11.04.20222 min
Ankit Anand

Ankit AnandDevOps & opensource APM creator

7 projektów z GitHuba przydatnych Programistom JavaScript

Poznaj 7 niesamowitymi projektów z GitHuba, które pomogą Ci stać się lepszym JavaScript Developerem i frontendowcem.

7 projektów z GitHuba przydatnych Programistom JavaScript

JavaScript jest tak powszechnie stosowany, że w trakcie swojej kariery większość programistów nie jest w stanie pominąć go na swojej drodze. Prędzej czy później będziesz musiał się z nim zmierzyć, a kiedy to nastąpi, musisz być przygotowany na praktyczne i podstawowe koncepcje tego języka.

Dlatego dzisiaj chciałbym podzielić się z Tobą 7 niesamowitymi projektami z GitHuba, które pomogą Ci stać się lepszym programistą Javascriptu. Są to dość popularne projekty i mogą być źródłem wiedzy dla każdego, kto chce się czegoś nauczyć. Spójrzmy też prawdzie w oczy — my zawsze się uczymy. Zaczynajmy więc.

Obecnie budujemy SigNoz - open-source'owe narzędzie do monitorowania wydajności aplikacji. Frontend jest zbudowany w języku Typescript i Reactjs.

Sprawdź nasze repozytorium na GitHubie:

1. You don't know JS

Gwiazdki Githuba: 141k

Repozytorium You don't know JS to seria książek na temat podstawowych mechanizmów języka, jakim jest Javascript. Obecnie trwają prace nad drugim wydaniem tej serii, natomiast pierwsze wydanie jest już dostępne i można je przeczytać online całkowicie za darmo!

2. Javascript Algorithms

Gwiazdki Githuba: 111k

Repozytorium Javascript Algorithms jest wspaniałym źródłem wiedzy dla każdego, kto chce poznać algorytmy i struktury danych. Zawiera oparte na JavaScript przykłady wielu popularnych algorytmów i struktur danych.

3. 30 seconds of code

Gwiazdki Githuba: 78.1k

Repozytorium 30 seconds of code da Ci trochę dodatkowej mocy w pracy nad JS. Zawiera ono krótkie snippety kodu Javascript, które mogą przydać się w procesie developmentu. Kiedy już się do tego przyzwyczaisz, nie ma drogi powrotnej.

4. Frontend Checklist

Gwiazdki Githuba: 54.1k

Po uruchomieniu witryny internetowej trzeba zadbać o bardzo dużo rzeczy. Jak zatem upewnić się, że zadbano o rzeczy, które mogą zepsuć produkt po wejściu na produkcję? Sprawdź Frontend Checklist. Jest to wyczerpująca lista wszystkich elementów, które należy mieć/przetestować przed uruchomieniem strony internetowej/strony HTML w wersji produkcyjnej.

5. Frontend interview handbook

Gwiazdki Githuba: 29.5k

Repozytorium Frontend interview handbook obiecuje, że przejdziesz od zera do bohatera rozmów kwalifikacyjnych z frontendu, nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w takiej rozmowie. I, biorąc pod uwagę liczbę starowiczów, wygląda na to, że obietnica ta została spełniona. Zawiera odpowiedzi na każde pytanie z popularnego banku pytań Front-end Job Interview Questions.

6. Web-Dev for Beginners

Gwiazdki Githuba: 27.1k

Repozytorium Web-Dev for Beginners jest utrzymywane przez Azure Cloud Advocates w firmie Microsoft i oferuje 12-tygodniowy program nauczania obejmujący 24 lekcje na temat podstaw JavaScriptu, CSS i HTML.

7. Reactjs Interview Questions

Gwiazdki Githuba: 14k

Repozytorium Reactjs Interview Questions zawiera listę 500 najlepszych pytań i odpowiedzi przygotowujących do rozmowy kwalifikacyjnej z ReactJS.

Mam nadzieję, że podobała Ci się ta lista. Wkrótce przedstawię takich nieco więcej. Tak więc bądź ze mną na bieżąco!


Oryginał tekstu w języku angielskim przeczytasz tutaj.

<p>Loading...</p>