Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
20.01.20211 min
Bulldogjob

Bulldogjob

BiteIT #66: GraphQL – jako następca REST-a... czyli czy JSON może być sexy?

Weź udział w webinarze online organizowanym przez JCommerce. Tematem tej edycji będzie GraphQL oraz JSON.

BiteIT #66: GraphQL – jako następca REST-a... czyli czy JSON może być sexy?

Już 28 stycznia JCommerce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu BiteIT. Podczas 66. spotkania prelegentem będzie gwiazda rzeszowskiego rynku IT, czyli Wojciech Kloc. Poopowiada o GraphQL w kontekście zastępcy REST-a oraz zastanowi się, czy JSON może być sexy.

GraphQL – jako następca RESTA….. czyli czy JSON może być sexy

Podczas webinaru Wojtek pokaże główny koncept, który stoi za GraphQL. Porówna go z niekwestionowanym (jeszcze) liderem w komunikacji – REST-em. Zastanowi się, czy i kiedy warto stosować takie podejście. Pokaże, jak szybko stworzyć swój pierwszy GraphQL Server (from scratch) i spróbuje go potestować za pomocą znanych i lubianych narzędzi. A na koniec „rzuci okiem” poza świat dobrze ugruntowanych wzorców, i będzie to okazja, aby przekonać się, czy istnieje życie pozaziemskie i czy warto wychodzić czasem poza mainstream!


Prelegent

Wojciech Kloc - Java Developer z 15-letnim doświadczeniem. Ubrudził ręce w kilku językach programowania i wpuścił na produkcję niejednego buga. Entuzjasta czystego kodu, miłośnik wygodnego życia, majsterkowicz, ogrodnik i turysta motocyklowy. Lubi podejmować nowe wyzwania i z ciekawością obserwuje zmieniający się świat technologii. Wyznaje zasadę, że przede wszystkim liczy się jakość.


Startujemy o godzinie 17:00.

Pamiętajcie o rejestracji na webinar!


Pssstt…. nie zabraknie konkursu z nagrodami!

Aktualną agendę zbilżających się wydarzeń z cyklu BiteIT znajdziecie tutaj.

<p>Loading...</p>