13.10.20202 min
Bulldogjob

Bulldogjob

BiteIT #62: Git – tips, tricks and pitfalls

Weź udział w webinarze online organizowanym przez JCommerce. Tematem tej edycji będzie Git oraz jego tajniki.

BiteIT #62: Git – tips, tricks and pitfalls

22 października JCommerce zaprasza na kolejny webinar z cyklu BiteIT. Tym razem Marcin Kłopotek, Senior Java Developer oraz praktyk podejścia GitOps, przybliży tajniki korzystania z narzędzia Git.


Git to chyba najczęściej używane narzędzie wśród nas, inżynierów oprogramowania. Świadczy o tym choćby liczba pytań zadanych na StackOverflow oraz powstałych na jego temat memów. Różne języki programowania, różne role w projekcie, ale król tylko jeden. Git – narzędzie którego możliwości i tajników nie sposób poznać w 100%.

Marcin pracuje z Gitem ok. 10 lat, mimo tego uważa że nie poznał nawet połowy jego funkcjonalności. Podczas prezentacji postara się przedstawić swój sposób pracy z tym narzędziem, pokazać ułamek jego możliwości, zaprezentować najbardziej przydatne polecenia oraz sposób jego konfiguracji aby praca z nim była jeszcze przyjemniejsza. Będzie ciekawie, śmiesznie ale konkretnie i na temat. Na pewno każdy z Was wyniesie z prelekcji coś nowego, co przyda się w codziennej pracy i uczyni dzień bardziej produktywnym.

Marcin Kłopotek - Nie lubi słowa programista, dlatego woli tytułować się inżynierem oprogramowania. Mimo prawie 27 lat pracy nad projektami, twierdzi, że z każdym zakończonym coraz bardziej uświadamia sobie jak mało jeszcze wie. JAVA i wszystko co dookoła to jego podwórko pełne zabawek, dlatego ciągle stara się poznawać nowe technologie.

Najbardziej ceni sobie stary, wysłużony edytor EMACS, który jeszcze nigdy go nie zawiódł i codziennie potrafi go zaskakiwać. Gdy nie programuje, lubi spędzać czas na bieganiu. Jako klikukrotny maratończyk żartuje, że właśnie wtedy „do spoconej głowy przychodzą najlepsze pomysły i rozwiązania złożonych problemów, gdy mózg jest dotleniony”. Obecnie pracuje jako DevOps praktykując podejście GitOps gdzie popadnie.


Start o godzinie 17:00.


Pamiętajcie o 
rejestracji na webinar!

Aktualną agendę zbilżających się wydarzeń z cyklu BiteIT znajdziecie tutaj.

<p>Loading...</p>