21.11.20233 min
Hitachi Energy

Hitachi Energy

Bądź jak James Bond w Hitachi Energy

Sprawdź, co ma wspólnego praca dla branży energetycznej w Hitachi Energy z misją agenta 007.

Bądź jak James Bond w Hitachi Energy

Kto nie marzył kiedyś o pasjonującej pracy w międzynarodowej organizacji, gdzie efekty jego działań są widoczne na co dzień, a przy tym przynoszą realne korzyści dla całego świata? Hitachi Energy to z pewnością miejsce, które może urzeczywistnić te marzenia, twierdzi Tomasz Dziubiński Team Manager pracujący od roku w dziale R&D.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego praca w Hitachi Energy jest misją na najwyższym poziomie, porównywalną do misji agenta 007, zachęcam do przeczytania tego artykułu. Z niego dowiesz się, czym się zajmujemy, dlaczego to takie ważne, czemu warto do nas dołączyć, a także co łączy pracę w Hitachi Energy z misją agenta Jamesa Bonda.

Hitachi Energy oferuje produkty, systemy, serwis oraz oprogramowanie niezbędne do zaspokojenia potrzeb stale rosnącego popytu na energię elektryczną. Jednocześnie zapewnia bezpieczne, niezawodne oraz efektywne przesyłanie i dystrybucję dużych ilości energii elektrycznej pochodzącej z konwencjonalnych, oraz odnawialnych źródeł energii.

Krakowski oddział firmy odgrywa kluczową rolę w rozwiązaniach MACH (Modular Advance Control for HVDC) kontrolujących dostęp i bezpieczeństwo do sieci energetycznych. Efekty prac naszych inżynierów mają wpływ na rozwój innowacyjnych projektów w skali globalnej, a nasz dział R&D jest strategicznym działem w portfolio całej organizacji.

Jako Hitachi Energy możemy pochwalić się między innymi stworzeniem 600-kilometrowej podziemnej sieci energetycznej łączącej Nowy Jork z Quebec, która dostarcza energię dla ponad miliona Nowojorczyków. Także dzięki zastosowaniu technologii przesyłu energii prądem stałym HVDC (High Voltage Direct Current) nasze urządzenia zasilają w czystą energię elektryczną około 6 mln domów Brytyjczyków, dostarczając ją z największej na świecie farmy wiatrowej.

Kolejnym dużym i ciekawym projektem Hitachi Energy jest wsparcie transformacji energetycznej, jaka dokonała się w Finlandii, w której ponad połowa generowanej energii wiatrowej korzysta z rozwiązań w zakresie przyłączeń sieciowych dostarczonych przez naszą firmę.

W Polsce Hitachi Energy będzie odpowiedzialne za dostawę systemu sterowania i kontroli urządzeń wysokiego napięcia do stacji elektroenergetycznej dla farm wiatrowych na Bałtyku. Inwestycja ta docelowo ma dostarczać energię dla ponad 2 mln gospodarstw domowych.

Lista prowadzonych projektów jest długa i nie sposób wymienić tutaj nawet najważniejszych z nich. Ze wszystkich jesteśmy dumni i cieszymy się z każdego kolejnego zadania, w którym możemy brać udział, ponieważ widzimy efekty i sens naszej pracy.

Jak widać, wszystkie prowadzone przez nasz zespół projekty są zróżnicowane i wymagają od każdego z nas sporej wiedzy, specjalistycznych umiejętności, niestandardowego myślenia, zdolności pracy w grupie i umiejętności szybkiego reagowania na zmieniające się warunki. Jednocześnie każdy z inżynierów ma dużą swobodę w działaniu, co czyni nasz zespół bardzo skutecznym, kreatywnym, w którym dobrze się pracuje.

W dziale R&D, jak i w całym Hitachi Energy, pracownicy mają zapewniony ciągły rozwój, podczas którego doskonalą swoje umiejętności. Inżynierowie mają dostęp do najnowszych technologii i narzędzi, by realizować swoje projekty i móc rozwijać swoje ścieżki kariery.

Wcielając się w rolę Team Managera w Hitachi Energy, mam przyjemność pracy w jednym z kluczowych oddziałów firmy, a tym samym niesamowite możliwości i perspektywy rozwoju zawodowego. Mam okazję pracować z fantastycznymi ludźmi, wprowadzać nowoczesne technologie do praktyki inżynieryjnej i być częścią projektów, które zmieniają przyszłość energetyki. 

Praca Team Managera MACH w Hitachi Energy to możliwość uczestniczenia w tworzeniu zrównoważonych rozwiązań energetycznych na skalę globalną, mających wpływ na życie milionów ludzi. Podobnie jak James Bond w swoich misjach działa na rzecz bezpieczeństwa świata, tak i my w Hitachi Energy działamy na rzecz bezpieczeństwa i dostępu do energii elektrycznej. Tworząc nowoczesne rozwiązania energetyczne, zmieniamy świat na lepsze.

Zrównoważony rozwój i ekologia to nie tylko puste hasła, to rzeczywistość, która dzieje się na naszych oczach, a moja rola Team Managera to swoista „licencja” na wdrażanie wartości firmy w praktyce  - mówi Tomek, który jest również entuzjastą przygód najsłynniejszego brytyjskiego agenta 007.

Jeśli zainteresowało Cię to, czym się zajmujemy, jesteś inżynierem, masz doświadczenie, marzysz o ciekawej pracy, która ma sens i oferuje możliwości rozwoju zawodowego, a dodatkowo szukasz dobrego miejsca do pracy, to Hitachi Energy jest miejscem, które czeka na Ciebie. Zyskaj swoją "licencję" na sukces i dołącz do naszego zespołu. Bądź, jak James Bond i działaj z nami na rzecz lepszego, bardziej zrównoważonego jutra. 

<p>Loading...</p>