14.03.20202 min
Indrek Lasn

Indrek LasnFounder / Programmer / Tech Writer Newly Technologies

8 najlepszych zasobów do poprawy Twojego kodowania

Oto 8 świetnych zasobów, dzięki którym poprawisz swoje umiejętności kodowania.

8 najlepszych zasobów do poprawy Twojego kodowania

W sieci istnieje sporo dobrej jakości samouczków kodowania, książek i różnych innych zasobów. Zebrałem moim zdaniem najlepsze z nich i umieściłem je w formie czytelnej listy. Tak więc przejdźmy do sedna.

Devhints

Devhints ma największą kolekcję ściągawek w Internecie. To duża oszczędność czasu i świetny sposób na zapoznanie się ze wszystkimi koncepcjami.

Udemy

Udemy, w mojej opinii, jest zdecydowanie najbardziej popularnym miejscem do nauki kodowania. Nie powinieneś się długo zastanawiać nad wybuleniem kilkudziesięciu złotych na naukę nowych umiejętności, które mogą Ci w dłuższym okresie przynieść ogromne zyski.

Egghead

W Egghead znajdziesz wiele kursów przygotowanych przez liderów branży. Jest to zdecydowanie najlepszej klasy źródło, które wzniesie Twoje umiejętności kodowania na zupełnie nowy poziom. Kursy są zarówno bezpłatne, jak i płatne.

Exercism

Exercism posiada mnóstwo ćwiczeń z większości języków programowania. Zrozumienie, jak podejść do krytycznych problemów i jak je rozwiązać, jest bardzo cenną cechą w programowaniu.

Dokumentacja Mozilla Developer Network (MDN)

Jeśli jesteś całkowicie początkujący, tworzenie stron internetowych może być trudne. Mozilla Developer Network za rękę przeprowadzi Cię przez wszystkie tematy i zapewni wystarczająco dużo szczegółów, abyś czuł się komfortowo i właściwie je poznał.

Powinieneś czuć się jak w domu, czy jesteś studentem uczącym się tworzenia stron internetowych (samodzielnie czy w ramach zajęć), nauczycielem szukającym materiałów dla klas, hobbystą, czy kimś, kto po prostu chce zrozumieć, jak działają technologie internetowe.

Reactdom

Reactdom zapewnia platformę pozwalającą uczyć się z najlepszych samouczków i książek z zakresu programowania.

Khan Academy

Khan Academy robi dokładnie to, co mówi ich slogan: zapewnia darmową, światowej klasy edukację dla każdego, non-stop i to w dowolnym miejscu. Khan Academy jest organizacją 501(c)(3) non-profit i oferuje różne samouczki z tematyki webowego developmentu.

Eloquent JavaScript

Eloquent Javascript to książka o programowaniu, JavaScript i cudach cyfryzacji. Możesz przeczytać ją za darmo tutaj.Oryginał tekstu w języku angielskim przeczytasz tutaj.

<p>Loading...</p>