21.02.20172 min
Robert Bembenik

Robert Bembenik Kierownik Studiów PodyplomowychPolitechnika Warszawska

Big Data na Politechnice Warszawskiej- studia podyplomowe

Big Data na Politechnice Warszawskiej- studia podyplomowe

W marcu tego roku rusza na Politechnice Warszawskiej druga już edycja studiów podyplomowych z zakresu Big Data, a więc analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych. Studia te, organizowane przez Instytut Informatyki Politechniki Warszawskiej we współpracy z firmami Sages, SAS oraz Tableau, pozwalają absolwentom zdobyć praktyczną wiedzę zawodową w tym niezwykle szybko rozwijającym się obszarze IT. Uruchomienie studiów wynika z lawinowego wzrostu ilości gromadzonych danych w przedsiębiorstwach, a co za tym idzie, rosnącego zapotrzebowania na specjalistów zajmujących się ich przetwarzaniem (ang. data engineers) oraz analizą (ang. data scientists).

Studia Big Data są unikalną możliwością zdobycia kompetencji z zakresu narzędzi analitycznych, programistycznych oraz w obszarze utrzymania infrastruktury niezbędnej do przetwarzania Big Data. W szczególności, w toku studiów realizowany jest kompleksowy projekt z wykorzystaniem takich technologii jak Apache Hadoop, Pig, Hive oraz Apache Spark. Wykorzystywane są także bazy NoSQL oraz narzędzia SAS. Zwieńczeniem projektu jest realizacja modułu związanego z uczeniem maszynowym, z wykorzystaniem technologii SparkML.

Kierunek Big Data realizowany jest w warsztatowej formule nauki, a zajęcia prowadzone są przez praktyków - osoby na co dzień zajmujące się analizą danych i przetwarzaniem dużych wolumenów informacji. Roczne studia obejmują ponad 240 godzin nauki, a ich absolwent zdobywa dyplom Politechniki Warszawskiej w zakresie najbardziej poszukiwanych obecnie kompetencji na rynku pracy. Rekrutacja na semestr letni, rozpoczynający się od marca br. kończy się 28 lutego.

Więcej o rekrutacji i opłatach tutaj

Kontakt dla mediów:

Kierownik studiów dr inż. Robert Bembenik tel.: 22 234 7715
e-mail: [email protected]

Kontakt ws. studiów:

Sekretariat Studiów Podyplomowych, pok. 204, II piętro

Bożenna Skalska
tel.: 22 234 7432
e-mail: [email protected] datascience

Instytut Informatyki

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

ul. Nowowiejska 15/19,

00-665 Warszawa

Warszawa, 20 lutego 2017 r.

<p>Loading...</p>