18.06.20203 min
Nabil Nalakath

Nabil NalakathSoftware EngineerSoftway

9 narzędzi developerskich, które zwiększą Twoją produktywność

Poznaj 9 narzędzi, które przyspieszą Twoją pracę i pomogą przebrnąć przez niektóre uciążliwe etapy developmentu.

9 narzędzi developerskich, które zwiększą Twoją produktywność

Internet nie tylko pomaga w nauce programowania, ale zawiera również wiele narzędzi, które pomagają przebrnąć przez niektóre etapy developmentu, nie wspominając już o skracaniu czasu spędzonego na każdym zadaniu. Oto lista tych najbardziej przydatnych.

1. Can I Use

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad zgodnością przeglądarki z jakimkolwiek webowym API (np .: local storage), to skorzystajcie z Can I Use. Narzędzie to oferuje aktualne tabelki, które pozwolą ustalić, na których przeglądarkach jest wspierane dane API.

Testowanie zgodności pamięci lokalnej w przeglądarkach

2. Unminify 

Unminify.com to darmowe narzędzie online do rozpakowywania i „odszyfrowania” JavaScript, CSS i kodu HTML, dzięki czemu będą one bardziej czytelne. To jedna z najczęściej używanych stron do upiększania kodu. Nie możesz odczytać czyjegoś kodu, bo nie ma wcięcia lub jest plikiem zawierającym tylko jedną linię nieczytelnego kodu? Wystarczy skopiować i wkleić kod, a Unminify szybko sprawi, że będzie on piękny i czytelny.

unminfiy.com

3. Compressor

Rozmiary obrazów mogą być głównym czynnikiem decydującym o czasie ładowania danej witryny. Compressor.io to narzędzie online do zmniejszania rozmiaru zdjęć bez utraty ich jakości. Narzędzie jest tak dobre, że nie ma prawie różnicy przed i po kompresji.

compressor.io

4. Cloudcraft

Cloudcraft pomaga projektować i zarządzać budżetem chmury. Ma bardzo fajny interfejs typu drag and drop do tworzenia diagramów 3D i łączy różne usługi chmurowe (obecnie tylko dla AWS). Narzędzie to ma zakładkę „budget”, która da ci wykaz kosztów dla obecnej architektury.

Planowanie architektury chmury przy użyciu usług AWS

5. Repl.it

Repl.it to właśnie to perfekcyjne IDE, którego szukałeś przez te wszystkie lata. Możesz dzięki niemu uruchomić dowolne środowisko programowania dla swojego ulubionego języka lub stosu technologii w mniej niż dwie sekundy. Narzędzie to obsługuje wszystkie nowoczesne języki programowania, takie jak Python, Kotlin, Ruby oraz JS.

Możesz instalować biblioteki i pakiety oraz używać ich bez konieczności pobierania lub zarządzania nimi. Możesz udostępnić swój kod, udostępniając link repl.it, a także osadzić plik repl.it, aby użytkownicy mogli wchodzić w interakcje z kodem.

Korzystanie z Express JS w Node.js

6. RequestBin

RequestBin tworzy endpoint HTTP, który zbierze wszystkie wysłane żądania, aby można je było łatwo zinterpretować w celu zbadania i sprawdzenia poprawności danych. Może się to okazać bardzo przydatne, gdy trzeba debugować żądania webhooków z różnych witryn i nie znasz dokładnej struktury ani rodzaju danych, które możesz otrzymać.

Dane otrzymane za pośrednictwem post request do endpoint’u

7. Web Code

Web Code jest jednym z najlepszych generatorów kodu. Możesz wygenerować kod w zależności od potrzeb, po prostu definiując swoje wymagania. Narzędzie to jest bardzo przydatne dla programistów stron internetowych, którzy nie są zaznajomieni z HTML i CSS.

Generate CSS dla różnych obramowań z 4 stron

8. BundlePhobia

Odkąd pojawiły się nowoczesne frameworki frontendowe, wszyscy chcieli, aby finalny rozmiar pakietu był jak najniższy, aby skrócić czas ładowania strony. BundlePhobia pomaga analizować, jaki rozmiar doda do Twojego projektu dany pakiet npm. Plik package.json można bezpośrednio przesłać na stronę internetową, aby uzyskać analizę wszystkich pakietów w projekcie. Można też poszukać danych o poszczególnych pakietach.

Obliczanie wielkości biblioteki pdfmake

9. Fingerprint.js

Uzyskanie listy unikalnych identyfikatorów z przeglądarek za pośrednictwem strony internetowej nie jest łatwym zadaniem.Na szczęście ta niesamowita biblioteka tworzy charakterystyczny identyfikator przeglądarki bez użycia plików cookie ani żadnych danych, które można łatwo zresetować.

Szybko wyodrębnia wiele właściwości z przeglądarki internetowej, z której można korzystać osobno lub w celu utworzenia skrótu, którego można użyć do zidentyfikowania unikalnego użytkownika. Jest to najbliższy zamiennik UUID na urządzeniu mobilnym. Możesz używać wersji z CDN lub zainstalować za pomocą pakietu npm.

Wydobywanie informacji o użytkowniku z przeglądarki

Oryginał w języku angielskim przeczytasz tutaj.

<p>Loading...</p>