5.08.20163 min
Iwona Tur

Iwona TurCEO Bulldogjob

8 przydatnych blogów IT

8 przydatnych blogów IT

W tym artykule przedstawiamy kilka blogów przydatnych zarówno dla programistów, jak i dla osób, które po prostu pracują w branży IT. Większość z nich jest w języku angielskim, niemniej jednak trafiliśmy na kilka rodzimych perełek.

Keepinventing

Autorów bloga należy kojarzyć z software hous’em Softhis. Artykuły dotyczą głównie takich obszarów jak e-commerce, CRM, ERP, aplikacji zarówno internetowych, jak i mobilnych, technologicznych trendów oraz projektowania interfejsów. Blog napisany jest w języku polskim. Materiały tam zawarte nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób technicznych, autorzy bardzo często przedstawiają zagadnienia  również pod kątem biznesowym. W zasadzie to akcent jest położony właśnie na biznes.

3e Software house

Artykuły 3e Software house’u są pisane w języku polskim. Wielką zaletą bloga jest jego “tutorialowe” podejście do technicznych problemów: w każdym tekście autorzy-pracownicy rozwiązują dany problem, dodają odpowiednie screeny i tłumaczą krok po kroku, ze wszystkimi detalami, swoje działania. Blog jest swoistym zbiorem case study realizacji danych projektów firmy.

Lunar Logic Blog

Blog polskiego software house’u, pisany w języku angielskim. Można na nim zobaczyć ogromną liczbę tekstów technicznych (w dużej mierzy skoncentrowanych na Ruby on Rails), co jest jedną z jego największych zalet, gdyż pracownicy firmy dzielą się swoim doświadczeniem i opisują prawdziwe sytuacje dotyczące budowania aplikacji, a nie tylko przepisują podręcznikową wiedzę. Oczywiście, są także artykuły poruszające tematy miękkie, jednakże ilościowo zdecydowanie ustępują one lekturom technicznym.

Jakub Hossa Blog

To blog programisty specjalizującego się w technologiach .Net oraz SharePoint. Dzieli się swoimi zawodowymi doświadczeniami oraz pasją do programowania. Na blogu można znaleźć też teksty m.in. o testowaniu, które krzesła są najlepsze dla programistów :) Jego artykuły możecie także zobaczyć na bloger_sii.

StrefaKodera

Jest to blog skierowany przede wszystkim do programistów. Oprócz ogromnej liczby poradników dotyczących tworzenia stron www i oprogramowania, jest na nim bardzo dużo recenzji specjalistycznych nowości książkowych. Ponadto na blogu można znaleźć teksty poświęcone  nowinkom technologicznym oraz zagadnieniom mówiącym o Internecie oraz różnych aspektach informatyki. Kolejną zaletą bloga jest to, że autor jest rzetelny w swoich ocenach, nie kryje krytyki, kiedy rzeczywiście coś jest kiepskiej jakości (według niego :)).  

GIGAOM

Celem twórców tego anglojęzycznego bloga jest pomaganie liderom biznesu zrozumieć konsekwencje nowych technologii i ich wpływ na biznes, media i społeczeństwo. Serwis jest na bieżąco ze wszelkimi najnowszymi trendami i narzędziami, które kształtują współczesną gospodarkę: Cloud, Big Data, Mobile, Work Futures, Internet of Things etc. GigaOM ma ponad 6,5 mln czytelników miesięcznie, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Blog współpracuje z wieloma profesjonalistami, starającymi się zrozumieć mechanizmy rynku i konkurencji oraz liderów biznesu, którzy muszą ocenić technologie i wiedzieć, jak trendy mogą wpłynąć na kondycję ich firm i branż.

ZDNet

Blog ma na celu przybliżyć zarówno globalny poziom technologiczny biznesu, jak i lokalny. Serwis podzielony jest na sekcje: Central Europe, Middle East, Scandinavia, Africa, UK, Italy, Spain, Estonia, UE. Portal przedstawia nowinki technologiczne, trendy, praz przykłady rozwiązań technicznych istotne dla wszystkich interesujących się branżą IT.

How-To-Geek

To bardzo treściwy blog-magazyn, dla specjalistów IT. Zabawna ikonka przedstawiająca autora portalu w okularach jest ‘zademonstrowaniem’ dla kogo blog jest przeznaczony - dla nerdów :), którzy swobodnie się czują w wirtualnym świecie. Oczywiście strona jest napisana w języku angielskim. Można tam znaleźć tylko i wyłącznie informacje związane z technologią i oprogramowaniem. Zaletą bloga jest również jego intuicyjny design.

Czy są jeszcze jakieś strony dotyczące IT, które pominęliśmy, a które powinny znaleźć się na liście? Które z wymienionych blogów czytacie?

<p>Loading...</p>