26.04.20223 min
Redakcja Bulldogjob

Redakcja Bulldogjob

Art of Scala w Warszawie - to się dzieje naprawdę

Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu dla inżynierów Scali, skorzystaj z networkingu, prezentacji i ciekawych wykładów. Do zobaczenia w Warszawie 11 maja.

Art of Scala w Warszawie - to się dzieje naprawdę

O konferencji

Jesteśmy patronami medialnymi wyjątkowej konferencji, która odbędzie się 11 Maja w Warszawie, zorganizowana przez społeczność ScalaWAW i Evolution Engineering, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inżynierów Scali na rozwój zawodowy i daje uczestnikom możliwość osobistego spotkania się z rówieśnikami po długim, długim czasie wydarzeń online.

Zapraszamy wszystkich inżynierów Scali na to niekomercyjne wydarzenie, wypełnione prezentacjami i wykładami, do fantastycznego miejsca – do Elektrowni Powiśle.

Aby uczestnicy czuli się komfortowo, przygotowany został pełen catering i kilka niespodzianek. Zamiast opłat za bilety uczestnicy będą poproszeni o datki na Polską Akcję Humanitarną „SOS dla Ukrainy”.


Zapisz się już dziś!

(z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do  weryfikacji zgłoszeń)


Agenda

9:30 – 10:15 
Event streams crash course (with wire-signals)
Maciej Gorywoda (Scala Plugin Developer, JetBrains)

10:20 – 11:05 
Modern terminal environment
Kasper Kondzielski (Senior Software Engineer, IOHK)

11:15 – 11:45 
New types as a solution to primitive obsession
Rafał Piotrowski (Scala Developer, Iterators)

11:45 – 12:45 Lunch

12:45 – 13:30
Event Sourcing at Evolution
Yaroslav Klymko (Domain Architect, Evolution)

13:35 – 14:20 
Scala 3 and Metals - a match made in heaven
Tomasz Godzik (Senior Scala Developer, VirtusLab/Scala Center)

14:30 – 15:15 
Nix for the Scala folks
Jakub Kozłowski (Senior Software Engineer, Disney Streaming)

15:25 – 16:10 
Single Technology Stack - Friend or Foe?
Łukasz Byczyński (SRE Senior Software Engineer, Box)


O organizatorach


Juris Krikis, Scala/JavaScript Department Lead, Evolution 

Używamy Scali do rozwijania naszego zaplecza do gier, przy użyciu nowoczesnego stosu technicznego, takiego jak Tagless Final, Cats and Cats Effect, Akka Cluster (do skalowania w poziomie) lub Akka Persistence (do event sourcingu).

Dlatego w firmie mamy silny zespół Scala, w którym pracuje ponad setka doświadczonych programistów Scala, i bardzo chętnie angażujemy się we współpracę ze społecznościami Scala — dzielimy się wiedzą i jednocześnie podnosimy swoje kompetencje.

Organizujemy również bezpłatne bootcampy. Dlatego z niecierpliwością czekam na zaplanowaną na maj konferencję „The Art of Scala”. 


Tomasz Kogut, współorganizator społeczności ScalaWAW Meetup

Społeczność Scali w Warszawie jest jedną z najbardziej aktywnych w Europie. Nasza inicjatywa, jaką jest ScalaWAW Meetup od lat stara się spożytkować tę energię poprzez organizowanie spotkań, na które zapraszamy najlepszych prelegentów.

Tym razem dzięki we współpracy z Evolution organizujemy całodniową konferencję, aby pierwszy raz od dłuższego czasu spotkać się na żywo, podzielić swoimi doświadczeniami i zainspirować.  


O Evolution 

Evolution to wiodący na świecie producent i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla branży igamingowej. W ponad 20 lokalizacjach ponad 13 000 EVOlutioneers pracuje nad wielokrotnie nagradzanymi produktami, z których korzystają gracze z całego świata. Posiadają pełen łańcuch produkcji obejmujący R&D, tworzenie oprogramowania, budowanie studiów do streamingów na żywo, marketing, sprzedaż oraz wszystkie wymagane funkcje wsparcia biznesowego.

Mają 10 centrów inżynieryjnych w wielu krajach. Najnowszy otworzyli w 2021 roku w Warszawie. To wyjątkowe miejsce dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów, aby wspólnie mogli tworzyć zadziwiające rzeczy w jednej z najszybciej rozwijającej się branży. 

<p>Loading...</p>