22.06.20214 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Akademia Programowania - dlaczego warto wziąć w niej udział

Dowiedz się więcej o Akademii Programowania, czyli bezpłatnej szkole programowania z opcją zatrudnienia po jej zakończeniu.

Akademia Programowania - dlaczego warto wziąć w niej udział

Klaudia Rydzanicz definitywnie zmieniła swoje życie, m.in. dzięki Akademii Motoroli. Mimo dużego wyzwania, jakiego się podjęła i dwójki dzieci na głowie, w okresie, w którym przedszkola przez jakiś czas były zamknięte, dała radę i ciągle zaskakuje. Podczas Akademii ujawniły się również jej zdolności organizacyjne. Z programowaniem idzie śmiało naprzód i sama widzi, jak duży progres zrobiła w przeciągu tych dotychczasowych 5 miesięcy.

Ta enigmatyczna Akademia to bezpłatna szkoła programowania, w której trakcie nie tylko zdobędziesz dogłębną wiedzę i umiejętności wymagane w zawodzie programisty, ale także zostaniesz praktycznie przygotowany do podjęcia pracy w Motorola Solutions!

Aby przybliżyć Wam specyfikę tego programu, porozmawialiśmy ze wspomnianą na początku Klaudią.


Dlaczego zdecydowałaś się właśnie na ten program? Którą ścieżkę edukacji wybrałaś?

Jako osoba zorganizowana i planująca swoje działania, miałam konkretny plan na swoją karierę. Po przerwie związanej z macierzyństwem przyszedł czas na mój powrót. W tym samym czasie przyszła pandemia, ale to właśnie jej zawdzięczam możliwość udziału w Akademii. Znajomy pracownik z Motoroli przysłał mi informację o akademii. W dniu odczytania wiadomości wysłałam swoje CV! Stwierdziłam, że w tym szalonym świecie trzeba ryzykować i być otwartym na nowe możliwości, a ogromna potrzeba powrotu do pracy jeszcze bardziej utwierdziła mnie w tej decyzji. 

W ten sposób zgłosiłam się do Akademii na ścieżkę Frontend Developer i wzięłam udział w kilkuetapowej rekrutacji. Proces ten był dość długi i składał się z kilku etapów, a były to: gra, zadanie indywidualne, zadanie w grupie oraz kilka rozmów.


Jak przebiega Akademia? Czy masz kontakt z pracownikami firmy Motorola?

W grudniu pierwszy raz online poznałam kolegów i koleżanki z Akademii, pracowników Motoroli zaangażowanych w proces tworzenia akademii oraz Mentorów z Codecool, którzy od tamtej pory przez kolejne 8 miesięcy wprowadzali nas w świat frontendu i backendu. Akademia działa w trybie hybrydowym. Tydzień spędzamy na zajęciach z mentorem Codecool w Motoroli, podczas których prowadzone są wykłady, projekty w grupach i inne aktywności, które pozwalają nam lepiej przyswoić nową wiedzę. Kolejny tydzień to czas na pracę indywidualną nad projektami od mentora oraz spotkania z opiekunami z Motoroli i przyglądanie się, jak wygląda praca w ich zespole. 


Jakie są kolejne etapy Akademii?

Akademia jest podzielona na 3 moduły, a każdy z nich kończy się egzaminem. Decydując się na udział w Akademii, wiedzieliśmy, że aby ją ukończyć, należy zdać egzaminy po każdym module i zaliczyć wszystkie projekty, które oddajemy w trakcie nauki. Zdobyta wiedza i ukończenie Akademii to nie jedyna korzyść, jaką otrzymujemy. Po ukończeniu Akademii zostajemy pracownikami Motoroli na stanowisku Junior Frontend Developer!


Jak wyglądają zespoły? Składają się z osób, które się przebranżawiają, czy douczają zawodu? Są mocno zdywersyfikowane?

Na to pytanie mogłabym bardzo dużo napisać, ale nie będę zdradzać wszystkich tajemnic naszego pozytywnie szalonego zespołu. Grupa Frontend to 12 wspaniałych, różnych i zabawnych ludzi, którzy są zdeterminowani w zdobywaniu wiedzy. 

Kogo spotkasz w naszej grupie? Przede wszystkim ludzi z ogromną chęcią do poznawania i nauki, studentów kierunków informatycznych i niezwiązanych z informatyką. Ludzi, którzy zrezygnowali z dotychczasowych prac, by zmienić swoje życie. Kolegów i koleżanki, którzy wspierają i dzielą się swoją wiedzą oraz naszego Mentora, który z ogromną pasją potrafi komentować każdą linijkę kodu. 

Każdy z nas ma za sobą naprawdę bardzo pracowity okres. Pandemia nie ułatwiała nam tej drogi, kwarantanny, zamknięte przedszkola i szkoły, studia online, jednak wciąż jesteśmy w tym samym składzie i jestem przekonana, że tak zostanie. 


Czy chciałabyś skierować coś od siebie do osób, które zastanawiają się nad zapisem na Akademię?

Tak, chciałabym powiedzieć, żeby przestały się zastanawiać i po prostu wysłały swoją aplikację. Przed Wami nowy etap, ogromne wyzwanie i duża dawka nowej wiedzy. Trzymam mocno kciuki za wszystkich nowych uczestników! Życzę Wam równie wspaniałej przygody, jaką sama przeżyłam i mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy i podzielicie się ze mną swoimi wrażeniami.


Szczegóły Akademii, która startuje 2 sierpnia

Motorola Solutions właśnie wystartowała z 2. edycją Akademii Programowania! Tym razem profil tematyczny to Backend Developer z językiem głównym C#!

Od dzisiaj do 2 lipca można wysyłać zgłoszenia do udziału w 7-miesięcznej szkole programowania, która rozpocznie się 2 sierpnia i potrwa do 18 lutego 2022 r. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, od 6 do 8 godzin dziennie.


Proces rekrutacyjny będzie przebiegał w 4 etapach:

  1. etap: CV i pytania kontrolne
  2. etap: benchmark games
  3. etap: zadanie techniczne
  4. etap: spotkanie grupowe oraz rozmowa indywidualna.


Selekcja aplikacji odbywa się na każdym etapie i wyłącznie wybrani kandydaci przechodzą do kolejnych etapów rekrutacji.


Aplikuj pod linkiem Codecool AppSystem


Więcej szczegółów na temat przebiegu Akademii znajdziesz tutaj

<p>Loading...</p>