguracyjne i automatyzacji testów. 

Stack technologiczny w obszarze

 • Systemy klasy BPM
 • .NET Core 3.1,
 • ASP.NETCore 3.1,
 • Entity Framework Core, JSON RPC,
 • MSBuild, Docker, -> docelowo K8S
 • Visual Studio 2019,
 • Resharper,
 • Powershell,
 • Git, Bitbucket,
 • IIS,
 • SQL Server 2016,
 • Teamcity,
 • Windows Server,
 • Splunk,
 • JFrog
 • Artifactory,
 • Clean Architecture


Adrianna Maciak przyznaje, że dla niej duże znaczenie ma to, że codziennie może odkrywać swój potencjał w nowych tematach. A także rewelacyjny, ambitny i zaangażowany zespół, którego członkowie otwarcie rozmawiają, wspólnie świętują sukcesy i wspierają się w rozwiązywaniu problemów. 

Bardzo cenię sobie, że mamy przestrzeń na inicjatywy oddolne, jak powoływanie dedykowanych "gildii", czyli nieformalnych zespołów, których członkowie wspólnie pracują nad rozwojem systemów, dzielą się wiedzą, szukają rozwiązań problemów. Dzięki temu podnosimy swoje kwalifikacje i umiejętności, wyrównujemy dysproporcje między juniorami i seniorami, podnosimy efektywność naszej pracy oraz zwiększamy szansę na awans w przyszłości.

– wymienia Grzegorz Budnicki. 

BPM Commando każdego miesiąca realizuje nowe projekty. Rośnie w siłę, zdobywając kolejne doświadczenia. Jeśli cenisz wartości i postawy takie, jak: współpraca, rozwój, zaangażowanie, na pewno dobrze się tu poczujesz. Lubisz twórczą niezależność i pracę w rozproszonych zespołach? Chcesz pracować w scrumie, a biznesowe efekty Twojej pracy mają dla Ciebie znaczenie? Sprawdzaj na bieżąco możliwości dołączenia do BPM Commando – mam otwarte rekrutacje! Gwarantujemy, że z nami nie będziesz się nudzić!

<p>Loading...</p>