29.08.20193 min
Bulldogjob

Bulldogjob

bITconf 2019 - Święto IT w Bydgoszczy

20 września przyjdź do Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego, zintegruj się ze środowiskiem IT i zdobądź nową wiedzę.

bITconf 2019 - Święto IT w Bydgoszczy

bITconf 2019 czyli Bydgoszcz IT Conference to kolejna edycja przedsięwzięcia, które ma na celu integrację całego lokalnego środowiska IT organizowane przez: Bydgoszcz Java User Group, Cloud & Datacenter User Group Bydgoszcz, Google Cloud Developer Community Bydgoszcz, Bydgoszcz .NET User Group oraz IT Kontekst.

Czołowym zamiarem jest organizacja konferencji, na której poza zdobyciem wiedzy z dziedzin takich jak: Java, Cloud Computing, .NET czy Embedded Programming, będzie można swobodnie wymienić się doświadczeniami ze specjalistami z różnych dziedzin IT. Organizatorzy chcą, by bITconf stał się swoistym świętem bydgoskiego IT (zwłaszcza, że wypada w okolicach 256 dnia w roku, który jest szczególny dla osób z IT i zwany jest często Dniem Informatyka).

Szczegóły konferencji

⦁ Termin: 20 września 2019 r.
⦁ Miejsce: Bydgoskie Centrum Targowo Wystawiennicze
⦁ Interdyscyplinarna Konferencja IT
⦁ Co roku dodatkowe obszary IT
1 dzień (plus opcjonalnie 1 dzień warsztatowy)
⦁ 4+ ścieżki: Java, Cloud, .NET, Embedded
⦁ ~400 uczestników
25+ wykładów prowadzonych przez najlepszych prelegentów
⦁ Koszt wejściówki ok. 200 PLN
⦁ Przestrzeń wymiany doświadczeń
⦁ Wydarzenie organizowane przy wsparciu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz lokalnych firm IT

Organizatorzy

it kontekst - Lokalna firma prowadząca działalność outsourcingowo-szkoleniową, prowadzona przez Wojciecha Oczkowskiego – pasjonata języka Java, szkoleniowca i prelegenta wielu Polskich konferencji IT.

Bydgoszcz JUG – Grupa zrzeszająca sympatyków języka Java. Może się pochwalić zarówno przyciąganiem najciekawszych polskich prelegentów, jak i aktywizowaniem do działania lokalnych ekspertów.

Cloud and Datacenter User Group Bydgoszcz – Grupa zrzeszająca inżynierów, architektów i konsultantów IT. Organizuje cykliczne wydarzenia, będące miejscem spotkań ludzi zajmujących się na co dzień infrastrukturą IT, zainteresowanych tematyką chmury publicznej, prywatnej lub hybrydowej, a także nowoczesnymi rozwiązaniami DataCenter i DevOps.

Google Cloud Developer Community Bydgoszcz - Grupa dla użytkowników chmury publicznej Google Cloud Platform.

Bydgoszcz .NET User Group - grupa łącząca wszystkich pasjonatów technologii .NET w Bydgoszczy. Miejsce wymiany doświadczeń oraz spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach. W celu szerzenia wiedzy, starają się zapraszać wartościowych ludzi związanych z technologią zarówno z Bydgoszczy, jak i innych części Polski.

Misja

Misją przedsięwzięcia jest wsparcie rozwoju branży IT w naszym regionie. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie potencjału rozwojowego miasta jest wzrost kompetencji pracowników i studentów związanych z branżą IT. Poprzez organizację dużej, rozpoznawalnej konferencji IT można ten cel osiągnąć jednocześnie promując wizerunek Bydgoszczy jako silnego ośrodka wdrażającego nowoczesne technologie.

Poprzez angażowanie do współpracy lokalnych społeczności IT, wydarzenie będzie swoistym świętem IT Bydgoszczy, mającym na celu nie tylko szerzenie wiedzy o nowych technologiach, ale także organizację przestrzeni do wymiany doświadczeń i integracji środowiska specjalistów IT regionu.

Poprzednia edycja

Poprzednia edycja konferencji przyciągnęła 250 uczestników (także spoza Bydgoszczy). Znalazła ona uznanie zarówno w oczach uczestników, jak i zaproszonych prelegentów, a także w opinii wspierających przedsięwzięcie firm IT.

W ramach 2 ścieżek tematycznych (Java i Cloud) zorganizowanych zostało 13 wykładów oraz 5 warsztatów, których nagrania są dostępne w serwisie YouTube. Oprócz wartości edukacyjnej, wydarzenie obfitowało w okazje do wymiany doświadczeń, w trakcie rozmów kuluarowych oraz w ramach after-party połączonego z festiwalem piwa rzemieślniczego Beergoszcz.

Wideo-podsumowanie Bydgoszcz IT Conference 2018 dostępne jest pod tym adresem.

Archiwalne informacje na temat agendy i organizacji są dostępne na tej stronie.

<p>Loading...</p>