3.11.20212 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Aquathon - pierwszy Hackaton poświęcony zagadnieniom gospodarki wodnej

To pierwszy taki hackaton, który pochyli się nad problemami ekologicznymi. Dorzuć swoją cegiełkę do walki o lepsze jutro.

Aquathon - pierwszy Hackaton poświęcony zagadnieniom gospodarki wodnej

Wizje z filmów science fiction, gdzie ludzie toczą zaciekłe wojny o każdy litr H2O wydają Ci się niemożliwe? Problem braku wody pitnej kojarzy Ci się raczej z odległymi krajami, gdzieś w dalekiej Afryce? Myślisz, że jak Polska leży nad morzem to przecież mamy dostęp do wody? No właśnie nie. Koniec lania wody - bierzemy sprawy w swoje ręce!

Polska jest w Europie jednym z najuboższych w wodę krajów. W latach 1946-2016 średnia rocznych zasobów wodnych przypadająca na głowę mieszkańca naszego kontynentu wynosiła 5000 m3, natomiast u nas jedynie 1800 m3

To jednak dopiero początek — w przyszłości Polska będzie musiała przeciwdziałać niedoborom wody w wodociągach i walczyć z coraz częstszymi suszami, wysychaniem rzek i obniżaniem się poziomu wód gruntowych.

Ponura wizja 

Poziom wód gruntowych w Polsce obniżył się w ostatnich kilku latach o dwa metry. Do tego zasoby nie odnawiają się już w takim tempie, jak dawniej.

Spowodowane zmianą klimatu wydłużenie okresu wegetacyjnego i zwiększone parowanie, związane ze wzrostem średnich temperatur sprawia, że zapotrzebowanie na wodę jest coraz większe.

Jak rozwiązać ten problem?

Nad tym będą właśnie pracować uczestnicy pierwszego w Polsce hackathonu poświęconego gospodarce wodnej. Jeżeli masz pomysł jak zabezpieczyć nasze zasoby, to koniecznie dołącz do tego wyjątkowego wydarzenia.

Aquathon odbędzie się 6-7.11.2021.

Warto podjąć wyzwanie, bo zwycięski projekt zgarnie 10 000 PLN, które ufundował Partner Główny hackathonu firma Huawei. Uczestnicy Aquathonu mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i techniczne także innych partnerów wydarzenia: the:protocol i Banku Gospodarstwa Krajowego.  

Jakie umiejętności musisz posiadać?

Aby wziąć udział w Aquathonie, nie musisz potrafić programować! Hackathon jest otwarty dla każdego, kto ma ciekawy pomysł i nie zgadza się na aktualny status quo! Organizatorzy czekają zarówno na reprezentantów IT, programistów, grafików, UX-owców, aktywistów, specjalistów w dziedzinach marketingu, zarządzania, czy projektowania oraz na każdego, kto ma chęć, aby coś zmienić! Rejestracja do Aquathonu jest zupełnie darmowa.

<p>Loading...</p>