21.12.20183 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Automatyzacja testów oprogramowania. Najlepsze kursy online

Sprawdź, w które płatne kursy opłaca się zainwestować i które darmowe są warte uwagi.

Automatyzacja testów oprogramowania. Najlepsze kursy online

Na rynku istnieje wiele różnych narzędzi, które pozwalają zautomatyzować proces testowania oprogramowania. Ich efektywne wykorzystanie zależy od stopnia znajomości danego narzędzia. Jak zwykle jednak, nieocenionym źródłem wiedzy jest internet, szczególnie anglojęzyczny. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych poradników, tutoriali i ćwiczeń online, a także innych wartościowych zasobów w internecie, które pomogą rozwinąć Wasze umiejętności automatyzacji testów i pozwolą śledzić najnowsze trendy w tym obszarze.

Selenium Training Course

Kurs został zaprojektowany, aby pomóc programistom i testerom nauczyć się automatyzować aplikacje internetowe za pomocą solidnego szkieletu i integrować to z procesami DevOps organizacji. Kurs zawiera wiele przykładów i sytuacji z życia wziętych, które demonstrują, jak efektywnie korzystać z Selenium WebDriver.

Cena: € 359

Complete Selenium WebDriver with C# – Build A Framework

Tym razem nieco tańsza propozycja kursu w formie wideo (dostępny jest także darmowy trial). Tańszy nie znaczy, że gorszy, tym bardziej że ten tutorial zbiera w sieci dobre recenzje, a jego twórca chwali się ponad dwoma tysiącami użytkowników. Tutaj nauczycie się między innymi jak napisać swój własny framework do automatyzacji testów i dowiecie się wszystkiego o Selenium WebDriver.

Cena: $ 149,99

Video Kurs Selenium

Tym razem coś z polskiego podwórka. Kurs w formie ciekawych filmików dla początkujących. Można zamówić wersję online lub na płycie DVD. Dobre wprowadzenie dla tych wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygodę z automatyzacją testów i z narzędziami przydatnymi do takich testów. W sumie otrzymujemy 31 filmów o długości od kilku do kilkudziesięciu minut.

Cena: online - 79zł, DVD - 149zł

Udacity

Znana platforma e-learningowa Udacity jest również dobrym miejscem w internecie do poszerzania wiedzy z zakresu testowania oprogramowania. Można korzystać z tej platformy zarówno przez przeglądarkę www, jak i używając aplikacji mobilnej Udacity. Znajdziemy tu zarówno płatne, jak i darmowe kursy, np. Software Testing lub Software Analysis & Testing.

Pluralsight

Kolejna platforma e-learningowa, gdzie można znaleźć darmowe i płatne kursy na temat wielu różnych zagadnień. Nauczycie się tutaj programować w wybranym języku, ale także zdobędziecie wiedzę na temat narzędzi do automatyzacji testów, np. kurs Creating an Automated Testing Framework With Selenium lub Automated Testing: End to End. Warto tu zaglądać co jakiś czas, ponieważ baza kursów jest systematycznie poszerzana.

Bulldogjob

My również agregujemy szkolenia z firm oferujących szkolenia IT. Większość jest skierowana do programistów, ale wsród nich znajdują się kursy również dla testerów. Zagadnień jest sporo - od testowania UI, przez testy bezpieczeństwa i testy wydajnościowe, po przekrojowe szkolenie dedykowane tylko i wyłącznie testerom.

Top 3 Software Testing Trends 2018 and Beyond

Pozostawiamy kursy i tutoriale, skupiając się teraz na merytorycznych informacjach z zakresu automatyzacji testów, które pozwolą Wam być na bieżąco na ten temat. W internecie można znaleźć wiele ciekawych zasobów z obszaru testowania oprogramowania. Na początek polecamy bardzo interesujący tekst Joel Oliveira o najnowszych trendach w dziedzinie automatyzacji testów. Autor zastanawia się także, w jakim kierunku może to wszystko podążyć.

Three Approaches to Optimizing your Selenium Test Designs

Kolejna ciekawa prezentacja, tym razem na SlideShare, dotycząca automatyzacji testów. Tym razem otrzymujemy dokładną analizę zalet i wad Page Object Model w Selenium, Behavior Driven Development, a także Keyword Driven Frameworks. Warto zapoznać się z tym materiałem w wolnej chwili.

JoeColantonio.com

Joe Colantonio to naprawdę wysokiej klasy specjalista od automatyzacji testów. Warto regularnie zaglądać także na jego blog, gdzie Joe chętnie dzieli się swoją wiedzą. Wiele merytorycznych wpisów, informacje podane w ciekawy sposób.

Elemental Selenium

Dużo informacji prosto na e-maila, w jaki sposób efektywnie używać Selenium WebDriver. Wiedza prosto od Dave’a Haeffnera. Warto czytać regularnie i subskrybować wiadomości od Dave’a.

Automate The Planet

Na koniec bardzo ciekawy blog Antona Angelov. Dużo merytorycznych wpisów. Autor koncentruje się na najlepszych praktykach w automatyzacji testów, porusza często problemy, z jakimi muszą zmagać się na co dzień testerzy, opisuje narzędzia.

Zachęcamy również czytelników zainteresowanych zagadnieniem testowania oprogramowania do zapoznania się z naszym artykułem „5 narzędzi do sprawdzania jakości kodu”.

<p>Loading...</p>