7.12.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

BiteIT #64: Modele danych w Power BI – największe pułapki

Weź udział w webinarze online organizowanym przez JCommerce. Tematem tej edycji będą modele danych w Power Bi.

BiteIT #64: Modele danych w Power BI – największe pułapki

17 grudnia JCommerce zaprasza na kolejny webinar z cyklu BiteIT.

Najbliższy webinar BiteIT będzie dotyczył modelu danych w Power BI oraz pułapek z tym związanych. Tym razem gość specjalny, Grzegorz Stolecki, MVP w obszarze SQL Server i Data Platform, zaprasza na spotkanie przesiąknięte praktyką Power BI oraz jego własnymi doświadczeniami.


Podczas webinaru dowiesz się:

Power BI to takie przyjemne narzędzie… Szast, prast i tabele siedzą w modelu. Rach, ciach i mamy relacje. Baam i już coś widać na wykresach. I wtedy przychodzi otrzeźwienie bo użytkownicy biznesowi wcale nie są zachwyceni naszymi wykresami. Potrzebna jest jeszcze jedna kolumna, parę miar, tu podzielić jedno przez drugie, mały zastrzyk DAX’a tu i tam… I wszystko zaczyna się rozłazić…

Modelowanie wielowymiarowe to bagno, wygląda niewinnie i zielono z wierzchu, łatwo w nie wdepnąć i jeszcze łatwiej utonąć. Szczególnie w Power BI, gdzie dostajemy do dyspozycji ogromne możliwości: dwukierunkowa propagacja filtra, słabe relacje wiele-do-wielu, możliwość dynamicznego przełączania relacji w modelu i wiele, wiele innych.

Na tym właśnie skupimy się podczas spotkania. Omówimy na przykładach ciekawe techniki, które wzbogacają, a czasem po prostu umożliwiają realizację naszego projektu. Opowiemy o wadach i zaletach poszczególnych rozwiązań. Pokażemy kilka ciekawych scenariuszy raportów, które wymuszają modyfikacje modelu.Grzegorz Stolecki - Swoją przygodę z informatyką rozpoczynał 30 lat temu pisząc programy w języku BASIC na domowy komputer Commodore C64. Na stałe związał się jednak ze światem baz danych relacyjnych i wielowymiarowych, przechodząc stopniowo od dBase i Clipper poprzez ulubiony SQL Server aż do big data i NoSQL.

Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu aplikacji analitycznych i raportowych szczególnie w obszarach planowania, budżetowania, controllingu oraz analiz finansowych. Jako konsultant z pasją pomaga dbać o wydajność serwerów oraz krótki czas wykonywania zapytań. W latach 2009 – 2020 nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional w obszarze SQL Server i Data Platform.

Grzegorz dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach. Jest także aktywnym prelegentem na konferencjach branżowych, wykładowcą na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz trenerem w Centrum Szkoleniowym Comarch, gdzie wprowadza studentów w świat baz danych, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Start o godzinie 17:00.

Pamiętaj o rejestracji na webinar!

Aktualną agendę zbilżających się wydarzeń z cyklu BiteIT znajdziesz tutaj.


Pssst… dla uczestników przygotowany został konkurs z całkiem fajną nagrodą! ?

<p>Loading...</p>